Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesiadka z LGA775 - Na LGA 1155 / AM3+

09 Sie 2014 14:18 2694 29
  • Poziom 7  
    Witam, aktualnie użytkuję Płytę Główną Gigabyte GA-965P-DS3 i Procesor E5200. Jestem zadowolony z działania sprzętu, nigdy Mnie nie zawiódł ale czas na przesiadkę na coś nowszego, wydajniejszego.

Opcja 1: Core 2 Quad Q9xxx jeszcze na LGA 775 + Dobra płyta do OC.

Opcja 2: Core i3 / i5 z Płytą na LGA 1155 z procesorem mniej więcej takim http://olx.pl/oferta/procesor-core-i3-540-3-06ghz-4m-09a-CID99-ID6EqM9.html#eee719615c

Opcja 3: Płyta AM3+ i Procesor Phenom x4 965 BE

Komputer będzie głównie pod Gry, ale też Filmy HD i internet.

Co będzie lepsze i wydajniejsze z tych 3 opcji ?
  • Poziom 19  
    Musisz wiedzieć że przy i3/i5 masz już przejście na ddr3 a więc Twoje kostki już nie będą się nadawały.Osobiście przesiadłem się właśnie z q9300 po OC na i5 750 (również OC) i różnica jest kolosalna.Kupiłem i5 750 i ASUSa P7P55D w sumie za 360zł.
  • Poziom 7  
    Właśnie taki zestaw Mnie interesuje, dokładnie taki Procesor I5 + płyta i do tego tak 4GB DDR3 160MHz.
  • Poziom 19  
    no i taki zestaw będzie Cię kosztował ok 470zł ale weź pod uwagę że musisz dołożyć solidne chłodzenie jeśli zestaw będziesz kręcił.
  • Poziom 7  
    Posiadam chłodzenie Scythe Mugen 2 czy podejdzie do tego i będzie dobre ?
  • Poziom 19  
    Będzie dobre ale sprawdź czy masz w nim zapinki pod lga 1156 bo nie każdy miał w zestawie.
  • Poziom 7  
    Mam wszystko bo było kupowane nowe kompletne.

Czyli Quad i Phenom nie ma startu do i5 ?
  • Poziom 19  
    Quada miałem do 3.33GHz podbitego a i5 idzie spokojnie na 4.0GHz (mój nawet na 4.4Ghz ale póki co nie ustabilizowałem go jeszcze) a wydajnościowo zostawia quada daleeeko w tyle.Niestety nie mam porównania bezpośrednio do Phenomów ale zasada prosta - chcesz grać kup intela, w zadaniach wielowątkowych często lepiej wychodzą procesory od AMD/
  • Poziom 7  
    To z Quada już rezygnuję. Poczekam jeszcze na opinie użytkowników Phenoma.
  • Poziom 7  
    Jaka różnica pomiędzy 1155 a 1156 ?
  • Poziom 19  
    Różnica w podstawce, 1155 to podstawka np pod SandyBridge czyli i3/i5 drugiej generacji.O ile płyty są dosyć tanie to procki już nie koniecznie i nie mają takiego potencjału do podkręcania (poza wersjami z literką K np 2500K która ma odblokowany mnożnik.)
  • Poziom 7  
    Czyli 1155 to nowsza platforma niż 1156 tak ?
    Na 1156 są starsze procki, tańsze i gorsze do OC ?
  • Poziom 31  
    1156 - stasze procki, tańsze, można kręcić.

1155 - nowsze procki, droższe, kręcić można tylko te z literką 'k' na końcu.
  • Poziom 37  
    Z tych dwóch procesorów lepszy byłby phenom. Ale nie na tej płycie. Goła sekcja 3+1fazy.
    78lmt-usb3 to sprawdzony wybór pod kątem "budżetowego OC".
    Oczywiście upewnij się że ten phenom jest w rewizji C3. Znacznie lepiej się kręci.
  • Poziom 19  
    Wszystko zależy od tego czy chcesz kręcić sprzęt i zyskać do kulkudziesięciu procent wyższej wydajności czy też nie.W cenie ok 400zł moim zdaniem bardzo dobrym wyborem jest właśnie czterojajowy i5 na 1156 i jakaś przyzwoita płyta.Wszystkie i3 oraz i5 650 odpuść bo mają dwa jajka.

Przykład : http://allegro.pl/gigabyte-ga-p55-ud3-intel-core-i5-750-bcm-i4481840324.html

Kolejny fajny i bogaty zestawik http://allegro.pl/procek-i5-750-ram-8gb-plyta-ga-p55-us3l-i4487706430.html
  • Poziom 7  
    Chcę podkręcić ale w miarę bezpiecznie, nie do granic możliwości.

I stoję przed wyborem platformy.
  • Poziom 19  
    No to z inteli masz wybór między świetnie kręcącym się np i5 750 albo gorzej kręcącymi się na podstawce 1155 (5-10% OC) chyba że wersja K ale to już koszta wyższe.
  • Poziom 7  
    Jeżeli bym chciał kupić ten nowszy Socket 1155 i do tego jakiegoś i5 + małe OC to radziło by to sobie lepiej niż np. C2D/C2Q/Phenom
  • Poziom 19  
    Oczywiście że tak ale na 1155 wchodzi w grę tylko małe OC jeśli nie kupisz wersji z literką K :)
  • Poziom 7  
    Jak mówisz że to lepszy wybór i wydajniejszy niż C2D/C2Q to się opłaca.

Teraz może być taki procek a później można kupić lepszy ; )
  • Poziom 19  
    Tak ale jeśli później planujesz kupić lepszy na podstawce 1155 to od razu zainwestuj w dobrą płytę.
  • Poziom 7  
    No ta płyta jest dobra, przeczytałem opinie.
  • Poziom 7  
    Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące procesora czy podstawka LGA 1156 jest jakaś nieudana że jest ich tak mało w porównaniu do LGA 1155 ?

Na 1156 mogę kupić Core i5 750 który ma 4 jajka jest wysoko taktowany i do tego wysoko się kręci tylko że to 1156.

Jeżeli chodzi o 1155 to mógłbym kupić Płytę AsRock P67 Pro3, niby bardzo dobra do OC tylko że do tego narazie mógłbym kupić jakiegoś pentiuma G, później jak będzie więcej $$ to pomyślę o mocniejszym i5 ''k''. Moje pytanie czy dam radę podkręcić tego Pentiuma ? Jak porównanie wydajności do E8400 Q6600 ?
  • Poziom 19  
    Nie wydaje mi się żeby 1156 i chipsety na nią a tym bardziej generacja procesorów na nie była nieudana - wręcz przeciwnie, dlatego moim zdaniem też intel wydał szybko nową podstawkę - ludzie za mocno kręcili i mieli za duży przyrost wydajności.
    1366 też szybko umarła.1155 też już umiera i tutaj generalnie nie ma "przyszłościowych podstawek".W zasadzie każda zmiana podzespołów niestety wymaga wymiany płyty.Wiadomo nikt nie będzie wymieniał np 2500K na 3570K bo różnica nie jest aż tak duża, to samo z podstawką 1150 - niby są nowe haswelle, hr a za chwilę broadwele ale co z tego skoro płyta musi być na chipsecie x87 (Z,Y etc) żeby obsłużyć nową generację procesorów.
    Ja nie zastanawiałbym się i brał bym 1156 (sam tak zrobiłem miesiąc temu i jestem bardzo zadowolony).
  • Poziom 7  
    W takim razie poleć Mi jakąś dobrą płytę do OC bo jest tego dużo a nie wiem co brać.