Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Severin Picolla 8055 i komunikat "Oczyść jednostkę parzenia"

07 Sie 2014 21:56 8976 28
  • Poziom 7  
    Witam, jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem ekspresu ciśnieniowego Severin Picolla 8055 i mam problem z jednostką zaparzania. wyświetla mi się komunikat oczyść jednostkę zaparzania. Nie byłoby w tym żadnego problemu ale po kompleksowym uczciwym myciu nawet nie zdąży zrobić ekspres kawy a już żąda czyszczenia czyściutkiej jednostki zaparzającej.
    Może ma lub miał problem tego typu w swoim ekspresie? liczę na jakąś poradę bo niedługo za wodę za bulę niż ten ekspres jest wart. Nie wiem gdzie może tkwić problem

Pozdrawiam
    darkon1986
  • Poziom 13  
    Witam
    Zastanawiam się nad zakupem tego ekspresu, czy udało się doprowadzić ekspres do ładu? Rozmawiałem z serwisem severin w PL i nie mają jakichś dużych ilości tych ekspresów w naprawie. Na polskich stronach nie ma zbyt dużo opinii na temat tych modeli (Severin Piccola KV 8055 i 8061; 8062), natomiast te co znalazłem na amazonie są raczej pozytywne.
    Rozmawiałem z serwisem severin w PL i nie mają jakichś dużych ilości tych ekspresów w naprawie.
  • Poziom 7  
    nie dało się doprowadzić tej sprawy jeszcze do końca. Wystąpiłem do sprzedawcy o wymianę urządzenia na nowe (może to ferelny model) a jak nie będę reklamował do skutku.
    Jeśli nie da rady wystąpię o pomoc Rzecznika Praw Konsumenta.
    Nie wyobrażam sobie aby expres kosztujący 1800 zł. niemieckiej produkcji co dwa tygodnie wysyłać do odblokowywania jednostki zaparzającej.
    Gdybym miał wydać te 1800 zł teraz kupiłbym coś innego
  • Poziom 13  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Czy serwis określił przyczynę "blokady jednostki zaparzającej"? Czy ekspres zepsuł (zablokował) się więcej niż jeden raz?

Co do ceny... Nie wiem dlaczego, może powodem są nasze zarobki ;-) Ciekawą cenę na te ekspresy ma sieć handlowa z szóstą planetą układu słonecznego w nazwie w Austrii. W Niemczech zresztą niewiele drożej (w tej samej sieci).
  • Poziom 7  
    co do przyczyn blokowania się jednostki zaparzającej nie ustalono przyczyny. Serwisant telefonicznie stwierdził że może być to przyczyna zębatki i kazał popchnąć ją śrubokrętem i wielki guzik pomogło jak krzyczało oczyść jednostkę zaparzającą tak krzyczało chodź była i jest czyściutka. Dwa razy był na serwisie w celu "fachowego" oczyszczania jednostki zaparzającej a raz w celu wymiany jej bo tak się zakleszczyła że nie sposób było jej wyciągnąć z serwisu.

Sprzęt fajny robi dobre bajery kawowe ale jest coś w nim nie tak, może feralna sztuka a może jest za czuły na "zabrudzenia". Mam nadzieję że dostanę albo wymieniony sprzęt albo zwrot kasy i pożegnam się z severinem na rzecz innego niemca
  • Poziom 7  
    Witam. Severin został naprawiony chyba już definitywnie.
    Za kłopot odpowiedzialny był wg serwisu obluzowany czujnik w maszynie.
    Sprawa została załatwiona profesjonalnie a ja mam super ekspres i cieszę się bardzo fajnymi kawami serwowanymi przez Seweryna.
  • Poziom 13  
    Dziękuję za informację. Mój ekspres jak do tej pory spisuje się wyśmienicie. Jest po pierwszym odwapnieniu, czyszczeniu i myciu modułu zaparzania (o wszystko sam się upomniał).
    Ma w tej chwili ponad 300 przygotowanych napojów (w tym około 50 tylko mleko).
    Mimo, że ekspres zamówiłem w Austrii to pozytywnym zaskoczeniem była na CD polska instrukcja obsługi (przydaje się zwłaszcza przy pielęgnacji oraz polskie menu (język wybiera się przy pierwszym włączeniu).
    Polski serwis potwierdził, iż w przypadku awarii bez problemu przyjmą do naprawy ekspres kupiony poza Polską (nie naprawiają tylko drobnych sprzętów - wymiana u sprzedawcy). Informacja o międzynarodowej gwarancji jest również w instrukcji obsługi.
    Jeśli miałbym coś w nim zmienić to zwiększył bym regulację przy pobieraniu mleka ale zawsze można to obejść zatrzymując spienianie w trakcie albo dodając mleko ekstra (do mleka jest stosowny program). No i obudowa "pianoblack" niespecjalnie się sprawdza w kuchni...
    Umieszczam instrukcję, na stronie Severin znalazłem tylko niemiecką i angielską wersję.
    Załączniki:
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z spieniaczem nie robi piany tylko mleko przy latte jest zmieszany płyn nie oddzielaja sie warstwy wyglada to jak capuccino co zrobic?
  • Poziom 13  
    Proponuję wyjąć głowicę spieniacza (pociągnąć w dół i wyczyścić dokładnie gumkę, która napowietrza mleko). Procedura czyszczenia jest opisana na str 20 instrukcji. Jak nie pomoże to można wymienić tą gumkę - druga powinna być w zestawie z ekspresem.
  • Poziom 2  
    Witam potrzebuje instrukcji jak odkamienic ekspres krok po kroku .
  • Poziom 13  
    1. Nacisnąć przycisk menu i za pomocą przycisków ze strzałką wybrać
    opcję
    Pielęgnacja.
    Następnie potwierdzić
    Odwapnianie
    Na wyświetlaczu pojawia się informacja:
    Opróżnić tacę wyłapywania kropli i zbiornik fusów
    3. Wyjąć tackę ociekową i opróżnić ją razem z pojemnikiem na fusy.
    4. Z powrotem złożyć wszystkie części i tackę ponownie wsunąć do
    urządzenia.
    5. Nacisnąć OK, aby kontynuować.
    Rozpuść odkamieniacz w zbiorniku na wodę - UWAGA: to jest duża tabletka, której producent nie dołącza do ekspresu (dołacza 2 małe od czyszczenia, nie odwapniania)
    6. Zbiornik na wodę napełnić do połowy letnią wodą i do zbiornika włożyć
    pastylkę odwapniającą.
    7. Odczekać, aż pastylka całkowicie się rozpuści, a następnie umieścić
    zbiornik na wodę na urządzeniu.
    8. Nacisnąć OK, aby kontynuować.
    Odwapnianie
    9. Gdy na wyświetlaczu pojawi się informacja
    Opróżnić tacę wyłapywania kropli i zbiornik fusów,
    opróżnić tackę ociekową i pojemnik z fusami. Części wymyć czystą
    wodą i ponownie włożyć do urządzenia.
    10. Nacisnąć OK, aby kontynuować.
    Wypłucz zbiornik na wodę i nalej wody
    11. Zbiornik na wodę dokładnie wymyć czystą wodą, całkowicie napełnić i
    ponownie umieścić na urządzeniu.
    12. Nacisnąć OK, aby kontynuować.
    Odwapnianie
    Odwapnianie jest zakończone, gdy powróci widok „Wybór napoju“.
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich,
    chciałbym przestrzec innych przed zakupem tego ekspresu.
    Czytałem ten wątek zanim zdecydowałem się na zakup Severin KV 8055 i uznałem, że opisane tu problemy należą do wyjątków (przecież nie ma idealnego urządzenia, z którym nigdy nie ma problemów i zawsze znajdzie się ktoś, kto ma najzwyczajniej w świecie pecha).

Okazuje się, że to nie jest kwestia pecha, bo jak wytłumaczyć to, że już 3 dni po zakupie tego ekspresu mam identyczne problemy?

- podobnie jak Sylwia 1983 mam te same problemy ze spieniaczem mleka, non stop trzeba przetykać dyszę żeby mleko dobrze się spieniało, to jednak jeszcze można przeboleć, gdyby nie problem, który pojawił się w 3 dzień użytkowania

- darkon 1986 pisze, że ma problem z jednostką zaparzania, która ciągle się blokuje.
    Mnie zablokowała się dzisiaj po pierwszym nasypaniu mielonej kawy (do tej pory korzystałem z młynka, dziś po raz pierwszy wsypałem kawę mieloną do otworu na kawę mieloną) i pojawił się komunikat "oczyść jednostkę zaparzacza".
    Oczyściłem najdokładniej jak tylko się dało, wkładam, odpalam ekspres, znów ten sam komunikat i tak kilka razy. W końcu posłuchałem rady z tego wątku i posłużyłem się śrubokrętem - tryb ciężko było przekręcić ale w końcu poddał się i ruszył.

Cieszę się, że jest to forum bo bez tego siedziałbym z oczami na zapałki zamiast delektować się pyszną kawą jaką robi ten ekspres - to muszę uczciwie przyznać.

Ale czy tak ma wyglądać użytkowanie tego ekspresu?
    Po 3 dniach od zakupu - na użytek domowy (max. 2-3 kawy dziennie), żebym musiał używać śrubokrętu, wygrzebywać jednostkę zaparzacza, czyścić ją i narażać się na utratę gwarancji jeśli złamie się jakieś tryby przy próbie jej odblokowania ?!

Zaczynam powątpiewać w tę "niemiecką jakość"...

Jutro zamierzam iść do EURO MIX AGD, gdzie zakupiłem to "cudo" i będę próbował oddać im to i wezmę chyba za dopłatą do DeLongi bo strach pomyśleć co będzie dalej.

Jeśli ktoś się zastanawia czy kupić ten ekspres to niech się 3 razy zastanowi.
  • Poziom 12  
    w niewłaściwym momencie wsypałeś sypką kawę. Wsypałeś pewnie na samym początku. Trzeba zrobić to w momencie kiedy ekspres Ci powie. Zresztą w instrukcji masz to opisane. Ja też na samym początku nasypałem kawy i dopiero potem włączyłem ekspres. I miałem taki sam problem z jednostką zaparzani, tzn. oczyść. Jakoś oczyściłem i jak ponownie robiłem z sypką kawą to już zgodnie z instrukcją poczekałem na komunikat z ekspresu: Nasyp kawy. I poszło.

edit: Ja z nim mam inny problem. Otóż obwód spieniania mleka. Czyszczę wężyk, czyszczę tą gumkę, wymieniłem a i tak mleko albo mi w ogóle nie jest zasysane, albo jak już zassie to ledwo co się spienia. Tak jakby w tym wężu nie było podciśnienia. W sumie myślałem, że te 2 tabletki z zestawu są do odwapniania i tymi tabletkami to robiłem. Może jest zawapniony i dlatego nie ma tego podciśnienia? A kawę normalnie zaparza.
  • Poziom 10  
    U mnie podobna sytuacja nówka fungiel nieśmigany i pojawia się błąd: OCZYŚĆ JEDNOSTKĘ PARZENIA.
    czyszczenie i resetowanie nic nie daje- teraz odłączyłem od prądu i za chwilę ponownie podejdę do sprawy :((
  • Poziom 12  
    u mnie w końcu ta jednostka zaparzania się uszkodziła. Tam jest taka plastikowa przekładnia ślimakowa, ale na szczęście wymienili mi całą jednostkę na gwarancji.
    Co do zapychania mleka:
    z ekspresem dają 3 tabletki czyszczące, ja myślałem, że odwapniające. Po zastosowaniu odwapniających ekspres ładnie spienia mleko.
    Z kolei mam kolejny problem, bo każda kawa dla mnie smakuje tak samo. Może właśnie powinienem użyć tych czyszczących? U kolegi piłem kawe movenpick caffe creme. I był piękny posmak czekoladki. W moim ekspresie nic takiego nie wyczułem.
  • Poziom 10  
    Też go rozmontowałem i zauważyłem, że tam wszystkie przekładnie plastykowe - nie wiem jak w innych expresach za te pieniądze.
    Ekspres za bardzo docisnął tłok i nie mógł ruszyć go w drogę powrotną i dlatego podawał: OCZYŚĆ JEDNOSTKĘ PARZENIA!
    Nie mam jeszcze kawy i niestety nie mam pojęcia jak będzie parzył, smakował itp itd.
    Jak będę miał kawę ziarnistą dziś lub jutro to wtedy powiem jak działa i jak smakuje...
    Jednak po tym FATALNYM starcie jestem poważnie zawiedziony- gdybym kupił przez internet to na 100% wracałby już do sprzedawcy, a w stacjonarnym RTV AGD nie ma opcji oddania :(
    Zrobiłem mu tylko płukania wodą i przestał ze mną współpracować!!!
  • Poziom 7  
    Też mam ten ekspres i niestety stało się to samo zaparzaczem po zrobieniu około 10 kaw zaciął się ,i tak samo ruszyłem koło śrubokrętem jak wyżej napisane i ruszył , zrobił około 30 kaw i to samo znowu ten sam komunikat itd.Śrubokręt znów się przydał .Na chwilę obecną zrobił około 150 różnych kaw i działa bez zarzutu , jest prosty w obsłudze i robi dobre kawy ale już bym go nie kupił. Wydaje mi się ze z tego samego programu robi kawę raz słabszą raz mocniejszą.
  • Poziom 10  
    Ja już go rozgryzłem sam sobie zaserwisowałem i póki co działa. Jakość kawy zależy od kawy. Ja używam Kawy Davidoff- moim zdaniem jednak z najlepszych kaw.
    W ekspresie najważniejsze to jeśli używamy kawy mielonej to wsypywać wtedy jak express poprosi i dbać o ty aby ziarna kawy nie zabrakło- ba jak zabraknie to zakręci śrubę i trzeba będzie używać śrubokręta.
    To moje doświadczenia na podstawie 10 dni używania.
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie.
    Dołączyłem do grona posiadaczy tego ekspresu w październiku 2015 r.
    Do tej pory sprawował się dobrze (nie licząc jednego "zakleszczenia" jednostki parzenia, którą sam usunąłem).
    Teraz jednak pojawił się problem, którego nie jestem w stanie rozwiązać.
    Chodzi o spienianie mleka - a właściwie brak spieniania mleka.
    Przeczytałem wszystkie posty w tym wątku i widzę, że z tym też jest problem, jednak w moim przypadku nic nie pomaga w jego rozwiązaniu. Nie pomaga czyszczenie obwodu mleka preparatem do tego przeznaczonym, nie pomaga odkamienianie (odwapnianie), nic nie daje także czyszczenie gumki, która znajduje się w układzie spieniania. Co ciekawe, gumkę tą wymieniłem na drugą z zestawu. Jakaż była moja radość, kiedy okazało się, że po jej wymianie ekspres zrobił piękną piankę. Niestety tylko DWA razy. Na drugi dzień było już po piance. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
    Pozdrawiam forumowiczów.
    Marcin.
  • Poziom 10  
    Fiu fiu - ja po moim zaserwisowaniu nie mam już problemów. Być może twoje mleko jest za ciepłe. Ewentualnie może ktoś zmienił tobie temperatury mleka w ustawieniach lub faktycznie przytkał sie przewód który prowadzi wrzątek wody do dyszy speniającej.
  • Poziom 2  
    Mleko jest zawsze lekko schłodzone (zgodnie z instrukcją) lub też zimne prosto z lodówki. Od początku takie dostawał i nie było z tym nigdy problemu. Co do zmiany ustawień - to zawsze tego osobiście pilnuję, więc też odpada. Pozostaje pewnie trzecia opcja i chyba skończy się na kontakcie z serwisem, no chyba że dostanę jeszcze na forum jakąś podpowiedź...
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem ze spienianiem. Ładnie spieniało około miesiąca, potem przestało. Po wymianie gumki spienianie wróciło na około tydzień. Dzisiaj założyłem starą gumkę i odziwo ładnie spienia, zobaczymy jak długo. Ciekawe gdzie można dokupić owe gumeczki bo na stronie severina nie widze ich.
  • Poziom 10  
    Jak nie to reklamacja do serwisu!
  • Poziom 2  
    Ekspres odesłany na serwis. Zwróciłem się z pytaniem o przyczyny takiego stanu rzeczy do serwisu i w odpowiedzi kazali mi go spakować i odesłać do nich. Czekam więc (nie)cierpliwie...
  • Poziom 10  
    EXPRES składa się z 3 częsci zaparzacza tego który wyjmuje się z tyłu, jednostki pompowej oraz młynka. Z tego co wiem serwis wymienia podzespół i po sprawie.
  • Poziom 1  
    też mam problem z jednostką parzenia odblokowałem ją ale po
    ponownym włożeniu ekspres wyświetlił błąd pobierania
    wody zignorowałem go i po naciśnięciu ok na jednostce parzenia pękł wężyk ten przezroczysty oddaje ekspres do na prawy czy ktoś też miał taki problem
  • Poziom 10  
    W ramach gwarancji wymieniony zostanie cały zaparzacz- chociaż w twoim przypadku było to świadome uszkodzenie więc nie mam pojęcia co tam wyczytają z czarnej skrzynki urządzenia.
  • Poziom 10  
    Mój expres ponownie jedzie do serwisu- PĘKŁ WĘŻYK :((((
  • Poziom 7  
    Ostatecznie expres trafił 5 raz do serwisu i już stamtąd nie wrócił. Padła jakaś część, której nie szło wymienić. Na szczęście był jeszcze na gwarancji, więc dostałem nowy tego samego typu i działa bez zarzutu. Trafił mi się widocznie felerny egzemplarz.