Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka mastercook - nie grzeje piekarnik

pawlos65 11 Aug 2014 14:13 7176 3
 • #1
  pawlos65
  Level 2  
  Mam problem z grzaniem piekarnika elektrycznego w kuchence Mastercook Wrozamet 4300, mianowicie jak na pokrętle funkcyjnym ustawie grzanie górnej grzałki, dolnej lub obydwu to zaświeca się żółta lampka i żarówka w piekarniku ale jak przekręcę pokrętło temp to słychać załączenie styków w termostacie ale czerwona lampka się nie zaświeca i grzałki nie grzeją. Gdy pokrętło funkcyjne ustawie na wentylator to czerwona lampka się zaświeca, grzeją grzałki i wszystko jest ok. Problemy zaczęły się po przepaleniu przewodu od termostatu do pokrętła funkcyjnego, po jego wymianie zaczęły dziać się takie rzeczy. Wie ktoś czym to może być spowodowane?
 • #2
  kruszyna 2
  Level 18  
  Na początek sprawdzamy grzałkę.
 • #3
  sl25e
  Level 12  
  Witam. Przecież pawlos65 podaje, że grzałki grzeją. Takie objawy to pewnie jeszcze jedna przerwa w obwodzie termostatu. Skoro w jednym położeniu nie grzeje a w innym grzeje. Jeśli przepalały się przewody to sprawdź termostat i bezpieczniki termiczne.
 • #4
  pawlos65
  Level 2  
  Dzięki za pomoc. A jak najłatwiej sprawdzić termostat? i gdzie mogą się znajdować bezpieczniki termiczne? Bo nie miałem nigdy wcześniej do czynienia z naprawą piekarnika.