Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mastercook - nie grzeje piekarnik

11 Sie 2014 14:13 5013 3
 • Poziom 2  
  Mam problem z grzaniem piekarnika elektrycznego w kuchence Mastercook Wrozamet 4300, mianowicie jak na pokrętle funkcyjnym ustawie grzanie górnej grzałki, dolnej lub obydwu to zaświeca się żółta lampka i żarówka w piekarniku ale jak przekręcę pokrętło temp to słychać załączenie styków w termostacie ale czerwona lampka się nie zaświeca i grzałki nie grzeją. Gdy pokrętło funkcyjne ustawie na wentylator to czerwona lampka się zaświeca, grzeją grzałki i wszystko jest ok. Problemy zaczęły się po przepaleniu przewodu od termostatu do pokrętła funkcyjnego, po jego wymianie zaczęły dziać się takie rzeczy. Wie ktoś czym to może być spowodowane?
 • Poziom 17  
  Na początek sprawdzamy grzałkę.
 • Poziom 11  
  Witam. Przecież pawlos65 podaje, że grzałki grzeją. Takie objawy to pewnie jeszcze jedna przerwa w obwodzie termostatu. Skoro w jednym położeniu nie grzeje a w innym grzeje. Jeśli przepalały się przewody to sprawdź termostat i bezpieczniki termiczne.
 • Poziom 2  
  Dzięki za pomoc. A jak najłatwiej sprawdzić termostat? i gdzie mogą się znajdować bezpieczniki termiczne? Bo nie miałem nigdy wcześniej do czynienia z naprawą piekarnika.