Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

P232SONYEFFIO650 - Zanik obrazu (bluescreen), gdy włączony naświetlacz LED.

diodcoolik 08 Sie 2014 09:37 1116 7
 • #1 08 Sie 2014 09:37
  diodcoolik
  Poziom 9  

  Witam serdecznie.

  Zainstalowałem na budynku dwie kamery P232SONYEFFIO650. Są to kamery dzień/noc IR z mechanicznym filtrem podczerwieni. Obie działają dobrze w dzień oraz w nocy - dopóki nie włączą się umieszczone obok nich reflektory LED 30W z czujką ruchu. Wtedy na obrazie z kamery przy której jest reflektor, pojawia się niebieski ekran i napis brak obrazu. Gdy LED-y zgasną wszytko wraca do normy. Reflektory skierowane są na monitorowany plac (nie świecą w kamery).

  Zasilanie kamer jest wzięte z zasilacza impulsowego zasilającego pozostałe (działające) kamery. Napięcie 12.2V. Przewody do kamer nowe koncentryk + 2*0.75mm, długość 20-25m. Kamery i LED-y przymocowane do metalowej, uziemionej konstrukcji budynku. Rejestrator SIEMENS 16kanałowy - nie pamiętam typu.

  Proszę o jakieś sugestie. W nocy będę dalej walczył.

  0 7
 • Sklep HeluKabel
 • #2 08 Sie 2014 10:10
  rforest
  Poziom 10  

  Witam.
  Sprawdź jakie napięcie masz na kamerce w momencie zapalenia się reflektora. Prawdopodobnie spada poniżej 12V i dlatego wyłącza się kamera. Proponuję zastosowanie drugiego osobnego zasilacza do zasilania reflektorów, oraz rozprowadzenie osobnych przewodów.
  Pozdrawiam

  0
 • Sklep HeluKabel
 • #3 08 Sie 2014 11:01
  diodcoolik
  Poziom 9  

  Reflektory LED zasilane osobnymi przewodami 230 V, kamery osobno przewodem CCTV. Napięcie mierzyłem na zasilaczu i wynosi 12.2 V. Dzisiaj sprawdzę przy kamerach. Spróbuję zasilić kamery oddzielnym zasilaczem oraz omijając kabel CCTV.

  0
 • #4 09 Sie 2014 11:07
  Marek31415
  Poziom 31  

  diodcoolik napisał:
  Reflektory LED zasilane osobnymi przewodami 230 V, kamery osobno przewodem CCTV.

  Osobno, czyli z odpowiednim odstępem pomiędzy przewodami 230V i CCTV? Jeżeli przewody idą razem, w jednej wiązce, to jest prawdopodobna przyczyna problemu.

  0
 • #5 17 Gru 2014 15:46
  diodcoolik
  Poziom 9  

  Witam.

  Sorry, że długo nie pisałem. Jednak problem nadal jest nie rozwiązany. Apropos pytania od Marek31415 - tak zachowałem odstępy, mieniałem przewody, zakładałem filtry anty-zakłóceniowe. Nawet jakbym te wszystkie przewody splątał w warkocz to co najwyżej pojawiłyby się widoczne pasy, śnieżenie czy jakieś inne śmieci, ale nie niebieski ekran.
  Nie wiem co z tym zrobić.

  Jeżeli ktoś wie o co w tym chodzi, to bardzo proszę o pomoc.

  0
 • #6 17 Gru 2014 16:57
  mikan4
  Poziom 26  

  Hmmmm "ledy i kamery przymocowane do metalowej i uziemionej konstrukcji budynku" --- moja rada i pomysł na ciekawy eksperyment weź kogoś, kogo nazwiesz asystentem, sam wydrap się do kamerki, odkręć od budynku, trymając w ręce tak żeby nie stykała się z budynkiem poproś asystenta żeby połaził przed tym ledem wzbudzając go, jak się zapali a obraz pozostanie to będzie trzeba odizolować obudowę kamery od podłożą (np. kawałkiem deski przykręconej do budynku i kamerki (żeby wkręty z kamerki nie łapały budynku) :)

  Więc albo odizoluj kamerę albo reflektor wraz z przewodami (na blaszanych elementach nie ważne czy uziemionych czy nie, nie wieszamy bezpośrednio kamer, bo często kamery mają wywaloną masę na obudowę, poza tym z tego co pamiętam to EFFIO i mechaniczny filtr podczerwienie racze się nie stosuje razem, gdyż filtr w takim przypadku niewiele wniesie).

  Poprawka, po oglądnięciu tej kamerki, odizoluj kamerkę (możesz zalać żywicą) i na pewno nie ma filtra podczerwieni, sprawdź też najlepiej te reflektory czy nie mają uziemionej obudowy.

  0
 • #7 18 Gru 2014 13:37
  diodcoolik
  Poziom 9  

  Budynek jest cały pokryty ocynkiem. Reflektory mają uziemioną obudowę, ponieważ muszą mieć. Ale jest ich kilka (dookoła budynku). Natomiast kamera zawiesza się tylko wtedy, gdy zapali się naświetlacz na ścianie tej kamery i światło tego naświetlacza pada na obserwowany przez kamerę teren. Druga kamera na drugiej ścianie wtedy działa. Ale gdy zadziała naświetlacz na ścianie drugiej kamery, wtedy druga kamera też głupieje.

  Oczywiście robiłem test z trzymaniem kamery w ręku i wzbudzaniem naświetlacza.

  Wczoraj sprawdzałem oscyloskopem. Wychodzi na to, że niezależnie czy na monitorze jest obraz czy go nie ma - to sygnał z kamery wygląda na prawidłowy (przynajmniej tak mi się wydaje ). Amplituda 1 V p-p.

  Według mnie tu nie chodzi o zakłócenia elektryczne. W przeciwnym wypadku problem występowałby już wieczorem, gdy naświetlacze zaczynają działać, ale nie jest zupełnie ciemno. Sprawdziłem to i tak nie jest. Więc wygląda to tak:

  Jest noc. Fotokomórka w kamerze jest nie oświetlona i działa jej IR . Kamera pracuje cacy.
  Włącza się naświetlacz, IR kamery przestaje działać i rejestrator na monitorze wyświetla "brak obrazu".

  Czy to możliwe, że kamera przy zbyt małym oświetleniu może wysyłać nieprawidłowy sygnał? Wydawało mi się, że jednak powinien być po prostu czarny obraz.

  0
 • #8 18 Gru 2014 15:20
  Marek31415
  Poziom 31  

  diodcoolik napisał:
  Wczoraj sprawdzałem oscyloskopem. Wychodzi na to, że niezależnie czy na monitorze jest obraz czy go nie ma - to sygnał z kamery wygląda na prawidłowy (przynajmniej tak mi się wydaje ). Amplituda 1 V p-p.

  Obraz na monitorze? Monitor podpięty do rejestratora czy kamery?
  Na oscyloskopie obejrzyj impulsy odchylania pionowego. Przy dużym zniekształceniu rejestrator zablokuje sygnał i wyświetli komunikat o braku obrazu. Podpinając kamerę wprost do monitora analogowego będziesz widział, czy kamera generuje poprawny, stabilny obraz.

  0