Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 4 brak zasięgu po wymianie baterii

lukaszp41 09 Sie 2014 19:18 10152 26
  • #1 09 Sie 2014 19:18
    lukaszp41
    Poziom 9  

Witam

Piszę po raz pierwszy, zatem w razie błędów proszę się nie denerwować.

Mam następujący problem. Kupiłem iPhone 4 który się resetował , wyłączał sam, i ogólnie nie chciał działać. Postanowiłem zatem kupić i wymienić baterię, jednak kiedy rozkręciłem telefon i zacząłem odkręcać śrubkę od blaszki baterii okazało się że nie idzie jej wykręcić. Długo walczyłem z ową śrubką, aż główka śrubki miała półokrąg w środku a nie krzyż. Bardzo mnie to zmartwiło , ale postanowiłem nie poddawać się . Przeciąłem główkę śrubki na pół alby mógł ją uchwycić jakiś śrubokręt, przy okazji niszcząc taśmę baterii, ale to mnie nie martwiło , bo bateria i tak była do wymiana. Po wielokrotnych próbach odkręcenia nieszczęsnej śrubki główka pękła w pół a śrubka z "nakrętką" wyleciała z płyty głównej.
    W tym momencie trochę się załamałem. W płycie głównej została dziura.
    Jednak udało mi się jakoś udzielić blaszkę baterii i tę małą czarną blaszkę od śrubki i tej nakrętki.
    Doszedłem do wniosku ze sytuacja nie jest jeszcze przegrana. Kupiłem nową baterię. W miejsce starej nakrętki wkleiłem na klej loctite 406(coś jak kropelka) małą nakręteczkę od jakiś okularów, zamocowałem małą czarną blaszkę, podłączyłem nową baterię, przykręciłem śrubkę (od nakrętki z okularów), zamknąłem klapkę i telefon działał. Nie resetował się, nie wyłączał się , nie posiadał wcześniejszych problemów.
    Wówczas pojawił się problem z zasięgiem, po prostu nie było go. otwarłem za ten tylną klapkę i dokręciłem mocniej śrubkę i zasięg był!!! :DDDD
    Niestety jak brałem telefon w rękę , tracił zasięg. Jak go odkładałem i nie dotykałem zasięg był. Pomyślałem ze ta śrubka może łapie masę, zatem zdemontowałem i śrubkę i nakrętkę , wyczyściłem miejsce klejenia rozpuszczalnikiem (aceton) . Podłączyłem powrotem baterię na klej z pistoletu przykleiłem czarną blaszkę lecz teraz w ogóle nie ma zasięgu.
    Walczę z tym zasięgiem od dłuższego czasu. Może ma ktoś pomysł co jest przyczyną jego braku, ma jakiś schemat co się z czym powinno łączyć. Sam sobie chyba z tym nie poradzę, dlatego napisałem tutaj .

Proszę o pomoc.

0 26
  • #2 09 Sie 2014 21:00
    Bimer535
    Poziom 20  

Wklej zdjęcie płyty z Twoimi przeróbkami, postaraj się o dobrej jakości zdjęcie okolic złącza baterii.

0
  • #3 09 Sie 2014 22:55
    rekordgsm
    Poziom 31  

Przewód antenowy nie jest uszkodzony?

1
  • #4 10 Sie 2014 11:45
    lukaszp41
    Poziom 9  

Witam ponownie

Zdjęcia dodam w poniedziałek bo na razie nie mam możliwości zrobienia ich.

Kabelek od anteny też już wymieniłem.

0
  • #6 10 Sie 2014 20:32
    lukaszp41
    Poziom 9  

Ten element znajduje się na płycie głównej. Jutro dodam zdjęcia to będzie wszystko dokładnie widać.

0
  • Pomocny post
    #7 11 Sie 2014 12:08
    Bimer535
    Poziom 20  

Sprawdź też czy poprawnie Ci się wyświetla nr imei?

0
  • #8 11 Sie 2014 15:34
    lukaszp41
    Poziom 9  

Dodaję zdjecia okolic złącza bateri.

Iphone 4 brak zasięgu po wymianie baterii Iphone 4 brak zasięgu po wymianie baterii Iphone 4 brak zasięgu po wymianie baterii Iphone 4 brak zasięgu po wymianie baterii Iphone 4 brak zasięgu po wymianie baterii Iphone 4 brak zasięgu po wymianie baterii

Dodano po 44 [minuty]:

Kiedy wchodzę w ustawienia-> ogólne -> to urządzenie IMEI wyświetla sie poprawnie.

0
  • Pomocny post
    #9 11 Sie 2014 20:48
    patrykGSM
    Poziom 21  

Ogólnie trochę tam poorane na tej płycie. Elementów nie brakuję, ale złącze antenowe wygląda na styrane. Przyjrzałbym się jemu bardziej.

0
  • #10 12 Sie 2014 09:10
    lukaszp41
    Poziom 9  

Czy jest możliwosć że oryginalna śrubka z nakrętkką przenosiła zasięg?, bo do okoła oworu jest pokrycie matalowe.
    Jeszcze zapytam , czy czyszcząc acetoem mogłem cos uszkodzic, czy nie jest to za ostry rozpuszaclnik ?

0
  • #11 12 Sie 2014 14:26
    TxT
    Poziom 23  

Ta śrubka jest tam potrzebna, razem z ta blaszka, bo na klapce też masz antenę.

0
  • #12 12 Sie 2014 16:13
    lukaszp41
    Poziom 9  

Rozumiem że blaszka jest potrzebna żeby łączyć telefon z klapką, ale czy ta nakrętka z śrubką służyły tylko do podtrzymywania tej blaszki, czy też jeszcze przenosiły zasięg gdzieś z płyty głównej ?

0
  • #13 12 Sie 2014 19:10
    Stellatech.com
    Poziom 12  

TxT napisał:
    ta srubka jest tam potrzebna, razem z ta blaszka, bo na klapce tez masz antene.

Jaką antenę na klapce, ty piłeś coś dzisiaj ?

0
  • #14 12 Sie 2014 20:44
    mefistofilos
    Poziom 28  

Mogl i pic, ale prawde napisal. To jest czesc anteny. Malo znaczaca, ale jest ;)

0
  • #15 12 Sie 2014 20:55
    lukaszp41
    Poziom 9  

Dodam jeszcze, że nie raz jak włączam telefon to przez chwilę głos jest nie aktywny. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym zasięgiem.

0
  • #16 12 Sie 2014 22:53
    Bimer535
    Poziom 20  

Zobacz czy na przewodzie antenowym te blaszki co wchodzą w środkowy pin nie są zbyt rozgięte, ostatnio miałem takiego LG i nie miał zasięgu okazało się że właśnie rozgięte było i mimo tego że wpięte było prawidłowo zasięgu nie było. Podgiąłem je troszkę tak żeby na pewno na środkowym bolcu się rozchylały i zasięg od razu powrócił.

0
  • #17 13 Sie 2014 13:20
    Stellatech.com
    Poziom 12  

mefistofilos napisał:
    Mogl i pic, ale prawde napisal. To jest czesc anteny. Malo znaczaca, ale jest ;)

To chyba razem piliście :D Na klapce jest naklejona zwykla folia przewodząca i pełni ona rolę ekranu, a ta blaszka ma za zadanie zapewnić jej połączenie z masą telefonu nic więcej żadna antena !!!

0
  • #18 13 Sie 2014 20:55
    lukaszp41
    Poziom 9  

Tą końcówkę anteny wymieniłem więc raczej to nie to.

Dodano po 3 [godziny] 54 [minuty]:

Witam

Przed chwilą odkryłem że, kiedy zresetuję ustawienia sieciowe zasięg jest (trzy kropki na 5) .
    Wygląda na to że jest to uszkodzenie systemowe .
    Może miał ktoś z takim czymś do czynienia ?

0
  • #20 14 Sie 2014 14:20
    lukaszp41
    Poziom 9  

Jak złapie zasięg lub podłączę pod komputer to jest prawidłowa data/godzina. Jak szuka sieci do jest 01;:00.

0
  • #21 15 Sie 2014 13:56
    kurczakos
    Poziom 12  

Ustaw datę i godzinę potem wyjmij i włóż kartę sim.

0
  • #22 15 Sie 2014 17:11
    lukaszp41
    Poziom 9  

Zrobiłem jak kolega wyżej kazał. Godzina została taka sama.

Zauważyłem również że jak mam wyłączony zasięg 3G to nie można się dodzwonić na ten numer, zasięg jest ale zadzwonić nie idzie sms-y nie dochodzą ...

0
  • #23 18 Sie 2014 18:29
    patrykGSM
    Poziom 21  

lukaszp41 napisał:
    jak złapie zasięg lub podłączę pod komputer to jest prawidłowa data/godzina. Jak szuka sieci do jest 01;00

Telefon Ci sie resetuje może ?

0
  • #24 19 Sie 2014 09:18
    lukaszp41
    Poziom 9  

Nie, nie restartuje się.

0
  • #25 22 Sie 2014 11:46
    kurczakos
    Poziom 12  

Jezeli telefon jest taki zaorany i jesli byl moze takze po upadku sprawdz miernikiem czy masz przejscie z ze zlacza anteny J9_rf do J2_RF a pózniej J2_RF-->R3_RF-->C303_RF.

Mozesz takze przelutowac koncówke mocy. Iphone 4 brak zasięgu po wymianie baterii

1
  • #26 24 Sie 2014 11:13
    KRY5PIN
    Poziom 31  

A po całym zabiegu wymiany baterii i poskręcaniu telefonu jak zauważyłeś że nie ma zasięgu podpiąłeś telefon pod iTunes i zaktualizowałeś??

Jeżeli nie to spróbuj. Często w iphone 4 po wymianie jakichkolwiek elementów pojawia się problem zasięgu. Wtedy też często pomaga iTunes.

0
  • #27 12 Paź 2014 03:13
    lukaszp41
    Poziom 9  

Witam ponownie.

Ciągle jeszcze walczę tym telefonem. Aktualizacje robiłem lecz to nie pomogło. Jednak po rozłożeniu telefonu dopatrzyłem sie na dole ramki ( tam gdzie jest złącze dock) że pojawiła się korozja. Jedna śrubka łącząca dyświetlacz z ramką była mocno skorodowana, więc ją wykręciłem i złożyłem telefon bez tej śrubki. Teraz zasięg jest na poziomie 2 kropek.
    Czy możliwe żeby od tego telefon miał słaby zasięg ?

0