Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion m6-1015ew - Brak ładowania baterii mimo sprawnego zasilacza

10 Sie 2014 16:26 906 3
  • Poziom 7  
    Witam!
    Posiadam lapka HP Pavilion m6-1015ew od jakieś 1,5 roku. Ostatnio pojawił się u mnie dziwny problem. Otóż:
    - gdy mam baterię w laptopie i podpięty zasilacz, to dioda pokazująca zasilanie z sieci nie świeci oraz sama bateria nie jest ładowana. Laptop działa na samej baterii, tak jakby nie był podpięty pod sieć,
    - gdy bateria jest wyciągnięta, zasilacz jest podpięty, to laptop normalnie śmiga, czyli zasilacz jest sprawny,
    - zostawiłem na noc laptop z baterią i podłączonym zasilaczem i rano okazało się, że bateria naładowała się do 100%. Jednak przez noc dioda od zasilania sieciowego nie paliła się, a gdy uruchomiłem lapka z baterią i zasilaczem to nie pokazywało ze jest podpięty do sieci, a działa na samej baterii. Rozładowanie do końca baterii trwało ponad 3,5h.
    Na kompie jest system Win 7 64 bit Home Premium, ostatnio przywróciłem ustawienia fabryczne bo system zaczął mi mulić. Wtedy ten problem był, jednak myślałem, że przy okazji przywrócenia czystego systemu, problem zniknie. Niestety, tak nie jest.
    Pytam się Was, co to może być? Sterownik, coś z Bios'em (nic w nim nie grzebałem), czy bateria jest do wywalenia, czy może coś z płytą główną?
  • Poziom 43  
    Sprawdziłbym pierw zasilacz, możesz podmienić.
  • Poziom 7  
    na innym zasilaczu tak samo ;(
    Obecnie laptop z baterią i podłączonym zasilaczem po próbie włączenia reaguje jedynie 3 mignięciami diody od zasilania. Na samym zasilaczu działa normalnie
  • Poziom 43  
    Więc bateria do sprawdzenia.Podmiana.