Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zg40c/9 - Mało basu w porównaniu do drugiej kolumny

Peter1994 09 Sie 2014 01:16 972 5
  • #1 09 Sie 2014 01:16
    Peter1994
    Poziom 13  

Witam. Od dzisiaj posiadam kolumny zg40c. W jednej kolumnie brakowało 3 plastikowych mocowań na maskownice i zostały tylko otwory (na wylot). Poza tym membrana od niskotonowego jest delikatnie uszkodzona (o tym w innym temacie). Gdy ruszyłem niskotonowym, bierna się nie poruszyła, dopiero gdy zatkałem tamponem z papieru te 3 otwory, to bierna zaczęła pracować, ale nadal jest w tej kolumnie zdecydowanie za mało basu (mam porównanie z drugą kolumną). Pytanie czy to może być wina tylko nieszczelności w tych 3 otworach. Cała kolumna jest nieuszkodzona, niepoobijana, stan super, zachowało się całe i dobre wygłuszenie (jakiś materiał w foliowym worku) zg40c/9 - Mało basu w porównaniu do drugiej kolumny

• #2 09 Sie 2014 04:04
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

Jeśli w kolumience wykorzystuje się niskotonowy głośnik kompresji typu, to te trzy otwory naruszają hermetyczność i dźwiękową presję mocno zmniejsza się.Przy użyciu w kolumience jeszcze i pasywnego głośnika, membrana głównego głośnika nie musi mieć obrażeń.

• #3 09 Sie 2014 05:59
    Peter1994
    Poziom 13  

czyli zaszpachlowac otwory (myślałem o szpachli do drewna z dodatkiem wiorow drewna), a membrane w miarę możliwości skleic (membrana peknieta, ale nie Przebita). myślicie ze da się odzyskać sprawnosc tej kolumny w domowych warunkach, czy szukać speca? wymiana membrany jak dla mnie odpada, bo co oryginal to oryginal

• #4 09 Sie 2014 06:27
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

Otwory możesz zamknąć dowolnym dostępnym sposobem.Względem dyfuzora, to jeśli nie masz rezonu w swoich siłach- skorystaj się usługą fachowca, w którym jesteś pewny.

• #5 09 Sie 2014 06:37
    wkj
    Poziom 34  

Peter1994 napisał:
    Witam. Od dzisiaj posiadam kolumny zg40c. W jednej kolumnie brakowało 3 plastikowych mocowań na maskownice i zostały tylko otwory (na wylot).
    Pokaż zdjęcie, w oryginale nie pamiętam o plastikach trzymających pierścień, by takie były.

• #6 09 Sie 2014 20:16
    Peter1994
    Poziom 13  

To białe to nie papier, tylko dość gruba tektura. G

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME