Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion m6 - Przywracanie systemu z partycji Recovery nie działa

09 Sie 2014 17:19 7521 4
  • Poziom 6  
    Witam!
    Jestem posiadaczem laptopa HP pavilion m6 od jakies 1,5 roku. Czas najwyższy zrobić format (system wolno się załącza). Chciałbym przywrócić komputer do stanu fabrycznego. Wybrałem więc Hp recovery manager i chciałem wybrać opcję "odzyskiwanie systemu" (posiadam partycję recovery). Niestety tej opcji nie mogę zaznaczyc gdyż jest napis "Wyłączone: Zastosuj nośnik do odzyskiwania, aby przywrócić system". Poszperałem do sieci i znalazłem taki myk, aby ustawić partycje recovery jaka aktywną, tu jednak pojawia sie problem gdyż nie mogę kliknać na "uaktywnij ponownie wolumin". Próbowałem jeszczeopcje recovery system przy włączaniu laptopa (klawisz ESC i nastepnie recovery system F11). NIestety to też nie działa. Znów poszperałem w sieci i trafiłem na info o płytach Recovery. Trzeba je zamówic i kosztuja one w moim przypadku ok 200zł. Tutaj pojawia sie dylemat, czy muszę zamowić te płytki, czy jednak istnieje jakaś opcja na skorzystanie z partycji recovery? Dodam,że nie zrobiłem kopii zapasowej po zakupie lapka, mysłałem ze skoro jest partycja do odzysku to po co to to robić. Liczę na Waszą pomoc!
    Dokładnie jest to model:
    »HP Pavilion m6-1015ew Entertainment Notebook PC
    system Windows 7 64 bit Home Premium
  • Poziom 18  
    Płyty recovery robi sie zawsze po kupnie lapka i przed zmianą partycji. Jak zmieniłeś układ partycji to popsułeś recovery. Może ktoś z forum poprowadzi cię aby za pomocą komend ręcznie przywrócić system.
  • Spec od komputerów
    sokar78 napisał:
    Płyty recovery robi sie zawsze po kupnie lapka i przed zmianą partycji. Jak zmieniłeś układ partycji to popsułeś recovery. Może ktoś z forum poprowadzi cię aby za pomocą komend ręcznie przywrócić system.

Nie myl dysku dynamicznego z MBR. Przecież już jest porada co robić. Nawet bardzo szczegółowa.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Fakt z tymi partycjami był problem. Zadziałem w DMDE i teraz juz piszę z "czystego systemu". Dziekuję za pomoc!