Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Wildfire [G8] - Nie można odblokować sposobem "przesuń by odblokować&am

09 Sie 2014 14:29 1413 3
  • Poziom 8  
    Szanowni Państwo,
    zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z którym głowię się już kilka dni.

Mam telefon HTC Wildfire [G8] i użytkuję go bez karty sim. Zdaję sobie sprawę z niskich parametrów technicznych tego telefonu, jednak jest on wystarczający dla moich potrzeb. Potrzebuję go jedynie do sprawdzenia poczty e-mail, wprowadzenia notatek, do korzystania z kalendarza i kilku innych aplikacji.

Telefon działa prawie prawidłowo (czasem przy użytkowaniu się przytnie, ale na chwilę), największym problemem jest fakt, że nie mogę go czasem odblokować. Nie mam wprowadzonego żadnego specjalnego sposobu blokowania (bez hasła itp.), także żeby go odblokować wystarczy przycisnąć przycisk włączenia na górnej części telefonu. Gdy ekran się włączy i pokażą się strzałki w dół (wskazujące możliwość odblokowania) i informacja, żeby przesunąć ekran, by odblokować - wystarczy przesunąć po nim palcem w dół.

Często jednak mam na sztywno taki obraz:
    HTC Wildfire [G8] - Nie można odblokować sposobem "przesuń by odblokować&am
    [Obrazek z internetu]

U mnie w tle (w polu nad godziną) jest jeszcze informacja: "brak karty sim w telefonie". W mniejszym polu pod godziną jest napis "Włóż kartę sim". Widać, że telefon działa w tle (nie jest zawieszony) - zmienia się godzina itp. Nie ma też tych strzałek wskazujących na możliwość odblokowania. W ogóle na nic nie reaguje. Restart rzadko pomaga. Muszę czekać, aż się sam naprawi - czasem długo.

Dodam, że jak już się odblokuje to działa normalnie. Z tym, że nigdy nie wiem do kiedy, bo każde zablokowanie to ryzyko, że znowu historia się powtórzy.

Telefon ma oryginalny system - nic nigdy nie zmieniałem.
  • Poziom 34  
    Panel dotykowy do wzmiany.
  • Poziom 8  
    OlekMTG napisał:
    Panel dotykowy do wzmiany.

Absolutnie nie pasuje mi taka diagnoza. Przemawia za tym fakt, że gdy ekran już "załapie" i pojawią się strzałki do przesunięcia, to telefon działa bez zarzutu. Gdy już tak działa bez zarzutu, każde zablokowanie się telefonu grozi wystąpieniem problemu ponownie.

Domyślam się, że najprostszym rozwiązaniem jest wymiana dotyku i jeśli nie będzie innego rozwiązania to telefon sprzedam choćby na części lub dla osoby, która ma czas, cierpliwość i ochotę by dalej w nim "dłubać".
  • Poziom 34  
    Pasuje czy nie - to standardowa przypadłość tego modelu.