Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renult Laguna I schemat elektryczny

10 Sie 2014 21:13 10299 16
  • Poziom 10  
    Witam. Dotyczy auta Renault Laguna I rok 1997 1,8 l. benzyna z klimatyzacją Klimatronik automat. Potrzebuję ( może być odpłatnie ) dokładnego schematu elektrycznego . Zwłaszcza interesują mnie połączenia wentylatora (chłodzącego silnik) , przekaźniki oraz w jaki sposób ten wentylator sterowany jest przez klimatyzację oraz gdzie znajdują się te przekaźniki . Problem polega na tym że ten wentylator sporadycznie sam się włancza nawet kiedy auto jest zimne i wyłączne ( np. stało 15godz. i po podejściu słychać że wentylator pracuje - fizycznie są 2-a wentylatory ) . Nie jest to wyłącznik termiczny wentylatora ani termistor . Doraźnie radzę sobie tak że wyciągam bezpiecznik F1 (20A). W książce RENAULT LAGUNA ani w Internecie na CHOMIKU nie ma tego co potrzebuję. Będę wdzięczny za pomoc .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 12  
    Przekaźniki wentylatorów chłodnicy sterowane są ze sterownika silnika i niezależnie z czujnika ciśnienia klimatyzacji i czujnika przekroczenia temperatury z chłodnicy silnika . Przekaźniki obok wentylatorów chłodnicy .
  • Poziom 10  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Ta sprawa zaczęła pojawiać się po nabiciu klimatyzacji i informacja że wentylator włanczany jest od czujnika ciśnienia w klimatyzacji jest bardzo ciekawa do dalszego sprawdzenia. Może nabito mi więcej czynnika niż potrzeba ( z wydruku wynika że 800 g. ). Nie wiem ile należy . Nadal podtrzymuję potrzebę schematu elektrycznego.
  • Poziom 10  
    Może to. Schemat wentylatorów w zależności od typu sterowania.

• IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 43  
    Duchu najpierw trzeba stwierdzić czy wentylatory załączają się od termowyłacznika, zwarcia w instalacji czy usterki klimatyzacji.

Nie jest to proste tak jak to by się mogło wydawać, to nie golf 2 1,6D gdzie masz 2 przewody do wentylatora.
  • Poziom 10  
    No to jest chyba to? :D
    ==========================================
  • Poziom 10  
    Czy czujnik temperatury cieczy chłodzącej może być przyczyną nie działania wentylatora? (Nie oryginalny)
  • Poziom 10  
    Zmieniłem przednią szybę na nieogrzewaną. Może tam jest coś nie tak? Ale nie wiem czy to może mieć związek?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Działa, ale słabo, nie chodzi wentylator chłodnicy. Rocznik 2000 Concorde.
  • Poziom 10  
    Nie odzywałem się ponieważ problem przestał się ujawniać. W ostatnią sobotę problem ujawnił się ponownie . Jak już pisałem zaczęło się od czasu kiedy nabiłem klimatyzację latem ubiegłego roku i polega na tym że w bardzo upalne dni kiedy temp. przekracza 30 st. C i auto zaparkowane jest dłuższy czas w pełnym słońcu to samoczynnie włącza się wentylator ( podchodziłem do auta i z daleka go usłyszałem ). Nie wiem czy wiązać to z nabijaniem klimatyzacji , czy to inna sprawa. Może ktoś coś by mi doradził w tej sprawie.

Dodano po 9 [minuty]:

Zapomniałem dodać że klimatyzacja działa poprawnie , latem chłodzi zimą grzeje .
    Dziękuję za przysłane schematy ale niestety niewiele mi pomogły ponieważ akurat takie mam.
  • Poziom 10  
    Chyba problem rozwiązany . Stwierdziłem że nabili mi 800 g. czynnika a powinni 700 g. Trochę upuściłem tak " na oko " około 100 g. i jest O.K. wentylator przestał załączać się sam nawet w największe upały.
  • Użytkownik usunął konto