Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy da sie zrobic baterie do lapa?

scrool 25 Kwi 2005 20:53 1592 6
  • #1 25 Kwi 2005 20:53
    scrool
    Poziom 10  

Witam
    Mam laptopa Gericom 2200t , nie mam bateri i tak sobie kombinuje czy nie dalo by sie takiej zrobic z pojedynczych ogniw (nowa kosztuje 400zl :-( ), tylko problem jest z elektronika. Nie jestem do konca pewny czy w tej baterii jest elektronika bo wyglada mi na cienka i nic tam wiekszego nie wejdzie, moze uklad ladowania jest w laptopie. Jesli by tak bylo to wystarczyloby polaczyc ogniwa w 4 sekcje tak zeby wyszlo 14,8 v, ogniw tam wchodzi 8 po dwie w sekcji. Tylko widze problem tresci takiej ze bateria jest polaczona z lapem zlaczem 7 pinowym, a schematu takiego polaczenie znalezc nigdzie nie moge.

Napiszcie co o tym sadzicie i czy to wogole jest mozliwe. Pozdrawiam.

• Ups
  • #2 26 Kwi 2005 14:19
    rtvom
    Poziom 18  

Tak zgadza sie baterie do laptopow to powazny problem cenowy.
    nie idze przeszkod by jezeli masz obudowe do starych nie podstawic cos do srodka wybor popatrz tu www.north.pl,tam zapytaj moze doradza.

• Ups
  • #3 26 Kwi 2005 16:46
    scrool
    Poziom 10  

obudowy baterii niestety nie mam, jesli bym mial to nie byloby problemu. nowe ogniwa na allegro sa po 25 zl. szukalem juz baterii padnietych ale do tego modelu strasznie ciezko dostac. Czy ktos juz robil coś podobnego?

• Ups
  • #4 26 Kwi 2005 21:23
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Można jeszcze inaczej to zrobić.
    Tak jest zrobione w desknote A928. Jest to skrzyżowanie laptopa z komputerem. Normalnie używa się go podłączonego do zasilacza.
    Można do niego dokupić do niego akumulator zewnętrzny ( nie posiada wewnętrznego ).
    Akumulator jest osobno na zewnątrz. Jest on ładowany z zasilacza komputerka i ma wyjście do jego gniazdka zasilania przez dodatkowy kabelek. W ten sposób jest buforowane ( podtrzymywane ) zasilanie tego desknote'a.
    Ma jak gdyby zewnętrznego specjalizowanego do niego UPS-a.

A więc złożyć odpowiednią ilosć ogniw w pakiet, zrobić elektronikę do kontroli ładowania i drugą do zasilania laptopa.
    Tylko trochę z tym by było roboty :)
    Ale dla chcącego nic trudnego :)

• #5 27 Kwi 2005 13:15
    ADEK107
    Poziom 16  

WITAM

Tak wlasnie kiedys zrobilem. Niestety bylem na tyle nierozsadny, ze zamiast stabilizowac napiecia z calosci ogniw to w celu zaoszczedzenia energii mniejsze napiecie 5v zrobilem sobie podlaczajac sie pod 6 z 12 ogniw. To byl fatalny blad. Polowa byla systematycznie dobijana, az musialem czesc wymienic na nowe. Lepiej podlaczyc sie pod gniazdo zasilania zewnetrznego. Niestety niektore laptopy nie wystartuja bez akumulatora. Maja w srodku czujniki i po kwiatach. Jesli tak sie stanie to niestety musisz poszukac schematu takiej "bakteri" lub zobaczyc u kogokolwiek co tam jest w srodku (czujnik spadku, termik, procek I2C itp). Lepiaj jest kupic jeden wiekszy aku zelowy i dorobic zasilanie. Tak jest zdecydowanie najtaniej. Powodzenia

• #6 27 Kwi 2005 14:27
    scrool
    Poziom 10  

niezly pomysl z tym podlaczeniem pod gniazdko zasialania, tylko problem jest taki ze zasilacz ma na wyjsciu 20 v a bakteria ok 15, czy to nie bedzie za slabe napiecie jesli pod gniazdo zasilania podlacze 15 volt? komp bez baterii smiga, takze nie bedzie z tym problemu. Czy w przypadku podlaczenia pod gniazdko trzeba tez stabilizowac napiecie baterii? sadze ze stabilizowane jest ono jeszcze na plycie glownej i mysle ze nie ma takiej potrzeby ale nie mam pewnosci

Dodano po 5 [minuty]:

jest jeszcze jeden problem, mianowicie z ladowaniem, gdybym na stale podlaczyl baterie pod gniazdo zasilacza to mozliwe ze nie bedzie mozna stale pracowac na zasialczu zeby bateri nie trafilo, trzebaby skombinowac jakis uklad do ladowania ktory by odlaczal baterie kiedy bedzie naadowana. Hmm tak zastanawiajac sie byloby swietna sprawa zdobyc skads schemat takiej baterii i rozklad pinow we wtyczce, to by zalatwilo sprawe.

• #7 25 Sie 2005 18:01
    Deamon :)
    Poziom 21  

Cześć
    mam podobny problem. Padla mi elektronika w baterii i nigdzie nie moge takowej dostać a nie uśmiecha mi sie kupno nowej bakterii na ponad 500zl! Moj laptop startuje z baterii jak podlaczy sie ja bezposrednio pod gniazdko zasilania (oczywscie bez elektroniki w baterii) pomyslalem ze wrzuce w baterie kit, ktory sygnalizuje zuzycie baterii ale jest jeszcze problem jak laptop bedzie wlaczony z zasilaczem to czy bakteria sie nie przeladuje? Moze macie jakis pomysl na ladowanie takiej baterii?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME