Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

naprawa kamery analogowej SONY CCD-TR50E

galante 25 Kwi 2005 23:06 1199 2
  • #1 25 Kwi 2005 23:06
    galante
    Poziom 23  

Mam uszkodzoną analogową kamerę video SONY CCD-TR50E. Po podłączeniu do tv nie odtwarza dźwięku. Obraz jest prawidłowy. Nie stać mnie na servisy autoryzowane SONY. Co z tym zrobić, jak naprawić?
    galante(malpa)op.pl

0 2
  • #2 26 Kwi 2005 14:14
    rtvom
    Poziom 18  

Serwis juz nie jest tak drogi jak kiedys radze sprobowac, liczy sie profesjonalizm.
    Nalezy pamietac ze naprawa kamer to robota dla cierpliwych z pewna praktyka.
    twoja usterka jest prosta wysychaja kondensatory elektrolityczne w bloku audio i ile pamietam moze byc on ukryty w obudowie kamery przy mikrofonie tam sa male srebrne banki,kondensatory wymien wszystkie i w tym temacie problem zginie,ale ten typ rocznika bedzie mial z czasem coraz wiecej takich problemow w innych blokach ,wiec rache wymienic za jednym razem okolo 50 kondensatorow dostepnych w zestawach naprawczych ,oczywiscie wyplukac plyty by wylewajacy kwas z kondesatorow nie wypalil przelotek pod scalakami.

0
  • #3 27 Kwi 2005 23:20
    galante
    Poziom 23  

1. Czy wymiana tych 50 kondensatorów wymaga poza cierpliwością, szczególnych umiejętności?
    2. Czy jeżeli otworzę kamerę mam wymienić wszystkie kondensatory jakie napotkam?
    3. Jak ewentualnie wypłukać płytki?
    4. Czy mając tylko ogólną dość mglistą wiedzę na ten temat mogę spróbować to zrobić?
    5. Na razie oddałem kamerę do serwisu, za 20-30 zł mają zorientować się co jej jest. Boję się wyceny, bo w warszawskich serwisach krzyczęli mi od 250zł do 500, a nawet 600 zł. Jeżeli cena przekroczy 250 zł będę chciał spróbować sam. Ale czy jest to w zasięgu moich możliwości?
    Dziękuję za każdą radę. Zbyszek

0
  Szukaj w 5mln produktów