Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar - Oświetlenie w lodówce Polar CZN 340

paweltaki 09 Sie 2014 11:51 5577 5
  • #1 09 Sie 2014 11:51
    paweltaki
    Poziom 12  

Witam ponawiam temat gdyż poprzedni został już zamknięty a parę latek minęło.
    Mam kłopot a mianowicie rozebrałem i mam świetlówkę w garści tylko ze gdzie nie byłem z nią to każdy robi duże oczy i odpowiedź brzmi : nie ma.
    A więc może ktoś na szanownym forum elektrody podpowie mi od czego można założyć świetlówkę (jakieś oznaczenia). Może już ktoś przerobił ten temat. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

0 5
  • #2 09 Sie 2014 13:47
    fredo110
    Poziom 23  

Witam, miałem podobny problem znalazłem rozwiazanie. Z orginalnej świetlówki pozostawiłem tylko plastykową podstawę i do niej zamocowałem odpowiednio przyciętą lampkę LED 2W/230V, co prawda dla wymagających takie rozwiązanie nie spodoba się ale to ma funkcjonować i tak też jest.

2
  • #3 11 Sie 2014 16:44
    paweltaki
    Poziom 12  

Witam
    a podpowiedział byś dokładnie jaką żaróweczkę (Led) zastosowałeś ??
    Może jakiś link do produktu. Czyli jak dobrze rozumiem żarówka (świetlówka ) w naszej lodówce była zasilana prądem 230V i taką też zastosowałeś ??
    Pozdrawiam

0
  • #4 11 Sie 2014 16:55
    fredo110
    Poziom 23  

Witam, co prawda moja lodówka to CZN 306 ale Polar stosował takie oświetlenie w innych modelach. Żarówka LED 2W/230V z gwintem E27 cokół musi być plastykowy, tak jak na zdjęciu przyciołem cokół żeby zmniejszyc wysokość, przewody podlutowałem bezpośrednio do lampki i to wszystko. Co prawda mogłem umieścić tą lampkę na środku ale i tak spełnia swoje zadanie.
    Tak świetlówka w tych lodówkach zasilana jest z 230V.
    Lampka LED po przycięciu przyklejona klejem dwuskładnikowym (Patex) do starej podstawy od świetlówki.

2
  • #5 07 Paź 2015 09:23
    kopadam46
    Poziom 16  

Witam. Odgrzeję temat, ale ja niedawno w obudowie w uchwytach po zużytej świetlówce zamocowałem lampki LED G9 2,5W. Całość świeci niczym prezydencki żyrandol. Pozdrawiam :D

4
  • #6 07 Paź 2015 19:15
    fredo110
    Poziom 23  

Witam. Bardzo dobry pomysł, lecz w chwili potrzeby ja nie miałem pod reką takich lampek. Pozdrawiam.

1