Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sencor SLE 3209M4 - Nie uruchamia się

michu71 10 Aug 2014 10:21 10497 8
    michu71
    Level 17  
    Sencor SLE 3209M4 - po włączeniu zasilania świeci się tylko czerwona dioda. Telewizor nie reaguje na przyciski z pilota jak i na przyciski z klawiatury lokalnej TV. Co może być przyczyną takiego stanu TV.
    btomko
    Level 34  
    [quote="michu71"] Co może być przyczyną takiego stanu
    Wszystko, naprawę zaczynamy od pomiarów.
    michu71
    Level 17  
    Zasilacz sprawdzony i jest ok prawdopodobnie usterka leży po stronie płyty głównej telewizora.
    krzysztofff
    Level 11  
    u mnie podobny problem tzn.
    Kwestia Firewalla
    raz już był wysyłany na serwis i po zmianie oprogramowania chodził dobrze, aż do czasu.
    Znowu zaczął mi się pierniczyć był czarny obraz gdy przełączyłem jakiś kanał lub w ogóle gdy włączałem tv brak obrazu tylko leciał sam dźwięk.

żeby zapobiec zanim całkiem padnie próbowałem wgrać firewalla ze strony czeskiej zgodnie z instrukcjami
    http://www.sencor.cz/lcd-televize-s-podsvicenim-led/sle-3209m4

lecz po wykonaniu czynności potwierdzenia aktualizacji "tak" gdy się wgrał końcowy napis Failed.
    Teraz nie reaguje w ogóle świeci się tylko czerwona dioda/

Pytanie: czy komuś udało się zdobyć oprogramowanie do tego modelu i jak go wgrać nie mając obrazu.

HELP!!

oczywiście gwarancja minęła mi miesiąc temu. ;/
    lisek
    Service technician RTV
    Quote:
    był czarny obraz gdy przełączyłem jakiś kanał lub w ogóle gdy włączałem tv brak obrazu tylko leciał sam dźwięk.

To nie była wina Firmware, ale uszkodzenie płytki T-con.... lub gasło Tobie podświetlenie LED.
    Tylko pomiary.

Teraz niestety to masz BIG problem. Link
    Eryk1000
    Level 17  
    Mam podobny problem, może ktoś pomoże, sencor sle 3209m4 nie reaguje na pilota, natomiast uruchamia się z przycisków na telewizorze. Może ktoś coś doradzi......?
    Eryk1000
    Level 17  
    Telewizor śmiga :) Udało się zdobyć najnowszy wsad(wrzucam gdyby ktoś potrzebował) wgrałem. Dodatkowo nie wyglądało ale jednak były gdzieś zimne luty przy odbiorniku IR, przelutowałem tą małą płytkę oraz poprawiłem gniazda w które wpięta była taśma. Na obecną chwilę telewizor działa bez zastrzeżeń.
    shiro02
    Level 9  
    A czy ten sam plik będzie pasował do sle 2909m4
    Mianowicie przerzucam plik na USB 32FAT podpinam pod tv i podłączam zasilanie , odczekuje minut parę aż zacznie migać dioda na zmianę szybko i wyciągam wtyczkę wyciągam USB i włączam tv i powinno wszystko śmigać tak ?
    Jeśli to inne software to prosiłbym o prawidłowe bo na stronie producenta nie ma .
    Pozdrawiam
    Eryk1000
    Level 17  
    shiro02 wrote:
    A czy ten sam plik będzie pasował do sle 2909m4
    Mianowicie przerzucam plik na USB 32FAT podpinam pod tv i podłączam zasilanie , odczekuje minut parę aż zacznie migać dioda na zmianę szybko i wyciągam wtyczkę wyciągam USB i włączam tv i powinno wszystko śmigać tak ?
    Jeśli to inne software to prosiłbym o prawidłowe bo na stronie producenta nie ma .
    Pozdrawiam

Obawiam się że nie będzie pasować. Napisz do serwisu producenta o wsad. Odziwo są bardzo komunikatywni za co mają u mnie plusa.