Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stworzenie drugiego konta. - Czy komputer jest wolniejszy, a RAM rozdziela się ?

09 Sie 2014 09:14 660 5
  • Poziom 1  
    Cześć, mam pytanie. Czy przy stworzeniu 2 konta na komputerze, RAM się rozdziela na 2 konta?? I czy o dużo komputer się spowalnia? Po prostu żal, że oto pytam, ja wiem że tak nie jest ale potrzebuje komentarzy i poparcie żeby udowodnić to jednemu debilowi -.- ... Bo On twierdzi że ram rozdziela się na dwa konta a komputer jest 2x wolniejszy i 2x wolniej się wszystko uruchamia... Po prostu debilizm, ale ja debilowi sam nie udowodnię. Proszę was o komentarze w tej sprawie i poparcie :)
  • Spec od komputerów
    Chyba ściemniasz ? Nie ma takich głupich żeby taki debilizm wymyślić. Ja mam 10 użytkowników to wg niego komp powinien 10 razy wolniej chodzić i przeznaczać na jednego użytkownika 10 % RAM ? Dobre. Uśmiałem się z rana :)
    Chyba że chodzi o pracę na raz zalogowanych kilku-kilkunastu użytkowników to wtedy zasoby są dzielone między zalogowanymi użytkownikami.
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    RAM jest używany tylko przez aktualnie działające procesy - czyli jak na drugim koncie nikt się nie zalogował i nie uruchomił czegoś, co pracuje w tle to nie ma mowy o większym zużyciu RAM. W zasadzie z wszystkim innym jest tak samo - jeśli nie działa coś w tle to nie wpływa na pracę komputera.
  • Poziom 43  
    1. Nie jest dwa razy wolniejszy. Prawdopodobnie nie będzie nawet wolniejszy w mierzalnym stopniu. Ot stworzone zostanie dodatkowe kilka folderów i wpisów w rejestrze. Może to w minimalny sposób spowolnić komputer ale w sposób pośredni - gdy np: dysk jest mocno defragmentowany albo jest bardzo mało miejsca na partycji systemowej.
    2. Nie zużywa połowy RAM. Pamięć RAM jest przydzielana dynamicznie, zależnie od wielkości, ustawień, ilości używanych naraz aplikacji i wielkości pliku wymiany. Przy standardowych ustawieniach pierwszeństwo będzie miał program z którego korzystasz. A więc nawet w sytuacji, kiedy jesteś zalogowany na kilka kont, pierwszeństwo dla RAM będzie miała aplikacja, z której w danej chwili, na danym koncie używasz, kosztem tych zminimalizowanych. W momencie, gdy na dane konto jest w ogóle niezalogowane, nie korzysta ono wcale z pamięci operacyjnej.

linuks napisał:
    Chyba ściemniasz ? Nie ma takich głupich żeby taki debilizm wymyślić.

Uwierz, są... Znam mechanika (!!!), który twierdził, że mechanizm różnicowy rozdziela napęd albo na jedno koło, albo na drugie - zerojedynkowo (napędzane jest albo prawe koło albo lewe, nigdy dwa naraz, chyba że gdy zblokowane np: w ciągniku). 2 dni zajęło mi tłumaczenie mu, łącznie z rozrysowaniem trybów i przekładni i wałkowaniem co jak działa oraz eksperymentami w jego warsztacie na kanale, że mechanizm rozdziela moment obrotowy i to że w razie poślizgu obraca się jedno koło, wynika z jego mniejszego oporu a nie "wyłączenia" drugiego.
  • Poziom 43  
    MarcinMDK03 napisał:
    Informatyk,Programista,Grafik komputerowy

Koledze chyba pomyliły się daty, dziś nie jest "1-go kwietnia" :D
  • Poziom 43  
    "Pomógł" usunąłem - w Piaskownicy, a to właściwe miejsce dla takich tematów, ta opcja nie występuje.