Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S-VIDEO na TOSLINK (OPTICAL/OPTYCZNE/S/PDIF)

silnor3ki 12 Sie 2014 01:39 1782 7
  • #1 12 Sie 2014 01:39
    silnor3ki
    Poziom 8  

Witam,
    Panowie jak to jest możliwe, że nigdzie w sklepach ani w używkach po różnych portalach aukcyjnych nie mogę znaleźć przejściówki z S-video na kabel optyczny ?
    Przy czym wiem, że istnieje taki przewód. Więc dlaczego nie ma malutkiej, zgrabnej przejściówki nigdzie ? Potrzebuję podpiąć z lapka przez S-video dźwięk cyfrowo pod amplituner.
    Nie znalazłem też nigdzie schematu z S-video (mini-din) na wyjęcie sygnały cyfrowego aby np. mógł sobie taką małą przejścióweczkę zrobić zalutowując z wtyczki S-video z drugiej jej strony gniazdo Toslink.

Wydaje mi się to możliwe i proste do wykonania skoro jest w sprzedaży taki kabel.
    Z tym, że znalazłem tylko jeden taki i ma 90 cm długości a to dla mnie trochę mało i chciałem sobie zrobić zgrabną małą przejściówkę a do niej wkładać dłuższy kabel optyczny, który już posiadam.

Czy ktoś może poradzić ?
    Z góry dziękuję.

0 7
  • Mitronik
  • #2 12 Sie 2014 02:01
    Karaczan
    Poziom 39  

Jaka karta graficzna jest w tym laptopie, i jaki to jest laptop?
    A także zrób dokładną fotkę złącza.
    Bo istnieje kilka wersji Svideo na MiniDIN.
    I nie koniecznie musisz tam mieć SPDIF. To już fanaberia producentów, w specyfikacji S-Video przesyła TYLKO obraz.

A żeby był TOSLINK to dodatkowo adapter z SPDIF na TOSLINK.
    Bo z Svideo wychodzi jeśli już sygnał elektryczny a nie optyczny.
    Pomijając jak chcesz zalutować końcówkę światłowodu w TOSLINKU?! ;)

Tu jeden ze schematów:
    S-VIDEO na TOSLINK (OPTICAL/OPTYCZNE/S/PDIF)

0
  • Mitronik
  • #3 12 Sie 2014 02:28
    silnor3ki
    Poziom 8  

W lapku jest na milion procent S/PDIF.
    Przerabiałem kabel od X'a kiedyś i gniazdo toslink ma przewody do zalutowania normalne. Szły sobie do wtyczki X'a i wszystko polutowałem i działa jak marzenie do dzisiaj. Nic tam nie trzeba lutować do światłowodów. Gniazdo to gniazdo a wtyk to wtyk. Mnie chodziło o S-video na wtyk Optyczny żebym sobie mógł wetknąć do niego kabel optyczny :)

0
  • #4 12 Sie 2014 02:58
    Karaczan
    Poziom 39  

To kolega myli TOSLINK (cyfrowy optyczny) z SPDIF (cyfrowy elektryczny) ;)
    Z elektrycznego tak hop siup sobie nie zrobisz optyka (ani odwrotnie), ale jest to wykonalne nawet za pomocą adapterów na allegro.
    Więc wyprowadź elektryczny SPDIF i zamień adapterem na optyczny TOSLINK.
    Te kable o których mówisz (Svideo-TOSLINK), tak czy siak muszą zawierać w taki konwerter w sobie.

0
  • #5 12 Sie 2014 09:17
    grubs
    Poziom 32  

Może autor napisze modele urządzeń które chce połączyć.

Ps. No no dusza artysty na forum technicznym to rzadkość :)

0
  • #6 12 Sie 2014 10:25
    silnor3ki
    Poziom 8  

Oki panowie, chyba jednak coś jestem w błędzie :)
    Jest oryginalna przejściówka DELL'a taka:
    http://www.pcplan-it.com/dell_video2.jpg
    Zamienia S-video na wyjście sygnału cyfrowego S/pdif.
    Czyli rozumiem, że musi być przejściówka (adapter) DELL'a do tego celu zakupiona i dopiero z tej przejściówki z S/pdif na optyka da się przejść ?

Urządzenie to DELL XPS 1730, podłączyć chcę do amplitunera z wejściem optycznym.
    W delu wychodzi S-video i ma na stówę po tym gnieździe wyjście sygnału cyfrowego audio - o tym wyczytałem w sieci i przejściówki są dostępne jak wyżęj w linku.

0
  • #7 12 Sie 2014 11:04
    Karaczan
    Poziom 39  

Skoro to Dell, to schemat który podałem jest właśnie do Della jakbyś nie zauważył ;)
    Przynajmniej tak rozumiem ten napis Dell pod pinoutem.
    Więc możesz wyprowadzić SPDIF i potem konwerterem zamienić w Optical.

grubs schemat znaleziony w necie, ja tak ładnie nie rysuję ;)

0
  • #8 12 Sie 2014 12:04
    grubs
    Poziom 32  

Zrób jak wyżej albo napisz model amplitunera bo może ma cyfrowe wejście coax wtedy możesz połączyć kablem chinch bezpośrednio tą przejściówkę z gniazdem coax w amplitunerze.

0