Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia - Walka o przełączenie internetu na poprzednią linie

08 Sie 2014 22:50 915 5
  • Poziom 2  
    Witam, jeżeli pomieszałem działy etc. to przepraszam i proszę o przeniesienie ;)
    Internet mam a raczej miałem do 10mg z netii, od zawsze problemy były ale w styczniu zamówiłem netia spota i internet zaczął jako tako chodzić. Rozłączał się raz na tydzień może raz na kilka dni i generalnie 3mg/s było, do pewnego czasu...Po 6 miesiącach pojawiły się usterki, rwanie co chwilę połączenia etc. Zgłosiłem to do netii nie raz nie 2 aż naglę dowiaduje się, że zmienili mi internet z oferty do 10mg na 1,2 mg w ogóle mnie nie informując ani nie pytając o zgodę. Pisałem reklamację 2x lecz nic to nie pomogło, składałem reklamację telefonicznie nic to nie pomogło. Jedno i to samo, że będzie 1,2 mg i koniec kropka a dlaczego odpowiadają, że tak ma być...Po przepięciu już na 1mg, zadzwoniłem do nich z prośbą o przepięcie na poprzednią linie i gość to zrobił i internet był 3mg przez 1 dzień....na następny dzień znów 1,2. Zadzwoniłem do nich po raz nasty i babka mi wciska, że u mnie może być jedynie 1mg....(dzień wcześniej miałem 3, transfer 330 ;) ). Dzisiaj telefon, że reklamacji nie uznają i będzie 1mg i koniec kropka ( na reklamacji telefonicznej zapewniała mnie, że na bank przepną na poprzednią linię)
    I w sumie tak wygląda sytuacja, że przepieli mi internet bez wiedzy i zgody na 1mg który jak się rozłączał tak nadal zrywa połączenie, z umowy się nie wywiązują
    i za cholerę nie chcą przepiąć z powrotem na linie na której byłem dotychczas.
    Dodam, że kable są z telekomunikacji teraz chyba orange a internet od netii. Proszę o pomoc, jakieś porady co ja mam robić, bo mam dość codziennego wiszenia na telefonie po 30 minut a to i tak nic nie daje, reklamacje tak samo. Czy jest sens brać internet tak samo do 10mg tylko z neostrady ?
    A i jeszcze ciągła gadka jest, że mieszkam 5km od centrali i internet więcej jak 1mg nie będzie działał, mimo, że w miejscowości oddalonej przeszło 8km od centrali internet 10mg śmiga bez problemów :|
  • Poziom 28  
    Coś chyba Ci się pomyliło, na linii o długości 8KM raczej można zapomnieć o działaniu usługii, nie wspominając już o tym co piszesz - 10mbit/s
  • Poziom 9  
    Mam podobną sytuację. Z tym że u mnie problem pojawił się po jakiejś burzy.
    Spaliło mi router, kupiłem nowy i prędkość spadła z 5Mb na 1Mb. Dziś 3 raz odwiedzili mnie technicy. Zrobili rekonfigurację portu i na razie jest okey. Download na poziomie 3,80Mb/s.
    Do centrali 5km.
  • Poziom 2  
    U mnie cyrki były niezłe...przyjechał facet, technik co twierdził, że kabel ma być okrągły a nie płaski. Ok, kabel wymienił na okrągły (miało to spowodować, że internet 1mg/s jeszcze wtedy na modemie nie będzie się rozłączał, co zdarzało się kilka raz y dziennie ;) ) było to w poniedziałek. Minął równo tydzień, ani jednego zerwania aż nagle nastał następny poniedziałek i łup to samo...
    Internet na odległości 8km działa, nie jest to mój wymysł. Ja mieszkam w miejscowości oddalonej jakieś właśnie 5km od centrali i dzieje się to o czym pisałem, znajomi mieszkają w następnej wiosce 2,5km dalej i internet działa. Bez zrywań, a prędkość średnio 8-9mg/s. I mówię tutaj o 2 różnych osobach. A pytałem o to technika i on twierdz, że centrala jest jedna w pobliżu natomiast na pytanie dlaczego tak się dzieje nikt nie potrafi mi odpowiedzieć...
    I tak jak mówię internet działał przez 6 miesięcy różnie, generalnie nie spadało poniżej 2,5mg/s i w sumie mi to wystarczało. Oni zamiast zrobić coś by to naprawić po prostu przepieli na dużo wolniejszą linię. Czytałem gdzieś w sieci, o podobnym przypadku z netii, że internet przez pół roku cacy 5mg się utrzymywało a po 6 miesiącach pyk i spadki i przełączenie na 1mg/s.
    Jak dla mnie to co opisałem o kablu itp. to nie jest wina długości linii a porostu netii której to raczej nie obchodzi zbytnio.
    Nie wiem co mam robić, czy wysyłać do nich kolejne reklamacje które i tak nic nie wnoszą czy zerwać umowę i podpisać z neostradą :cry:
    Generalnie to oni zmienili mi internet z oferty do 10mg/s na 1,2mg/s o czym wspominałem i teraz odmawiają przejścia z powrotem do tamtej oferty- to tak w skrócie bo trochę jest namieszane ;)

Dodano po 1 [minuty]:

BartekPob napisał:
    Mam podobną sytuację. Z tym że u mnie problem pojawił się po jakiejś burzy.
    Spaliło mi router, kupiłem nowy i prędkość spadła z 5Mb na 1Mb. Dziś 3 raz odwiedzili mnie technicy. Zrobili rekonfigurację portu i na razie jest okey. Download na poziomie 3,80Mb/s.
    Do centrali 5km.

U mnie technik przyjechał, posprawdzał i powiedział, że wszystko ok tylko na centrali mi namieszali na łączu.
  • Poziom 36  
    Opusative napisał:
    Dodam, że kable są z telekomunikacji teraz chyba orange a internet od netii.
    Masz Neostradę do 10 Mb/s (zwaną też od 1 do 10, realnie synchro 1184-12448). Rachunki płacisz Netii (BSA).
    Opusative napisał:
    Generalnie to oni zmienili mi internet z oferty do 10mg/s na 1,2mg/s
    Nic nie zmienili, bo to niemożliwe, takiej oferty nie ma. Nie podajesz parametrów, ale się domyślam, że DLM ("automat TP") obciął synchronizację na 1536 (gdy na linii wróci stabilność to DLM odda część lub całość).
    Opusative napisał:
    Internet na odległości 8km działa, nie jest to mój wymysł.(...) A pytałem o to technika i on twierdz, że centrala jest jedna w pobliżu
    Technik zna się o wiele lepiej i wie gdzie jest centrala. Zero szans na 8-9 Mb/s przy takiej odległości do centrali (można tylko gdybać, że ze 2-3 km od tamtej wioski stoi szafa ONU, w efekcie masz do niej 5 km).
  • Poziom 2  
    terrade napisał:
    Opusative napisał:
    Dodam, że kable są z telekomunikacji teraz chyba orange a internet od netii.
    Masz Neostradę do 10 Mb/s (zwaną też od 1 do 10, realnie synchro 1184-12448). Rachunki płacisz Netii (BSA).
    Opusative napisał:
    Generalnie to oni zmienili mi internet z oferty do 10mg/s na 1,2mg/s
    Nic nie zmienili, bo to niemożliwe, takiej oferty nie ma. Nie podajesz parametrów, ale się domyślam, że DLM ("automat TP") obciął synchronizację na 1536 (gdy na linii wróci stabilność to DLM odda część lub całość).
    Opusative napisał:
    Internet na odległości 8km działa, nie jest to mój wymysł.(...) A pytałem o to technika i on twierdz, że centrala jest jedna w pobliżu
    Technik zna się o wiele lepiej i wie gdzie jest centrala. Zero szans na 8-9 Mb/s przy takiej odległości do centrali (można tylko gdybać, że ze 2-3 km od tamtej wioski stoi szafa ONU, w efekcie masz do niej 5 km).

ja miałem 1mg/s przez kilka lat i płaciłem 69zł a w styczniu tego roku zmieniłem właśnie na 10 z racji tego, że było tańsze i jak już mówiłem chodziło jako 3 i byłem zadowolony, teraz oni twierdzą, że w związku z tym, że internet rozłączało to technicy zmienili na 1,2 i tutaj cytuję "wyniku występujących usterek technicy stwierdzili konieczność zmiany prędkości łącza internetowego na maksymalnie 1 m/s. Informuję, że w najbliższym możliwym terminie skontaktuje się z Panem nasz pracownik, w celu zmiany warunków oferty dostosowanych do aktualnej prędkości łącza." I abonament mi chcą obniżyć o 10zł...czyli to 1mg/s teoretycznie ma zostać na stałe.
    Oni w ogóle mnie o tym nie poinformowali, nie zadzwonili i nie pytali czy ja się zgadzam na coś takiego....dzwoniłem i prosiłem, żeby przepiąć na poprzednią linię to zrobili to na 1 dzień i było to 3 mg, później 2x reklamacja emailem, nic to nie dało. Zadzwoniłem i kobita powiedziała, że jedyna możliwość to reklamacja na żądanie i w takim przypadku oni muszą przywrócić poprzedni stan, więc takową reklamację ona napisała. A wczoraj co, telefon że 1mg/s i koniec i oni mi łaskę robią, że obniżą abonament o 10zł.
    Mamy rok 2014, 1mg/s fajnie dawało radę 10lat wstecz.