Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link - Jak skonfigurować TL-WR702N z jednym portem WAN?

12 Sie 2014 08:35 4188 32
  • Poziom 7  
    Witam. Posiadam nano router TL-WR702N z jednym portem WAN. Do tej pory kabel WAN od modemu był podłączony do komputera. Jak skonfigurować router bez komputera z kartą sieciową? Lepiej kupić switch czy kartę sieciową USB?
  • PCBway
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jak to ma być podłączone do sieci dostawcy internetu ?
  • Poziom 7  
    Gdy podłącze router komputer nie może mieć internetu bo mam tylko jeden kabel od internetu z modemu. Pytanie jak go skonfigurować? (Router nie ma wbudowanego switcha)
  • Moderator - Sieci, Internet
    Do konfiguracji routera nie potrzebujesz dostępu do internetu - tryb działania Router - Wireless router mode. Do router łączysz się przez sieć bezprzewodową.
  • Poziom 7  
    Możesz jaśniej? Jak go skonfigurować bez internetu?
    Połączyć się z routerem bezprzewodowo, zmienić konfigurację na router, skonfigurować port WAN (zależy od potrzeb) no i ustawić zabezpieczenia dla sieci bezprzewodowej. Konfiguracja przez przeglądarkę internetową - http://www.tp-link.com/en/article/?id=396
    Do konfiguracji routera nie potrzebujesz dostępu do internetu bo i po co.
  • PCBway
  • Poziom 7  
    To przez kabel czy bezprzewodowo? (Bo w linku podałeś przez kabel)
    Wszystko zależy w jakim trybie masz teraz router. Jeżeli jest już portem WAN to się kablowo nie połączysz.
    Tego nie musisz mi tłumaczyć. Wiem jak wygląda i jak działa ten model routera. Zrób reset do ustawień fabrycznych i postępuj zgodnie z poradnikiem jeżeli masz problemy z podstawami nic innego nie mogę ci zaproponować.
  • Poziom 7  
    Gdy klikam we właściwości zebu ustawić IP i bramę pojawia się "Niektóre formanty na tym arkuszu własciwości są wyłączone, ponieważ jest już otwarty conajmniej jeden arkusz właściwości sieci. Aby używać tych formantów, zamknij wszystkie arkusze własciwości, a następnie ponownie otwórz ten arkusz" O co chodzi?
    Bierz pod uwagę że nie widzę twojej konfiguracji, poproszę jakieś obrazki.
  • Poziom 7  
    dam je jutro dzięki

Dodano po 47 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie czy switch jest potrzebny?
  • Poziom 7  
    TP-Link - Jak skonfigurować TL-WR702N z jednym portem WAN?

To się dzieje gdy klikam Panel sterowania --> Połączenia sieciowe --> Połączenia lokalne --> Właściwości. O co chodzi help!!! (chce go skonfigurować bo na urządzeniach jest ciągle "uzyskiwanie adresu IP) Co mam zrobić? Nie mogę nic kliknąć a pamiętam że kiedyś mogłem :(

Dodano po 3 [godziny] 15 [minuty]:

Ludzie pomożcie zresetowałem protokół ipv4 i nic! Dalej mam "Niektóre formanty na tym
    arkuszu własciwości są wyłączone, ponieważ jest
    już otwarty conajmniej jeden arkusz właściwości
    sieci. Aby używać tych formantów, zamknij
    wszystkie arkusze własciwości, a następnie
    ponownie otwórz ten arkusz"!!!! TERAZ MAM ZRESETOWANY IP I NIE MOGĘ GO SPOWROTEM USTAWIĆ I WOGÓLE NIE MAM INTERNETU POMÓŻCIE BŁAGAM!!!!
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    piotreeek109 napisał:
    (chce go skonfigurować bo na urządzeniach jest ciągle "uzyskiwanie adresu IP

Ja rozumiem router chcesz skonfigurować? On domyślnie działa w trybie AP, wiec potrzebny jest inny router który nada IP. Zanieś swoje ustrojstwo do działającej sieci, podłacz kablem, z któregoś z komputerów tej sieci zaloguj sie do odszukanego urządzenia (user i hasło na spodzie).

Druga sprawa to twój komputer - nie otwieraj wielu okienek konfiguracji sieci naraz.
  • Poziom 7  
    Już myślałem że mi nikt nie pomoże. Możesz sprecyzować swoją odpowiedź? (sorry że tak późno)

W komputerze oczywiście żadnych innych okien nie mam otwartych. Procesy "zabijałem" i też nic. O co chodzi?
    piotreeek109 napisał:
    Możesz sprecyzować swoją odpowiedź?

W jakim zakresie?

piotreeek109 napisał:
    W komputerze oczywiście żadnych innych okien nie mam otwartych. Procesy "zabijałem" i też nic. O co chodzi?

W twoim systemie rozpanoszyła się jakaś anarchia i system zapewne nadaje się do przeinstalowania. Doraźnie ustawienia zrobisz narzędziem netsh z linii poleceń.
  • Poziom 7  
    jdubowski napisał:
    piotreeek109 napisał:
    (chce go skonfigurować bo na urządzeniach jest ciągle "uzyskiwanie adresu IP

Ja rozumiem router chcesz skonfigurować? On domyślnie działa w trybie AP, wiec potrzebny jest inny router który nada IP. Zanieś swoje ustrojstwo do działającej sieci, podłacz kablem, z któregoś z komputerów tej sieci zaloguj sie do odszukanego urządzenia (user i hasło na spodzie).

Możesz wyjaśnić krok po kroku? Mówisz o konfiguracji przez Wi-Fi? Sorry jestem totalnym laikiem ;)
    piotreeek109 napisał:
    Możesz wyjaśnić krok po kroku?

Opis krok po kroku zapewne masz w instrukcji

piotreeek109 napisał:
    Mówisz o konfiguracji przez Wi-Fi?

Nieistotne - w trybie AP to jest wspólna sieć, czy po kablu czy przez WiFi.

piotreeek109 napisał:
    Sorry jestem totalnym laikiem

Widać. I w ferworze walki nawet nie opisałeś co chcesz osiągnąć - jak ma wyglądać ta twoja sieć docelowo (po co ci to urządzenie).
  • Poziom 7  
    To urządzenie potrzebne mi do Wi-Fi na telefonie.
    Wytłumacz mi o co chodzi "On
    domyślnie działa w trybie AP, wiec potrzebny jest
    inny router który nada IP."
    piotreeek109 napisał:
    To urządzenie potrzebne mi do Wi-Fi na telefonie.

OK, a komputer ma kartę WiFi?
    Bo jak słusznie zauważyłeś ten router ma tylko jeden port RJ45 więc "po kablu" komputera nie podłączysz.

piotreeek109 napisał:
    Wytłumacz mi o co chodzi "On
    domyślnie działa w trybie AP, wiec potrzebny jest
    inny router który nada IP."

Domyślnie to pudełko jest access pointem (http://pl.wikipedia.org/wiki/Access_point), więc nie podepniesz sie do niego jeśli w sieci nie ma urządzenia nadającego adresy.
  • Poziom 7  
    Komputer nie ma karty Wi-Fi.

U mnie w komputerze trzeba ręcznie ustawić IP bo sieć nie daje adresu IP

Dodano po 2 [minuty]:

Czy jest szansa na konfiguracje bez karty Wi-Fi? Jak coś to kupiłem jeszcze switch w promocji do routera ;)
    piotreeek109 napisał:
    Komputer nie ma karty Wi-Fi.

No to jak chcesz podłączyć więcej niż jedno urządzenie, w tym twój komputer?

piotreeek109 napisał:
    Jak coś to kupiłem jeszcze switch w promocji do routera

Po co takie wynalazki kupujesz? Trzeba było kupic router z wbudowanym AP i switchem, a tak masz switch który możesz podłaczyć tylko od WANowej strony routera, jeśli chcesz tego używać to musiałbyś wynegocjować z dostawcą drugi adres (jeden dla komputera, drugi dla routera).

piotreeek109 napisał:
    Czy jest szansa na konfiguracje bez karty Wi-Fi?

Jest szansa (jak pisałem zanieść do innej sieci, tam skonfigurować), ale co z tego jak i tak będzie to nieużyteczne dla ciebie?
  • Poziom 7  
    A gdybym kupił tą kartę Wi-Fi i podłaczył kabel od neta do routera?
    piotreeek109 napisał:
    A gdybym kupił tą kartę Wi-Fi i podłaczył kabel od neta do routera?

To by działało (pod warunkiem że twój dostawca nie tępi routerów), tyle że to rozwiązanie ma naturę z lekka sprzeczną z rozsądkiem - łączyć przez WiFi dwa uradzenia stojace obok siebie...
  • Poziom 7  
    Ale na pewno by działało? Bo jak podłacze router do neta i chce się połączyć z routerem w telefonie i innych urządzeniach jest ciągłe "uzyskiwanie IP".
    piotreeek109 napisał:
    Ale na pewno by działało?

Tak, jak zrobisz konfigurację urządzenia jako routera i wyjaśnisz wyżej wspomnianą kwestię
    jdubowski napisał:
    pod warunkiem że twój dostawca nie tępi routerów)
    z dostawcą internetu.

piotreeek109 napisał:
    Bo jak podłacze router do neta i chce się połączyć z routerem w telefonie i innych urządzeniach jest ciągłe "uzyskiwanie IP".

A zrobiłeś konfigurację urządzenia w tryb routera i ustawiłeś adresację po stronie portu WAN
    piotreeek109 napisał:
    ? Bo jeśli nie zrobiłeś to sie nie dziw...
  • Poziom 7  
    No właśnie chce zrobić konfiguracje ale bez karty Wi-Fi go nieskonfiguruje nie?
    piotreeek109 napisał:
    No właśnie chce zrobić konfiguracje ale bez karty Wi-Fi go nieskonfiguruje nie?

A ty w ogóle czytasz co napisano w tym wątku?
    Jeśli masz konfigurację fabryczną to nie wystarczy ci karta WiFi, musisz mieć jeszcze jakieś ustrojstwo co nada adres. Dlatego sugerowałem udanie sie tam gdzie sieć z działajacym w niej DHCP mają gotową i podłączenie urządzenia do sieci "po miedzi".
  • Poziom 7  
    A gdybym kupił router z wbudowanym switchem (np. tl-wr740n) to wystarczyłoby podpiąć kabel od neta do routera potem z routera do kompa to by działało bez tego "ustrojstwa" co daje IP?