Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Dell U2414H nie wykrywa

08 Sie 2014 18:48 2514 8
 • Poziom 2  
  Witam,

  Posiadam otóż dany problem:
  Zakupiłem nowy monitor marki Dell U2414H i ani mój system nie widzi go, ani monitor nie odbiera sygnału.

  Obecnie posiadam monitor (starszy) LCD170V, który podłaczony jest przez kabel D-Sub na przejściówce do wejścia DVI - gdyż posiadam dwa takie porty, a także port hdmi.

  Nowy monitor posiada wyjścia DP, miniDP i hdmi, posiadam kabel hdmi-hdmi więc próbowałem tak, lecz nic. Znalazłem dziwną przejściówkę z wejściem(?) miniDP i ma 3 wyjścia: hdmi, DP, DVI, próbowałem podłączyć i przez kabel hdmi-hdmi, a także kombinowałem z DVI-DVI. Lecz żadne z tych rozwiązań nie pomogło.

  Dodatkowo podłączenie przez kabel hdmi-hdmi, ale do laptopa działa! Lecz do komuptera już nie, próbowałem, też by robił duplikację obazu na 2 komputery, ale jego wciąż nie widzi.

  Posiadam windows 7, 64bit i kartę GeForce 9600 GT

  Proszę o pomoc
 • Poziom 42  
  Pewnie masz uszkodzoną przejściówkę. Może przejdź się z nią do kogoś co ma monitor z gniazdem HDMI i sprawdź (albo w jakimś serwisie komputerowym).
 • Poziom 2  
  Przejściówka, ma nie wielkie zanczenie, gdyż podłączanie kablem hdmi-hdmi bezporśrednio do komputera nic nie zmienia - przynajmniej na komputerze. Przy podłączeniu do laptopa śmiga bez zastrzeżeń Próbowałem przejściówki jako alternatywy
 • Poziom 42  
  Wygląda na uszkodzoną kartę. Z laptopem łączyłeś się tym samy kablem HDMI?
 • Poziom 2  
  tym samym, dodam, co może być ważne, że wyjście hdmi posiadam nie z karty graficznej, a z płyty głównej, i zastanawiam, się czy może kupno kabla hdmi na dvi pomoże?
 • Poziom 42  
  To też powinien być obraz bo musisz mieć zintegrowaną kartę na tej płycie której symbolu nie podałeś, więc podaj.
 • Poziom 24  
  Przy włożonej karcie graficznej może nie być sygnału na zintegrowanej, jak ją wyciągniesz to podłącz hdmi pod płytę główną i obraz powinien się pojawic.
 • Specjalista Sieci, Internet
  AdamMaxy napisał:
  wyjście hdmi posiadam nie z karty graficznej, a z płyty głównej,

  AdamMaxy napisał:
  i kartę GeForce 9600 GT

  A do jakiej karty dokładnie się podpinasz?.
 • Poziom 12  
  Witam, u mnie czasami występuje taka sytuacja, że załączam komputer, a na monitorze nie ma sygnału. Wyłączam zasilanie monitora (kabel sieciowy 230V) i podłączam po kilku sekundach i monitor łapie. Podłączony jest przez wejście miniDP do portu DP w zewnętrznej karcie graficznej bez przejściówek. Sytuacja występuje sporadycznie, ale chyba zaczęło się to po wymianie karty graficznej. Nie wiem co obwiniać, kartę czy monitor?