Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook LCE818 - Rozmrazanie

09 Sie 2014 09:45 2547 4
  • Poziom 14  
    Witam
    Posiadam lodówkę LC818 i niestety znowu się zepsuła ,mimo ze na gwarancji to dowiedziałem się ze producent splajtował .
    Problem w niej występujący to raz grzałka i dwa razy sterownik, teraz niestety tez padł sterownik tzn. nie włącza odmrażania parownika a objawia się zalodzeniem parownika i brakiem chłodzenia chłodziarki zamrażarka działa OK .
    Dorobiłem układ który raz w tygodniu wyłącza agregat i włącza grzałki aby odmrozić parownik ( bez odmrażania działa max 2 tygodnie) grzanie włącza na 7 minut .
    I tu moje pytanie czy ktoś się orientuje jaki długi czas powinien być i jak często , zdaje sobie sprawę ze o tym w sprawnej lodówce decyduje czujnik NTC ale nie chce inwestować w tego syfa i wole ją zrobić pół środkami.
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Reklamuj sprzęt w sklepie ,w którym kupiłeś.
  • Poziom 14  
    Myślę ze nic to nie da minęło dwa lata a dodatkową gwarancje dokupywałem w mastercook .
    Trochę sytuacja się zmieniła sprawdziłem sam sterownik i działa w/g ,mnie źle fachowiec zamontował grzałkę na parowniku niestety nie byłe przy tym jak demontował oryginalną nowa jest mocowana opaskami ale tam gdzie się robi lód tam grzałki na pewno nie ma może ktoś ma zdjęcie prawidłowo założonej
  • Poziom 12  
    Odtajanie powinno być załączane 2 razy na dobę minimum, zazwyczaj ja stosuję cykle co 8 godzin na max 25-30 min lub ograniczane temp. na parowniku ok 12-15 stopni. Nie myślałeś o sterwoniku Carela " EASY" wydatek ok 120 netto i masz wszystko załatwione.
  • Poziom 14  
    Problem rozwiązany wina serwisanta który montował grzałkę sterownik był sprawny.
    Nie mniej jednak rozszyfrowałem jego cykle pracy (może przyda się na przyszłość)