Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor wybrać 40W605B czy 42PFH6309?

stngr 10 Sie 2014 12:41 2385 4
  • #1 10 Sie 2014 12:41
    stngr
    Poziom 10  

Po wspanialej przygodzie z 40PFL4509 ktore przyszlo uszkodzone z centrali mediaexpert postanowilem, ze ten model chyba mnie nie lubi I poszukam czegos innego. Wczoraj kupilem Sony, ale rozwazam wymiane na Philipsa z uwago na mocowanie do sciany. Z mojego punktu widzenia Sony dziala bardzo dobrze - jest szybki, obraz doobry, interface logiczny I w stylu PlayStation, HDMI sa skierowane w dol, nie w sciane (dodatkowo sa 4 sztuki), jest wbudowany tuner sat (z czego nie skorzystam, ale zawsze fajny gadzet). Nie ma za to mozliwosci uzywania podstawy jako uchytu na sciane, z czym sie pomylil pan sprzedawca mowiac, ze jest oraz ceglowka jako zewnetrzny zasilacz godzi w zmysl estetyki...

W Philipsie podoba mi sie ambilight, to, ze jest subwoofer i mocowanie vesa ktore mi pasuje, nie podoba mi sie HDMI w sciane, to ze jest strasznie wolny (w sklepie przycinalo sie menu od kanalow, stach myslec o reszcie)

dzieki za wszelakie sugestie, dzis do 18 planuje dokonac decyzji ;)

jakby to mialo znaczenie, to wypelniam:
    . Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1/2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? zachodnia strona - z prawej strony tv
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 32PFL5322 oraz od jednego dnia 40W605B
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wifi, odtwarzanie/nagrywanie usb,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T
    10 .Jakie urządzenia? PS3 I PC (po HDMI)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? niewiele
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 70%
    16. Preferencje co do marki? jak w tytule
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? gdy wydaja dzwieki inne niz powinny, np buczenie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczor
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? bez zbaczenie, nie musi miec 3D

• #2 10 Sie 2014 19:51
    patek45
    Poziom 12  

Na wolne działanie w Philipsach dość często narzekali klienci kupujący modele zeszłoroczne, lecz w tym roku zostało to znacznie poprawione, za sprawą lepszych procesorów oraz upadate-ów oprogramowania. Teraz jak oglądałem niektóre ich modele wystawione na półki sklepowe to byłem szybkością działania bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie dam sobie ręki uciąć, ale podejrzewam, że Philips ma także niższy input lag (PS4).

• #3 10 Sie 2014 22:59
    stngr
    Poziom 10  

sony ma input lag 29ms, z PS3 dziala calkiem przyjemnie.
    nie wiem ile ma Philips...

• #4 11 Sie 2014 12:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Uważam że to będzie lepsze rozwiązanie.
    Philips ma mniejszy Input Lag, ma ambilight i bardzo dobre skalowanie sygnałów SD..
    Obraz jest wyraźniejszy i dokładniejszy niż w Sony.

• #5 12 Sie 2014 21:09
    stngr
    Poziom 10  

no I wymienilem na philipsa... I to byl blad... Obraz jest sporo gorszy - w sony czarny byl czarny, tu nie jest. Katy widzenie w philipsie duzo gorsze - minimalnie odchylajac glowe od patrzenia wprost w tv barwy sie zmieniaja. Sony byl szybszy, Philips jest troche wolniejszy. smart ladniejszy niz w sony I bardziej rozbudowany. Odtwarzanie z USB - sony widzial pliki srt, Philips nie, w ogole ma problem z napisami. szukanie czegos na usb (dysk 2.5 cala) duuuuzo wolniejsze na philipsie...

Podsumowujac - jutro ide pytac, czy moj byly sony jeszcze lezy na magazynie...

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson