Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SmartCard hybrydowa - Opis rozwiązania

xede 12 Sie 2014 09:08 651 0
    xede
    Poziom 2  
    Witam :) .

Jeśli temat jest w złej kategorii to proszę o przeniesienie.

Czytam często biernie forum elektrody, ale obecnie potrzebuje pomocy.

Mam takie zadanie, które wymaga rozwiązania ;) .

Smartcard + PKI.

Jako, że dopiero liznąłem temat i to co piszą w niektórych miejscach to czarna magia, to zwracam się do Was w celu nakierowania mnie na dobrą drogę.

Firma zażyczyła sobie, aby zrobić logowanie kartą do komputera, rozumiem że tu wchodzi szeroko pojęte PKI, certyfikaty itd.

Jako, że dana firma ma już zaimplementowaną poruszanie się po budynku kartami zbliżeniowymi 125khz, oraz chcą używać tych samych kart do MyQ (na szczęście czytniki czytają karty zbliżeniowe 125khz),

I tutaj zaczyna się mój problem, bo nie wiem jakie kartę hybrydową zastosować, aby móc logować się nią do systemu (wkładamy kartę i loguje się nam na konto domenowe)?
    Jakie czytniki do tej karty przy komputerach używać, jakim softem programować karty itd.?
    Chciałbym aby dało rade wrzucić własny certyfikat na kartę, aby umożliwić to logowanie, jaki programator?

Systemy na jakich będzie to używane to win7 i win8,
    serwer 2008 i 2012.

Po lekkim zgłębieniu tematu wiem że potrzebuję karty dualnej z chipem i zbliżeniówką
    zbliżeniowa karta będzie w technologii unique a co do chipu to szukam jeszcze coś co pozwoli wgrać certyfikat aby móc zalogować się do systemu