Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek-kosiarka Husqvarna 15,5 HP Hydro - kłopoty z elektryką

brzostek77 08 Aug 2014 14:22 5631 5
 • #1
  brzostek77
  Level 2  
  Witam! Jestem na forum nowy, często czytam wasze wskazówki i muszę przyznać, że służycie niekiedy trafną i celną wiedzą (za to oczywiście szacun!)
  Tym razem ja proszę o pomoc!
  Traktorek do trawy Husqvarna 15,5 HP Hydro.
  Od pewnego czasu zniknęły światła z przodu i co najważniejsze - żeby zareagował rozrusznik, to muszę włączyć włącznik świateł to go odpalę; jeśli włącznik świateł wyłączę to rozrusznik nie reaguje, są niekiedy problemy z zgaszeniem silnika (gaśnie po czasie).
  Z góry dziękuję!
 • #2
  Staszek49
  Level 35  
  Dokonaj przeglądu instalacji, w szczególności pod kątem nie podłączonych konektorków i wtyczek, urwanych i zaśniedziałych przewodów i ich podłączeń, w tym nie podłączonej "masy". O braku należytego kontaktu przewodów ( -) masowych świadczy chyba i to, że do uruchomienia rozrusznika musisz włączać światło. Sprawdź połączenia kabli od akumulatora do stacyjki i do nadwozia traktorka. O tym że w siedzeniu pojazdu masz włącznik, który pozwala uruchomić pojazd tylko, gdy się na nim siedzi (obciąży go) chyba nie muszę przypominać.
 • #3
  brzostek77
  Level 2  
  Dziękuję Staszku za szybką reakcję
  oczywiście o włączniku pod siedzeniem wiem, traktorek kupiłem nowy około 4 lata temu , wszystkie kostki sprawdzałem , zero śniedzi jak nowe , traktorek garażowany , szczególnie szanowany , posiadam również minimalną wiedzę o elektryce jako laik oczywiście , wszystko sprawdziłem i nic!!! być może jest gdzieś jakiś ukryty stycznik odpowiedzialny za sytuację o której piszę . Myślę , że czas na fachowca (elektryka) , prześwietli obwody po swojemu , jeśli odkryję przyczynę to oczywiście się nią pochwalę na forum , ja natomiast wiem dużo o spawaniu różnych metod , posiadam kompetencje badań nieniszczących np:VT , PT , MT , UT jeśli ktoś potrzebuje pomocy to zapraszam
 • #4
  1234
  Level 23  
  Nie podał Pan modelu i daty produkcji.
 • #5
  brzostek77
  Level 2  
  Traktorek Rally , model RE 155 107 RB , rok produkcji 2010
 • #6
  brzostek77
  Level 2  
  Witam! Problem rozwiązany, okazało się że wiązka kabli , która znajduje się blisko wajchy do zmiany biegów od nowości nie była spięta w odpowiednim miejscu , opadła niżej i przy zmianie biegów przewód masowy został przecięty ( obyło się bez elektryka ) . pozdrawiam!!!