Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-42AS500E - Podłączenie dysku WD Elements 1.5 TB usb 3.0

rystar 11 Sie 2014 22:57 1605 3
  • #1 11 Sie 2014 22:57
    rystar
    Poziom 5  

Cześć
    Jestem posiadaczem telewizora TX-42AS500E, zakupiłem do niego przenośny dysk WD Elements 1,5T usb 3.0 z którego chciałem odtwarzać materiały wideo - niestety telewizor dysku nie wykrywa. Dysk jest sprawny gdyż z komputerem współpracuje bez problemu. Wiem , że problem dotyczy zasilania dysku i złącze usb w telewizorze nie wydala prądowo (max 500mA - jedno złącze usb). W związku z tym mam pytanie jak zasilić ten dysk aby telewizor go wykrywał. Posiadam ładowarkę Philipsa usb 5V 2,1A - czy mógłbym ją jakoś wykorzystać, nie wiem zasilić ją hub'a usb , czy zrobić kabel - zasilanie z ładowarki do dysku a z dysku tylko przewody " sygnałowe" do złącza usb w TV.
    pozdrawiam i proszę o wskazówki i sugestie (schemat kabla jak to połączyć :D )

1 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 11 Sie 2014 23:19
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

rystar
    Problemem może też być wielkość tego dysku.
    Hub na 99% nie zadziała, ale przecież tv ma więcej niż tylko jedno gniazdo usb.
    Co do reszty Twojej wypowiedzi:

rystar napisał:
    WD Elements 1,5T usb 3.0

To jakiej podpowiedzi z kablami oczekujesz, skoro napisałeś to co napisałeś.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 12 Sie 2014 15:05
    rystar
    Poziom 5  

No niestety ten model TV ma tylko jedno usb. A jeśli chodzi o kabel to chodziło mi o przerobienie kabla usb standardu 3.0 w ten sposób aby połączyć przewody "sygnałowe" z dysku do usb tv, natomiast zasilanie idące z tv odciąć i podać zasilanie 5V z zasilacza zewnętrznego. Nie wiem czy to zadziała dlatego pytam a nie chcę eksperymentować sam bez fachowej opinii.

0
  • #4 12 Sie 2014 17:36
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

rystar napisał:
    WD Elements 1.5 TB usb 3.0

A czy to przypadkiem nie jest dysk 3,5 cala?.
    Jeśli tak, to musisz jeszcze podać 12 V.
    Nie przerabiaj żadnego kabla, uszkodzenie dysku, lub portu usb w tv gwarantowane.

0