Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek-kosiarka Husqvarna 15,5 HP Hydro - kłopoty z elektryką

08 Sie 2014 14:22 2997 5
  • Poziom 2  
    Witam! Jestem na forum nowy, często czytam wasze wskazówki i muszę przyznać, że służycie niekiedy trafną i celną wiedzą (za to oczywiście szacun!)
    Tym razem ja proszę o pomoc!
    Traktorek do trawy Husqvarna 15,5 HP Hydro.
    Od pewnego czasu zniknęły światła z przodu i co najważniejsze - żeby zareagował rozrusznik, to muszę włączyć włącznik świateł to go odpalę; jeśli włącznik świateł wyłączę to rozrusznik nie reaguje, są niekiedy problemy z zgaszeniem silnika (gaśnie po czasie).
    Z góry dziękuję!
  • Poziom 35  
    Dokonaj przeglądu instalacji, w szczególności pod kątem nie podłączonych konektorków i wtyczek, urwanych i zaśniedziałych przewodów i ich podłączeń, w tym nie podłączonej "masy". O braku należytego kontaktu przewodów ( -) masowych świadczy chyba i to, że do uruchomienia rozrusznika musisz włączać światło. Sprawdź połączenia kabli od akumulatora do stacyjki i do nadwozia traktorka. O tym że w siedzeniu pojazdu masz włącznik, który pozwala uruchomić pojazd tylko, gdy się na nim siedzi (obciąży go) chyba nie muszę przypominać.
  • Poziom 2  
    Dziękuję Staszku za szybką reakcję
    oczywiście o włączniku pod siedzeniem wiem, traktorek kupiłem nowy około 4 lata temu , wszystkie kostki sprawdzałem , zero śniedzi jak nowe , traktorek garażowany , szczególnie szanowany , posiadam również minimalną wiedzę o elektryce jako laik oczywiście , wszystko sprawdziłem i nic!!! być może jest gdzieś jakiś ukryty stycznik odpowiedzialny za sytuację o której piszę . Myślę , że czas na fachowca (elektryka) , prześwietli obwody po swojemu , jeśli odkryję przyczynę to oczywiście się nią pochwalę na forum , ja natomiast wiem dużo o spawaniu różnych metod , posiadam kompetencje badań nieniszczących np:VT , PT , MT , UT jeśli ktoś potrzebuje pomocy to zapraszam
  • Poziom 23  
    Nie podał Pan modelu i daty produkcji.
  • Poziom 2  
    Traktorek Rally , model RE 155 107 RB , rok produkcji 2010
  • Poziom 2  
    Witam! Problem rozwiązany, okazało się że wiązka kabli , która znajduje się blisko wajchy do zmiany biegów od nowości nie była spięta w odpowiednim miejscu , opadła niżej i przy zmianie biegów przewód masowy został przecięty ( obyło się bez elektryka ) . pozdrawiam!!!