Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer dla biednego studenta - do gry w zaledwie kilka gier

Ostry3121 11 Aug 2014 20:26 1155 8
    Ostry3121
    Level 9  
    Witam

Widziałem podobne tematy, jednak nie były zbliżone do mojej sprawy.
    Potrzebuję peceta, który pociągnąłby zaledwie kilka, niekoniecznie najnowszych gier. Nie będę wymieniać takich staroci, jak Baldur's Gate, czy Morrowind, ponieważ sam jeszcze się orientuję co potrzeba. Teraz przez studencki styl życia jestem bardzo do tyłu ze znajomością dzisiejszego sprzętu i prosiłbym Was o poradę.

Konkrety:

Potrzebuję PC (wątpię, że znajdzie się lapek w tej cenie, nawet używany), który pociągnie na przynajmniej średnich detalach moje najukochańsze gry:

Fallout 3 i New Vegas
    Civilization 4 i 5 (na piątce aż tak bardzo mi nie zależy, bardziej wolę czwórkę)
    Neverwinter Online

I co najważniejsze, aby działało płynnie na przynajmniej średnich detalach, gdyż aktualnie najwięcej gram na starym lapku, który niestety ledwo co ciągnie tę grę

>>> STAR WARS: THE OLD REPUBLIC <<<

Cena: Najlepiej do 1000zł (wiem, że to lipa, ale jak na moje wymagania skromne to też nie jest mało ;) )

Nie byłem do końca aż taki leniwy i poszukałem czegoś na allegro. Co myślicie o tym:

allegro.pl/solaris-quad-x4-740-4x-3-7ghz-8gb-gt610-2gb-lodz-i4478555136.html - czytałem, że podobno grafika do kitu, ale może spełni moje oczekiwania

allegro.pl/amd-athlon-ii-x4-640-8gb-500gb-gtx650-500w-dvdrw-i4504105832.html - grafika 1gb, ale może być wydajniejsza od pozycji wyżej

Ogólnie jestem nastawiony na 8gb ram (chyba że z 4gb też będzie śmigać, ewentualnie jest możliwość dołożyć kolejne 4gb za 2-3 miesiące). Czy chcę 4 rdzenie to nie wiem, może starczą mi tylko dwa, żeby dobrze śmigało. Dlatego proszę Was o znalezienie czegoś dobrego i max do wymienionej kwoty 1000zł (to naprawdę skrajny max).

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Ostry3121
    Level 9  
    Rozumiem, że alternatywny dałby radę z moimi oczekiwaniami, szczególnie co do The Old Republic i co myślisz o tym co znalazłem na alledrogo? :)
    perlit
    Level 39  
    Ostry3121 wrote:
    Rozumiem, że alternatywny dałby radę z moimi oczekiwaniami, szczególnie co do The Old Republic i co myślisz o tym co znalazłem na alledrogo? :)
    \
    Za dużo niewiadomych. Odradzam.
    mario81
    Level 33  
    Odnośnie Fallout 3 i New Vegas, mogę ci napisać na czym ja grałem kilka lat temu, płynnie w średnich detalach: Athlon 64 X2 4600+ 2.4GHz, Radeon HD 4650 DDR3, 2GB ram. Więc ten drugi zestaw z allegro co podałeś, będzie bardziej niż wystarczający. Nie wiem jak w przypadku Star Wars The Old Republic, ta gra ma wyższe wymagania i jest raczej słabo zoptymalizowana (z tego co czytałem).
    Ostry3121
    Level 9  
    Rozumiem. Poczekamy, zobaczymy. Może znajdzie się na allegro jakiś dobry, używany pecet w tej cenie. ,)
    aou
    Level 18  
    Szukaj komputera filtrując wyniki przez przez rodzaj karty graficznej. Czy to będą 2 rdzenie czy 4 nie gra takiej roli jak dobra karta graficzna, w cenie ok. 800 zł dostaniesz bez monitora zestawy z kartami takimi jak amd hd5770 6850 5830. np http://allegro.pl/wzor-c2d-az-2x3-8-4gb-320gb-hd5770-1gb-500w-i4505915500.html lub z geforce gtx460 np.http://allegro.pl/swietny-zestaw-pc-gtx460-6gb-250gb-dual-core-i4508187648.html. a monitor to i za 30 zl można obecnie kupić więc nie brałem go pod uwagę przy przemyśleniach.
    the_fifth_horseman
    Level 32  
    Może pomyśl o złożeniu czegoś pod LGA1156. Procesory pod to gniazdo z tego co mi wiadomo można obecnie kupić używane o 50% taniej niż ich następców pod LGA1150 (niestety, jest też ~30% różnica w wydajności).
    Ostry3121
    Level 9  
    Do stosuje się do Waszych wskazówek. Dzieki bardzo ;)