Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosa spalinowaa Stihl Fs 56 - Kosa nie odpala.

jasiek1122 09 Aug 2014 19:14 10848 11
 • #1
  jasiek1122
  Level 21  
  Witam,
  Mam problem z tym ,że nie odpala mi ta kosa, gdy pompuję pompką,to nie widzę pęcherzyków powietrza w zbiorniki, albo są małe.
  Co się mogło zatkać, bo świeca jest sucha, przedmuchałem wszystkie przewody paliowe i dalej nic, kiedyś to pomogło. Czy gaźnik się zapchał, czy co ?
  Odpalam na ssaniu i nic, próbowałem pompować dalej pompką, to benzyna cieknie od spodu.
  Rozkręcać gaźnik. :?:
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  jasiek1122
  Level 21  
  Wyciągnąłem gaźnik na wierzch, i przepływa przez niego paliwo, pompując pompką.
  nie ma w nim żadnych sitek, wogóle to jakiś chiński badziewi.
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  pawel980
  Level 17  
  Sprawdź czy kosa posiada iskrę i sprawną świecę zapłonową czy odpala po zalaniu paliwa na tłok lub do skrzyni korbowej przez gaźnik (czy krótkotrwale załapie), następnie kolejno stan cylindra (czy nie jest zatarty czy ma kompresję - opór rozrusznika ręcznego), wszystkie połączenia gaźnik cylinder, wężyki paliwa.
  Obejrzyj dokładnie uszczelniacze wału, możesz zalać paliwa do skrzyni korbowej i zobaczyć czy nie będzie wyciekało uszczelniaczem (sposób na sprawdzenie kompletnie sparciałych uszczelniaczy), gdy uszczelniacz słabo trzyma paliwo może nie wypływać ponieważ skrzynia korbowa puszcza dopiero przy większych ciśnieniach jednak silnik by odpalał a tutaj nie odpala ;)
  Sprawdź to wszystko i podziel się z nami spostrzeżeniami podpowiemy co dalej, czy rozbierać gaźnik i po prostu co robić dalej :D
  jasiek1122 wrote:
  Co się mogło zatkać, bo świeca jest sucha

  Silnik z nieszczelną skrzynką korbową nie będzie zasysał mieszanki przez gaźnik oraz nie będzie podciśnienia w rurce impulsowej więc gaźnik nawet sprawny nie będzie działać, przez co świeca zawsze będzie sucha.
  Wniosek :D zalej paliwa na tłok około 3-4 ml.
  Silnik nie mający kompresji też nie będzie miał ciśnień by mieszanka była zasysana tak jak powinna w dodatku nie odpali na skutek braku kompresji.
  jasiek1122 wrote:
  próbowałem pompować dalej pompką, to benzyna cieknie od spodu.

  Nie powinno przy pompowaniu nic wyciekać.
  Sprawdź wszystkie połączenia i zaobserwuj gdzie wycieka to paliwo.
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • Helpful post
  #7
  pawel980
  Level 17  
  Rycho T wrote:

  Wszystko pięknie ale uszczelniacze puszczają przy podciśnieniu w skrzyni korbowej.

  To by mu odpalał tylko silnik nie dał by sie kompletnie wyregulować a on mu wcale nie odpala więc uszczelniaczy może tam już nie być, gdy zaleje paliwo to mu wyleci. Wiem że uszczelniacze sprawdza się na podciśnienie muszą trzymać i nie łapać powietrza.
  Niech sprawdzi to wszystko i dalej będziemy kombinować ;)
 • #8
  jasiek1122
  Level 21  
  Z kosą było,wszystko OK do dziś, odpaliłem ją, za chwilę zgasła i już amen, myślę ,że gdzieś złapało jakiegoś śmiecia. Po daniu paliwa na tłok kosa burknie i nie odpala. Kosa daję iskrę, 100%, świeca sucha. Paliwo mi ucieka, jak pompuję pompką paliwo takim wężykiem co leci od filtra powietrza do zbiorniczka chyba. Ale to dlatego że pompuję na chama. Są jakieś inne sposoby ,aby zapalić ją bez tej pompki , tak jak piłę spalinową. Membrany raczej OK, uszczelka też, to wszystko siedzi na 2 śrubkach. :D Widać ,że chińszczyzna.
 • #9
  pawel980
  Level 17  
  jasiek1122 wrote:
  Po daniu paliwa na tłok kosa burknie i nie odpala

  To łapie na chwile czy w ogóle nie ? Nie chodzi tutaj o długi start kosy tylko ma przepalić to wlane paliwo czyli na chwilę powinna zadyndać ;)
  jasiek1122 wrote:
  Paliwo mi ucieka, jak pompuję pompką paliwo takim wężykiem co leci od filtra powietrza do zbiorniczka chyba. Ale to dlatego że pompuję na chama

  Powinien być powrót, nie wiem jak jest dokładnie w tym modelu kosy ale coś jest tutaj nie tak, paliwo nie powinno cieknąć.
  jasiek1122 wrote:
  Są jakieś inne sposoby ,aby zapalić ją bez tej pompki , tak jak piłę spalinową

  Bez pompki powinna zapalić zamiast za 2 pociągnięciem rozrusznika powiedzmy za 6-8 ;) wiem bo mam takie maszyny z gaźnikiem gdzie nie ma żadnych pompek i jest tylko podłączony wężyk paliwa do gaźnika.
  jasiek1122 wrote:
  Widać ,że chińszczyzna.

  Mogłeś kupić toporny model pokroju FS 410 w górę ceny zaczynają się od 3 tys. konstrukcja była by bardziej toporna i wytrzymała :D ;)
 • #10
  jasiek1122
  Level 21  
  Kosa łapie kiedy dam paliwo na tłok, niby Stihl, a gaźnik reszta China. Sprzedaję ją i kupuję coś z wyższej półki boi mnie krew zalewa przy koszeniu. :D
 • Helpful post
  #11
  1234
  Level 23  
  Uszkodzony mod. zap.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Stihl to tylko napis sprowadzany z za wielkiej wody. Minimalny koszt pilarki, kosy, kosiarki(viking) to 1500PLn aby utrzymać cokolwiek jakości.....
 • #12
  jasiek1122
  Level 21  
  Wymieniony gaźnik, wszystko w porządku. :D