Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

74HC595 - Dwa rejestry, Multipleksowanie 2 cyfrowego 7 segmentowego wyświetlacza

Colloy 08 Sie 2014 20:40 1326 1
  • #1 08 Sie 2014 20:40
    Colloy
    Poziom 5  

Witam, chciałbym prosić o pomoc przy przerobieniu mojego kodu tak by przy użyciu przerwań i dwóch rejestrów przesuwnych 74HC595 można było multipleksować dwu cyfrowy 7 segmentowy wyświetlacz LED.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Oto kod który udało mi się na razie napisać od razu uprzedzam ,że z programowaniem mikrokontrolerów mam styczność od niedawna więc prosił bym o wyrozumiałość a także o zwrócenie uwagi gdyby było coś nie poprawnie. A jeśli chodzi o schemat to poprosiłbym o sprawdzenie i wytknięcie wszystkich błędów gdyż jest on moim pierwszym przy którym uczyłem się obsługi eagle więc wolałbym się wyzbyć jakichkolwiek złych nawyków. Z góry dziękuję za pomoc.

74HC595 - Dwa rejestry, Multipleksowanie 2 cyfrowego 7 segmentowego wyświetlacza

2 1
  • #2 09 Sie 2014 15:33
    Colloy
    Poziom 5  

:D Prawie udało mi się osiągnąć zamierzony efekt tylko został taki problem ,że po pierwszy uruchomieniu licznika, ustawieniu i jego przejściu wyświetlacz pozostaje tak jakby lekko podświetlony :(

Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje?

A oto kod:

A i jeszcze jedno bardzo rzadko ale jednak przy uruchamianiu segmenty tak mrugają zanim pojawi się to co powinno.

Udało mi się dojść do tego jak rozwiązać problem z włączonym wyświetlaczem, i od tego czasu nie zdarzył mi się problem z miganiem wyświetlacza.

A oto cały kod:

Mam nadzieje ,że w przyszłości komuś się przyda :)
    Prosił bym tylko jeszcze kogoś bardziej doświadczonego o sprawdzenie kodu i schematu a także chciałbym podziękować użytkownikowi DjExit za projekt Zapalnik czasowy (Holywood style) gdyż to od chęci zbudowania tego projektu zaczęła się moja przygoda z mikrokontrolerami. :D

0