Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASRock AMD FX990FX Killer - Reanimowanie p造ty g堯wnej po "z造m" flash

dawciobiel 08 Aug 2014 02:17 1263 4
    dawciobiel
    Level 12  
    My PC:
    * Windows 8.1 x64 version 6.3 (Build 9600)
    * ASRock AMD FX990FX Killer
    * Keyboard Logitech UltraX Premium* BIOS (by AIDA x64 Extreme Beta):
    BIOS version P1.00
    AGESA version OrochiPIV1.2.9.0

Pr鏏owa貫m zrobi update biosu v1.00 -> 1.10

http://europe.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20990FX%20Killer/?cat=Download&os=BIOS

i dokona tego wybryku pod Windowsem. Przywr鏂i貫m dzia豉nie systemu z hibernacji, pobra貫m z/w linka odpowiedni rzecz, odpalam... proces przebiega z miganiem ekranu na czarno... raz czarne migni璚ia s kr鏒sze (2-5 sek) - raz d逝窺ze (nawet i po kilkadziesi徠 sekund), a w ko鎍u kiedy z powrotem dostaj obraz Windowsa musz si ponownie do niego ca趾owicie zalogowa. Po zalogowaniu nie mam ju przed sob aplikacji flashuj帷ej. No nic.. zamiast ponowi proces tak na wszelki wypadek - no ale sk康 mog貫m zak豉da, 瞠 proces si nie powi鏚 - zrobi貫m restart systemu. Komputer si nie w陰cza, dwa kr鏒kie beepni璚ia. Nast瘼nie (te jak si okazuje niepotrzebnie) zrobi貫m clear CMOS. Brak zmian, komputer dalej si nie w陰cza.

Sprawdza貫m czy mo瞠 istnieje "system ratunkowy" kt鏎y to od razu uruchamia system z USB/DVD (kiedy spotka貫m si z takim tworem na p造tach ECS) - niestety, tutaj albo czego takiego nie ma, albo to nie dzia豉.

Mam taki plan: znajoma osoba posiada drug tak sam p造t g堯wn. Plan polega by na wyj璚iu kostki BIOS'u z jego p造ty, prze這瞠niu jej do mnie. W陰czeniu komputera, odpaleniu systemu DOS, nast瘼nie przy w陰czonym komputerze podmianie ko軼i flash BIOS'u i odpaleniu w tym momencie aplikacji flashuj帷ej - niech j nadpisze star wersj BIOS'u pobran r闚nie z tej w/w strony. Wariat drugi polega by na zgraniu BIOS'u z dzia豉j帷ej kostki do pliku... .
    Pytanie brzmi czy kto z was pr鏏owa dokonywa tego typu zabieg闚?

Pytanie kolejne: czy w Warszawie s ciut bardziej profesjonalne serwisy komputerowe posiadaj帷e programatory tego typu ko軼i do "tych" p造t g堯wnych?

Pytanie ko鎍z帷e w徠ek: jakim prawem operacja flashowania przebieg陰 niepomy郵nie? To przez t hibernacj? Z陰 wersj biosu? WTF?
    sokar78
    Level 22  
    Patrzy貫 na swoj p造t? Ja tam nie widz "kostki" biosu kt鏎 mo積a wyj望 z postarwki jak to by這 w starych p造tach. Zapewne jest przylutowana do p造ty a to wi捫e sie z wylutem, zaprogramowaniem w programatorze i ponownym wlutowaniu.
    dawciobiel
    Level 12  
    sokar78 wrote:
    Patrzy貫 na swoj p造t? Ja tam nie widz "kostki" biosu kt鏎 mo積a wyj望 z postarwki jak to by這 w starych p造tach. Zapewne jest przylutowana do p造ty a to wi捫e sie z wylutem, zaprogramowaniem w programatorze i ponownym wlutowaniu.

A jak my郵isz - patrzy貫m czy nie patrzy貫m? Pracowa貫m w serwisie komputerowym, a ze sprz皻em komputerowym mam do鈍iadczenie od ponad 20 lat.
    Takich element闚 jak kostki flash si nie przylutowuje na sta喚 tylko zawsze w podstawkach - po to aby mo積a je by這 zawsze wyci庵n望 i przeprogramowa w programatorach lub zwyczajnie podmieni na inn.

Tutaj pod linkiem zaznaczy貫m w kt鏎ym miejscu znajduje si ta kostka.
    Usuni皻o niew豉軼iwie zamieszczony obrazek

Panowie, ja nie pytam o to gdzie szuka biosu na p造cie, tylko czy kto z was pr鏣wa j wyci庵a i podmienia w trakcie dzia豉nia komputera. Bo to jest g堯wne pytanie. Zanim tego dokonam, wol zapyta czy s przeciw wskazania.

Prosz o zamieszczanie grafiki na forum zgodnie z t instrukcj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [dt1]

Update autora postu:
    przeprosiny za (...), linku nie wklejam, dlatego, 瞠 tematu uwa瘸m za zamkni皻y i rozwi您any. Grafika pod linkiem jest ma這 zwi您ana z tematem, tym bardziej, 瞠 dok豉dne po這瞠nie ukladu jest wskazane w instrukcji obs逝gi p造ty g堯wnej.
    User removed account
    User removed account  
    dawciobiel
    Level 12  
    infografek wrote:
    疾by dokona tego o czym piszesz czyli wyj璚ia ko軼i biosu i w這瞠nia jej do innej p造ty g堯wnej potrzeba drugiej identycznej p造ty g堯wnej.
    Poza tym trzeba w這篡 t ko嗆 podczas pracy komputera bo inny komputer z niej si nie uruchomi skoro nie robi tego tw鎩.
    W jednym z artyku堯w jakiej gazety komputerowej by豉 o tym mowa.

No i w豉郾ie dok豉dnie tak chcia貫m tego dokona (drug tak sam p造t ma m鎩 brat)
    Ale!!! uwaga uwaga... panowie i panie... uda這 si naprawi bez podejmowania dodatkowego ryzyka!!

Ot騜 w/w pyta ma system bios recovery (lub jaka inna nazwa wymy郵ona przez specjalist闚 od marketingu). Nale篡:
    - na pendrivie USB FAT-32, rozmiar mniejszy ni 4 GB umie軼i rom biosu,
    - pendrive umie軼i w z陰czu USB 2.0 (a nie 3.0!)
    - nast瘼nie po uruchomieniu komputera wciska klawisz F6

powinien w陰czy si system od flashowania biosu.

U mnie si udalo.

Dlatego te, dzi瘯uje wszystkim za pomoc i pami皻ajcie nie r鏏cie upgradu biosu za pomoc Windows Flash Tool'闚.