Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adata MicroSd - karty nie da się sformatować, ani odzyskać danych

Ashganka 10 Sie 2014 22:53 1725 6
  • #1 10 Sie 2014 22:53
    Ashganka
    Poziom 2  

Witajcie, zainstalowałam w moim smartfonie moda, który skasował mi część aplikacji w telefonie i zniszczył micro SD.

W skrocie tel, przestał wykrywać kartę. Wyskakuje komunikat, że karta jest pusta, lub ma nieobsługiwany format.

Telefon karty nie widzi w żadnym programie. Komputer natomiast widzi ale jako niesformatowaną. Sformatować się karty nie da nijak bo rzekomo jest chroniona przed zapisem... (jednak sprawdzałam LOCK na adapterze i jest ok, ponadto przed awarią działała prawidłowo). Włączyłam CMD DISKPART i wykonałam "clear readonly" aby zresetować prawa do zapisu ale także nic. Diskpart widzi na tej karcie system plików RAW i kartę jako "zdrowa".

Mam wrażenie, że dane na tej karcie się ostały tylko nijak żadne urządzenie jej nie widzi, przez ten system plików. Próbowałam kasowania partycji, formatu itd... Dane na niej są dla mnie bardzo ważne i zależy mi na ich odzyskaniu, da się coś zrobić w tej kwestii ?

0 6
  • #2 11 Sie 2014 15:50
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro dane są ważne to czemu chcesz ja formatować.

Zobacz co na karcie widzi DMDE.

0
  • #3 11 Sie 2014 21:24
    Ashganka
    Poziom 2  

Bo dostać się do nich nie umiem ;) a jakbym sformatowała to może by się dało odzyskać :( DMDE widzi dysk ale jak klikam znajdź Fat albo NTFS to nie znajduje tych partycji

Tak to wygląda mniej więcej... Fajnie by było się do tego dostać.

Adata MicroSd - karty nie da się sformatować, ani odzyskać danych Adata MicroSd - karty nie da się sformatować, ani odzyskać danych

0
  • #4 20 Sie 2014 00:57
    Ashganka
    Poziom 2  

Serio nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić :( ?

0
  • #5 23 Sie 2014 00:16
    mbo

Sprawdź programy do odzyskiwania danych np. testdisk, photorec.

0
  • #6 23 Sie 2014 00:23
    Ashganka
    Poziom 2  

Z tego co widzę to one szukają ukrytych partycji test disc ani DMDE nic nie znajdują

0
  • #7 23 Sie 2014 00:26
    mbo

Nie szukają partycji, tylko danych na nośniku ...

Poczytaj i sprawdź.

0