Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielacz i sterownik do kotła CO i CWU

tomix 11 Sie 2014 11:31 738 2
  • #1 11 Sie 2014 11:31
    tomix
    Poziom 16  

Koledzy, planuję zrobić remont w mieszkaniu, podpisać umowę z ZG i szukam godnych polecania: kotła dwufunkcyjnego kondensacyjnego, rozdzielacza (6 grzejników, 2 pętle podłogówki) + sterownika (siłowniki na rozdzielacz z regulatorem). Powiedzcie mi proszę, czy to ma sens i doradźcie proszę jakieś firmy.
    Powierzchnia mieszkania 55m2, wysokość ok 2,6m, nowe okna trójszybowe, dom nieocieplony, ale grube (50 cm) ściany z dylatacją w środku. Mieszkanie na ostatniej kondygnacji, między stropem, a dachem ok 50cm supremy do ocieplenia.

0 2
  • #2 12 Sie 2014 13:39
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Viktrix 12 l2, ma modulację mocy od 1.9 kW, jest to niestety jednofunkcyjny, chyba że masz miejsce na zasobnik. Jeżeli o chodzi o parametry mocy, gdybyś szukał innych firm, szukaj kotła z jak najmniejszą mocą minimalną na c.o.
    pozdrawiam

0
  • #3 12 Sie 2014 20:12
    tomix
    Poziom 16  

Dzięki za podpowiedź, co do pieca zastanawiam się raczej nad Viessmannem 111-W albo 100-W, słyszałem sporo dobrych opinii.
    Podpowiedz mi jeszcze jedną rzecz, w sumie to wyjaśnij proszę. Model 100W jest do wyboru 1-funkc. albo 2-funkc. Oznacza to, że albo biorę 1-funkc i stosuję wymiennik ciepła (latem obieg CO jest zamykany zaworem?), albo 2-funkc. i nie stosuje wymiennika tylko CWU jest na bieżąco podgrzewana?
    W przypadku modelu 111-W, w którym jest już zasobnik CWU jest nadal teoretycznie jedna funkcja ale zasobnik zewnętrzny jest wewnątrz wbudowany - tak? I w lecie podgrzewany jest jedynie zasobnik, a CO jest odcięte?
    Co w przypadku kiedy chciałbym jeszcze dokupić zestaw solarny ponieważ mieszkam na poddaszu - taka myśl mnie dziś natchnęła? W taki wypadku już muszę mieć zasobnik zewnętrzny z podwójną wężownicą (jedna do kotła, druga do solar?) i w tym wypadku największy sens ma posiadanie pieca 1-funkcyjnego? Rozwiej me wątpliwości.

0
  Szukaj w 5mln produktów