Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Predom Łucznik 451 - mechanizm transportera

Norwidus 11 Sie 2014 16:57 4725 7
  • #1 11 Sie 2014 16:57
    Norwidus
    Poziom 15  

Mam problem ze starą maszyną do szycia, ostatnio coś się rozregulowało, teraz udało mi się to samemu wyregulować, problem polega na tym, że przy maksymalnej długości ściegu, ścieg jest drobny.

0 7
  • Pomocny post
    #2 11 Sie 2014 19:31
    Szybki Elektron
    Poziom 25  

Sprawdź na początek, czy tuleja obejmująca wałek dźwigni regulatora posuwu nie ma względem niego luzu. Zajrzyj od dołu, poświeć latarką, poruszaj dźwignią regulacji posuwu. w ten sposób dowiesz się, które elementy pracują. Odpowiednie mocowanie realizowane jest małą śrubką w tulei. Sprawdź, czy nie ma luzu w kolejnych pracujących elementach. Pozdrawiam.

2
  • #3 11 Sie 2014 22:56
    Norwidus
    Poziom 15  

Potrzebuję jakiś nagrań, zdjęć jak się zachowuje transporter podczas max długości ściegu, do przodu i do tyłu.

4
  • #4 12 Sie 2014 18:07
    Norwidus
    Poziom 15  

Wielkość ściegu ustawiona wg maszyny z allegro.
    Predom Łucznik 451 - mechanizm transportera
    Wielkość ściegu wg mojej Predom - Łucznik 451.
    Predom Łucznik 451 - mechanizm transportera Predom Łucznik 451 - mechanizm transportera Predom Łucznik 451 - mechanizm transportera
    Nagranie jak się zachowuje podczas szycia:

0
  • #5 18 Sie 2014 14:41
    Norwidus
    Poziom 15  

Faktycznie wina była w kole z krzywką, teraz długość ściegu jest taka jak powinna być, ale problem dalej z naprężeniem, nić przechodzi mocno przez naprężacz, nić jest zrywana, a ścieg paskudny, zamówiłem ostatnio na allegro maszynę na części dokładnie taką samą, na maszynie w ogóle nie da się szybko szyć, ścieg jest paskudny, nie są to farfocle, ale ścieg jest bardzo luźny.

0
  • Pomocny post
    #6 19 Sie 2014 18:53
    Szybki Elektron
    Poziom 25  

Napinanie nici górnej - pokrętłem z podziałką, nici dolnej - śrubką na magazynku szpulki, za pomocą wkrętaka.

0
  • #7 19 Sie 2014 22:58
    Norwidus
    Poziom 15  

Doskonale o tym, ale chodzi oto, że nić przez naprężacz musi przechodzić bardzo mocno, z mocnym oporem - inaczej gdy jest trochę lżej ale z oporem robi supły, na bębenku nić jest dobra.

2
  • #8 11 Wrz 2014 22:49
    Norwidus
    Poziom 15  

Chciałem serdecznie koledze axxx, wiesław67 i Szybki Elektron podziękować za pomoc, maszyna w końcu śmiga tak powinna, musiałem wymienić koło z krzywką, oraz ten cały mechanizm, nić już nie jest zrywana, ścieg prawidłowy, długość ściegu także - a co najważniejsze, ząbki transportera już nie uderza o płytkę ściegową, na przyszłość już będę wiedział jak naprawiać te maszyny. :)

1