Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia Lumia 520 - Nie działa dotyk

kamokeg 07 Aug 2014 23:11 14373 9
 • #1
  kamokeg
  Level 9  
  Witam!
  Dzisiaj po raz trzeci wymieniałem w mojej lumii digitizer.
  Wcześniej jechałem na podróbach, i niestety pękały mi ( raz kolega na mnie wbiegł i lumia spadła przez okno z 4 metrów na beton, drugi raz śrubokręt spadł i wbił się prosto w digitizer. Tym razem kupiłem ORYGINALNY z ramką, podłączyłem i... nie działa dotyk. Lcd sprawne, wszystko ok sprzętowo, ale dotyk nie działa. Czego może to być wina?
  Digitizer nowy, 0 rysek. Zamawiałem co prawda z Alledrogo , ale od polecanego użytkownika. Jednakże odkleiłem oryginalną folię, więc może nie przyjąć reklamacji.
  Pozdrawiam, Patryk.
 • #2
  wolacinio
  Level 13  
  Może do dotyku dostała się jakaś substancja? W moim przypadku tak było, klejąc dotyk do obudowy dostała się niewielka ilość kleju i po ekranie ...
  Polecam Ci iść do serwisu, zapłacisz 20~30zł za robotę i się dowiesz co było przyczyną. Btw. za samo sprawdzenie co jest problemem nic Cię nie będzie kosztować.
 • #3
  kamokeg
  Level 9  
  Tylko, że u mnie w mieście nie ma żadnych serwisów nokii. Jest niby parę gsm, ale nie sądzę by oni znaleźli mi przyczynę.
 • #4
  tino2003
  Admin of GSM Group
  Nowy, oryginalny to nie znaczy, że sprawny. Podstawić trzeba drugi sprawny w 100% i wtedy będzie pewne czy dotyk czy też jednak inne uszkodzenie.
 • #5
  rtvkce
  Level 29  
  Z tego co się orientuję... nie ma oryginalnych digitizerów z ramką. A co do reklamacji, dla czego miał by nie przyjąć wadliwej części z odklejoną folią ?! Jak szlak by go trafił po 2 tyg użytkowania to też pilnował byś żeby folia się nie odkleiła ?
  Odsyłaj to śmiało do sprzedawcy i domagaj się wymiany lub zwrotu gotówki.
 • #7
  krzywaj
  Level 25  
  rtvkce wrote:
  Z tego co się orientuję... nie ma oryginalnych digitizerów z ramką. A co do reklamacji, dla czego miał by nie przyjąć wadliwej części z odklejoną folią ?! Jak szlak by go trafił po 2 tyg użytkowania to też pilnował byś żeby folia się nie odkleiła ?


  Raczej nie ma oryginalnych bez ramki http://magboss.pl/obudowa-przednia-z-ekranem-...a-525-czarna-%28oryginalna%29,a,pl,32671.html
 • #8
  azmenn
  Level 16  
  kamokeg wrote:
  Tylko, że u mnie w mieście nie ma żadnych serwisów nokii. Jest niby parę gsm, ale nie sądzę by oni znaleźli mi przyczynę.  Tutaj możesz się grubo mylić kolego, sam pracuje w takim serwisie gsm i właśnie chętniej ludzie oddają telefony do nas niż do serwisu np. Nokii. Przeważnie jest tak że autoryzowane serwisy najzwyczajniej idą na łatwizne i opisują usterke jako nie do naprawy i tyle bo po prostu im sie nie chce przy różnego typu usterkach grzebać.Nie skreślaj z góry serwisów gsm. Najlepiej zrobisz jak pójdziesz i spytasz co tam może sie dziać, a to napewno nic nie kosztuje. Pozdrawiam.
 • #9
  kamokeg
  Level 9  
  Przepraszam, za to, że nie odpisywałem, ale nie miałem dostępu do internetu. Sęk w tym, że użytkownik od którego zakupiłem digitizer, nie pojawiał się na alledrogo od 4 sierpnia. Czyli oszust. Otrzymał ostatnio sporą ilość negatywów za niedziałające digitizery, czyli klapa. '
  @azmenn Cóż, na pewno nie mogę, oddać telefonu do dwóch serwisów, które są naprzeciwko mojego domu, gdyż w jednym z nich kiedyś rozwalili mi całkowicie komórkę (na szczęście, to była komórka za 100 zł, i zwrócili kasę)
 • #10
  azmenn
  Level 16  
  kamokeg wrote:
  @azmenn Cóż, na pewno nie mogę, oddać telefonu do dwóch serwisów, które są naprzeciwko mojego domu, gdyż w jednym z nich kiedyś rozwalili mi całkowicie komórkę (na szczęście, to była komórka za 100 zł, i zwrócili kasę)  Tak, tylko że serwis powinien ci dać na wymienioną część paragon i minimum 3 m-ce gwarancji więc możesz spróbować i nie bądź z góry źle nastawiony do takich serwisow. Pozdrawiam.