Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek-kosiarka Husqvarna 15,5 HP Hydro - kłopoty z elektryką

08 Aug 2014 14:22 4257 5
  • Level 2  
    Witam! Jestem na forum nowy, często czytam wasze wskazówki i muszę przyznać, że służycie niekiedy trafną i celną wiedzą (za to oczywiście szacun!)
    Tym razem ja proszę o pomoc!
    Traktorek do trawy Husqvarna 15,5 HP Hydro.
    Od pewnego czasu zniknęły światła z przodu i co najważniejsze - żeby zareagował rozrusznik, to muszę włączyć włącznik świateł to go odpalę; jeśli włącznik świateł wyłączę to rozrusznik nie reaguje, są niekiedy problemy z zgaszeniem silnika (gaśnie po czasie).
    Z góry dziękuję!
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • Level 35  
    Dokonaj przeglądu instalacji, w szczególności pod kątem nie podłączonych konektorków i wtyczek, urwanych i zaśniedziałych przewodów i ich podłączeń, w tym nie podłączonej "masy". O braku należytego kontaktu przewodów ( -) masowych świadczy chyba i to, że do uruchomienia rozrusznika musisz włączać światło. Sprawdź połączenia kabli od akumulatora do stacyjki i do nadwozia traktorka. O tym że w siedzeniu pojazdu masz włącznik, który pozwala uruchomić pojazd tylko, gdy się na nim siedzi (obciąży go) chyba nie muszę przypominać.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 2  
    Dziękuję Staszku za szybką reakcję
    oczywiście o włączniku pod siedzeniem wiem, traktorek kupiłem nowy około 4 lata temu , wszystkie kostki sprawdzałem , zero śniedzi jak nowe , traktorek garażowany , szczególnie szanowany , posiadam również minimalną wiedzę o elektryce jako laik oczywiście , wszystko sprawdziłem i nic!!! być może jest gdzieś jakiś ukryty stycznik odpowiedzialny za sytuację o której piszę . Myślę , że czas na fachowca (elektryka) , prześwietli obwody po swojemu , jeśli odkryję przyczynę to oczywiście się nią pochwalę na forum , ja natomiast wiem dużo o spawaniu różnych metod , posiadam kompetencje badań nieniszczących np:VT , PT , MT , UT jeśli ktoś potrzebuje pomocy to zapraszam
  • Level 23  
    Nie podał Pan modelu i daty produkcji.
  • Level 2  
    Traktorek Rally , model RE 155 107 RB , rok produkcji 2010
  • Level 2  
    Witam! Problem rozwiązany, okazało się że wiązka kabli , która znajduje się blisko wajchy do zmiany biegów od nowości nie była spięta w odpowiednim miejscu , opadła niżej i przy zmianie biegów przewód masowy został przecięty ( obyło się bez elektryka ) . pozdrawiam!!!