Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nec p5300 - Drukarka nie wydrukowywuje całej strony, błąd drukowania

karol1996 09 Aug 2014 12:57 858 2
    karol1996
    Level 19  
    Witam
    Posiadam drukarkę NEC pinwriter P5300. W komputerze nie mam złącza LPT, kupiłem adapter z usb na lpt centronix. Jest to Vivanco EDV-NR 10756. Po podłączeniu do drukarki i komputera, urządzenie zostało wykryte jako adapter lpt, i poprawnie zainstalowane. Następnie w menu urządzeń wybrałem dodaj nową drukarkę, wskazałem że jest podłączona pod USB1. W następnym kroku wybrałem model drukarki (NEC P5300), oraz kliknąłem na ok. Następnie kliknąłem na wydrukuj stronę testową. Drukarka zaczęła drukować, po czym na monitorze komputera pokazał się błąd. Zostały jeszcze wydrukowane 2 linijki, drukowanie zatrzymało się. Usunąłem z kolejki drukowania ten dokument, a następnie chciałem wydrukować coś z Worda.
    Strona wydrukowała się do połowy, po czym znowu ten sam problem.

Mój system to win xp.

Pozdrawiam,
    Karol
    11111olo
    Level 42  
    Jeśli drukarka podpięta kablem LPT działa poprawnie to problem jest w przejściówce.
    Nie myślałeś o zakupie karty z portem LPT? To koszt 20 zł.
    karol1996
    Level 19  
    Witam
    Drukarkę podłączałem do laptopa. Nie miałem więc możliwości podłączenia dodatkowej karty...
    W niedzielę podłączę ją do pc, w którym znajduje się karta ze złączem LPT. Poprawnie pracuje na nim drukarka laserowa HP laserjet 6l.

Pozdrawiam,
    Karol