Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię]Szukam małego trybika do zabawki

kazink 09 Sie 2014 19:50 2244 4
  • #1 09 Sie 2014 19:50
    kazink
    Poziom 13  

Dostałem zabawkę do naprawy, w której uszkodził się trybik napędowy - pękł wzdłuż i teraz ślizga się na wałku silnika.

Czy ktoś wie gdzie można znaleźć taki trybik (najlepiej metalowy)? Szukałem w google i różnych sklepach w internecie, ale nigdzie nie ma takich małych (znalazłem min. 10-zębowe).

Mógłby być też silnik z nałożonym fabrycznie takim trybem. Oryginalny silnik ma średnicę 24mm i długość korpusu ok. 30mm. Niestety, jedyne co mi się udało znaleźć, to sam silnik z gołą osią.

Mógłbym też zlecić wyfrezowanie takiej zębatki np. z brązu, jeśli ktoś byłby w stanie to zrobić.

[Kupię]Szukam małego trybika do zabawki [Kupię]Szukam małego trybika do zabawki [Kupię]Szukam małego trybika do zabawki [Kupię]Szukam małego trybika do zabawki

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #3 09 Sie 2014 21:12
    kazink
    Poziom 13  

Średnica wirnika to 2mm. Widzę, że w tym drugim linku są takie jak trzeba.

Ciekawe czy ta z otworem 2mm wejdzie ciasno na oś silnika, wtedy bym silnik zamroził, a zębatkę podgrzał i nie musiałbym się przejmować mocowaniem tego do osi (oryginalna wchodziła na wcisk). Czy może lepiej kupić tę 1,5mm i rozwiercić na 1,9?

Dzięki w każdym razie.

• #4 09 Sie 2014 21:42
    arewin
    Poziom 21  

Witam, mam taką na silniku o podobnych wymiarach (9,6v) oś około 1,9 - 2 mm.
    [Kupię]Szukam małego trybika do zabawki

• #5 23 Sie 2014 18:32
    kazink
    Poziom 13  

Problem rozwiązany. Dzięki wojtek9007 za pomoc.