Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LB550V - Wyszukiwanie listy kanałów SAT z C+

Preedom 10 Sie 2014 21:14 2646 5
  • #1 10 Sie 2014 21:14
    Preedom
    Poziom 7  

Witam serdecznie,

Zakupiłem telewizor LG 42LB550V ze względu na tuner dvbt-s2 oraz gniazdo CI+. Posiadam kartę Cyfry plus, nie wymieniałem jej na kartę NC+ z wiadomych powodów. Instalacja tv przebiegała pomyślnie, moduł CI został wykryty (ASTON CRYPT 2.26) wybrałem automatyczne strojenie i platformę nc+mix/.....

Jednak TV nie pobrał sobie listy kanałów C+ mimo że opcja ta była włączona. Kanały C+ działają poprawnie, jednak zaczynają się numerem 1000 i są mocno porozrzucane. Pytanie brzmi, czy ten TV jest w stanie pobrać automatycznie listę kanałów tak jak TV Samsunga, a jeśli nie czy jest jakieś oprogramowanie do jej wgrania ?

0 5
  • #3 10 Sie 2014 21:59
    Preedom
    Poziom 7  

Domyślam się, że operator wysyła listę kanałów, bo karta działała w Samsungu ES5700 i telewizor pobierał ją automatycznie, tyle że on oficjalnie wspierał C+.

Kombinuje już drugi dzień i nic nie wychodzi.
    Może problem w tkwi w tym że ten LG nie wspiera oficjalnie C+, tylko NC+ mix, a jak wiadomo to trochę co innego?

0
  • #4 10 Sie 2014 22:02
    mihal2002
    Poziom 43  

Preedom napisał:
    Może problem w tkwi w tym że ten LG nie wspiera oficjalnie C+

Nie istnieje C+.
    Preedom napisał:
    tylko NC+ mix, a jak wiadomo to trochę co innego?

To powiązanie dwóch operatorów.
    Jeszcze raz TV z serii LA jak i LB działa poprawnie z modułem Aston 2,26, kartą cameleon oraz spliterami.

0
  • #5 10 Sie 2014 22:58
    Preedom
    Poziom 7  

mihal2002 napisał:
    Nie istnieje C+.

Pisząc C+ chciałem dać do zrozumienia że mam starą kartę która nie jest sparowana z dekoderem.

mihal2002 napisał:
    Jeszcze raz TV z serii LA jak i LB działa poprawnie z modułem Aston 2,26, kartą cameleon oraz spliterami.

Czyli w mojej konfiguracji telewizor powinien bez problemu pobrać listę kanałów NC+ ?

1