Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audacity - dziwne nagrywanie

10 Sie 2014 21:33 1287 9
  • Poziom 10  
    Witam :D
    Mam taki problem z programem Audacity. Gdy jest włączony "Miks Stereo" w nagrywaniu to program powinien nagrywać dźwięk z systemy i mój głos z mikrofonu, a problem tkwi w tym że Audacity nagrywa sam dźwięk z systemu a mikro. nie!
    CO ROBIĆ |POMOCY !
  • Poziom 12  
    Wydaje mi się właśnie że wtedy mikrofonu nie nagrywa bo wybierasz inne źródło nagrywania ;)

W xp się dało włączyć odtwarzanie z mikrofonu więc idąc tym torem miks stereo to wszystkie dźwięki jakie komputer odtwarza.
  • Poziom 10  
    mauecky
    A co zrobić żeby nagrywało razem ???
    Bo wiem że takie coś jest możliwe.
  • Poziom 12  
    Mam audacity ale mam win 8.1 tu się nie da odtwarzać mikrofonu jak w xp a pamiętam że w xp się tak dało zrobić. Problemem jest to że audacity nie pozwala ci na nagrywanie bo w nim wybierasz jedno źródło a trzeba by odtwarzać mikrofon by miks stereo go widziało i żeby audacity nagrywało :)

Musisz znaleźć program który pozwoli ci na wybór kilku źródeł nagrywania ale nie wiem czy ci windows pozwoli na to

lub wybrać odtwarzanie mikrofonu w xp i ci przez mikser stereo się wtedy nagra.

Dodano po 2 [minuty]:

Wydaje mi się też że dlatego tak nie możesz zrobić bo karta musi mieć full duplex żeby mogła odtwarzać wszystkie kanały i jednocześnie je nagrywać.
  • Poziom 10  
    Napisałeś:
    lub wybrać odtwarzanie mikrofonu w xp i ci przez mikser stereo się wtedy nagra.

A jak to zrobić żeby nagrywało ?
  • Poziom 12  
    Wybrać w windowsie odtwarzanie mikrofonu. Też ptaszka dać przy nim. A w audacity wybrac miks stereo. Powinno działać.
  • Poziom 10  
    Dobra ok sprawdzę jutro bo dziś mi się już nie chce :D
    A może jest jeszcze jakieś rozwiązanie żeby nagrywać grę i mikro w audacity ?
    Bo mówisz że to działa co napisałeś
  • Poziom 12  
    Fraps ma opcje nagrywania video i dźwięku właśnie stereo i z mikrofonu.
  • Poziom 10  
    Ale ja nie mówię o frapsie tylko o Audacity
    a poza frapsem nic nie ma :D

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

a twój sposób co mi pisałeś wcześniej to sę nie sprawdził na audacity
    co teraz, co proponujesz ? co robić ?

Dodano po 12 [minuty]:

Znalazłem dzisiaj fajny program do nagrywania gier za free i ma taką samą opcję jak fraps czyli nagrywanie z windows
    Dzisiaj wieczorem go sprawdzę i napiszę jak i co.
    MASZ TU:
    http://gallery.dpcdn.pl/imgc/Tools/51468/g_-_-x-_-_s_51468x20140109180816_0.png
  • Poziom 12  
    No znalazłeś pośrednie rozwiązanie po kosztach :)
    Fraps jest płatny, znalazłeś alternatywę ;)