Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Predom Łucznik 451 - mechanizm transportera

Norwidus 11 Aug 2014 16:57 9528 7
 • #1
  Norwidus
  Level 16  
  Mam problem ze starą maszyną do szycia, ostatnio coś się rozregulowało, teraz udało mi się to samemu wyregulować, problem polega na tym, że przy maksymalnej długości ściegu, ścieg jest drobny.

 • Helpful post
  #2
  Szybki Elektron
  Level 25  
  Sprawdź na początek, czy tuleja obejmująca wałek dźwigni regulatora posuwu nie ma względem niego luzu. Zajrzyj od dołu, poświeć latarką, poruszaj dźwignią regulacji posuwu. w ten sposób dowiesz się, które elementy pracują. Odpowiednie mocowanie realizowane jest małą śrubką w tulei. Sprawdź, czy nie ma luzu w kolejnych pracujących elementach. Pozdrawiam.
 • #3
  Norwidus
  Level 16  
  Potrzebuję jakiś nagrań, zdjęć jak się zachowuje transporter podczas max długości ściegu, do przodu i do tyłu.
 • #4
  Norwidus
  Level 16  
  Wielkość ściegu ustawiona wg maszyny z allegro.
  Predom Łucznik 451 - mechanizm transportera
  Wielkość ściegu wg mojej Predom - Łucznik 451.
  Predom Łucznik 451 - mechanizm transportera Predom Łucznik 451 - mechanizm transportera Predom Łucznik 451 - mechanizm transportera
  Nagranie jak się zachowuje podczas szycia:


 • #5
  Norwidus
  Level 16  
  Faktycznie wina była w kole z krzywką, teraz długość ściegu jest taka jak powinna być, ale problem dalej z naprężeniem, nić przechodzi mocno przez naprężacz, nić jest zrywana, a ścieg paskudny, zamówiłem ostatnio na allegro maszynę na części dokładnie taką samą, na maszynie w ogóle nie da się szybko szyć, ścieg jest paskudny, nie są to farfocle, ale ścieg jest bardzo luźny.
 • Helpful post
  #6
  Szybki Elektron
  Level 25  
  Napinanie nici górnej - pokrętłem z podziałką, nici dolnej - śrubką na magazynku szpulki, za pomocą wkrętaka.
 • #7
  Norwidus
  Level 16  
  Doskonale o tym, ale chodzi oto, że nić przez naprężacz musi przechodzić bardzo mocno, z mocnym oporem - inaczej gdy jest trochę lżej ale z oporem robi supły, na bębenku nić jest dobra.
 • #8
  Norwidus
  Level 16  
  Chciałem serdecznie koledze axxx, wiesław67 i Szybki Elektron podziękować za pomoc, maszyna w końcu śmiga tak powinna, musiałem wymienić koło z krzywką, oraz ten cały mechanizm, nić już nie jest zrywana, ścieg prawidłowy, długość ściegu także - a co najważniejsze, ząbki transportera już nie uderza o płytkę ściegową, na przyszłość już będę wiedział jak naprawiać te maszyny. :)