Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault scenic I - czy planować głowice ?

nyah2211 08 Sie 2014 15:44 2454 4
  • #1 08 Sie 2014 15:44
    nyah2211
    Poziom 2  

Witam otóż mam taki problem a mianowicie auto miało dość konkretnie podlany olejem silnik przez co zdecydowałem się zdjąć głowicę ponieważ zakładałem uszkodzenie uszczelki ((Auto renault megane scenic I (silnik 1.6e k7M a7 /02)).
    Po demontażu okazało się iż uszczelka nie wygląda na uszkodzoną ALE za to po oczyszczeniu głowicy okazało się że ktoś ją ,,przeszlifował" papierem ściernym lub szczotką drucianą i ma znacznie zniszczoną powierzchnię .
    I teraz pytanie czy takie ,,uszkodzenie głowicy mogła być przyczyną przecieków?
    I co z tym fantem zrobić ? (planować , kupić głowicę , etc.?)

Dodam do tego że po sprawdzeniu ,,płaskości" przymiarem liniowym nie było żadnych odkształceń ani ubytków.
    podczas demontażu powierzchnia uszczelki była zalana olejem w miejscu największych przetarć.

oto zdjęcia:
    renault scenic I - czy planować głowice ? renault scenic I - czy planować głowice ? renault scenic I - czy planować głowice ?

0 4
  • #2 08 Sie 2014 16:22
    robokop
    Moderator Samochody

Do zabielenia. I nie opowiadaj proszę o przymiarach liniowych. Bo albo nie wiesz co to jest, albo nie wiesz jak się tego używa. W dodatku te rysy są świeże - powinny zajść brudem.

0
  • #3 08 Sie 2014 16:41
    nyah2211
    Poziom 2  

Rysy nie są brudne ponieważ starałem się je wyczyścić w celu ich uwidocznienia (mikrofibra + środek do odtłuszczania) . a co do ..przymiaru liniowego" to zwracam honor za zły zwrot , ale chodziło mi o liniał krawędziowy i sądzę że dobrze go wykorzystałem gdyż instrukcję jak to zrobić znalazłem na tym forum.

0
  • #4 08 Sie 2014 17:17
    poduszki
    Poziom 14  

nyah2211 napisał:
    planować
    0,05

0
  • #5 11 Sie 2014 16:09
    nyah2211
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi.