Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE320D400 - Podzielony obraz

12 Sie 2014 17:09 3123 6
  • Poziom 18  
    Witam, mam taki tv do naprawy. Przez pierwsze 15 minut gra i wszystko jest w porządku. Po tym czasie efekt jak na zdjęciach. Góra zmienia barwę z fioletu na zieleń, czasami obraz jest opóźniony. Opis dotyczy tylko górnej części ekranu. Z dolną jest wszystko ok. Próbowałem matrycę lekko wyginać- brak reakcji. Matryca LTF320AP11, MB BN41-01702A Prosiłbym o pomoc.

• Poziom 13  
    Pomierz napięcia na bocznej fleksie,pierwszej od dołu i porównaj z kolejnymi,w Twoim przypadku wygląda na brak przejścia jednego z napięć ,między pierwszym driverem ,a drugim/trzecim.
    Po rozgrzaniu się telewizorka ,na pewno będą się różnić napięcia w tych samych punktach. trzeba je scrossować.
  • Poziom 43  
    No ale przecież ostatni działa poprawnie. ;)
  • Poziom 13  
    Ale czy w tym panelu nie jest odwrotnie?
    Nie wiemy jaka matryca tam siedzi , ale na pewno będzie to matryca z zasilaniem od dołu.
  • Poziom 43  
    nokusserwis napisał:
    Nie wiemy jaka matryca tam siedzi

Wiemy.
    LTF320AP11

I do tego konkretu powinien odnosić się twój opis. ;)
  • Poziom 1  
    nokusserwis napisał:
    Pomierz napięcia na bocznej fleksie,pierwszej od dołu i porównaj z kolejnymi

A jesteś pewny, że tam są boczne "fleksy"?

Dodano po 2 [minuty]:

naprawa tv napisał:
    Przez pierwsze 15 minut gra i wszystko jest w porządku.

Zawsze jest to 15 minut? Może tego motywu trza się czepić? ;)
  • Poziom 18  
    Witam, dziękuję za zainteresowanie moim tematem.
    U klienta usterka wystąpiła po 15 minutach, każde wyłączenie telewizora na 2,3 minuty powoduje, że wraca do pełnej sprawności. Gdy jest ciepły czas do wystąpienia usterki skraca się do 3,4 minut. Czyli usterka ma związek z nagrzaniem. Moje niedopatrzenie, że nie opisałem tego dokładniej.
    Matryca ma zasilanie od dołu, czy ma boczne flexy- nie wiem.
    Jutro rozłożę matrycę to napiszę coś więcej.
    Pozdrawiam

Witam, długo się nie odzywałem.
    Napiszę co stwierdziłem.
    Po dostaniu się do matrycy na jej ramce wypalony jest czarny punkt. Po lekkim dociśnięciu w tym miejscu są zmiany w kolorach, jednak prawidłowy obraz się nie pokazuje. W tym miejscu ramka jest bardzo gorąca.

Po położeniu na to miejsce gąbki termicznej i jej dociśnięciu wraca prawidłowy obraz, jednak cały czas jest ledwo widoczna pozioma linia do 2/3 ekranu, nawet przy prawidłowych kolorach.

Wypada zamknąć temat z diagnozą- matryca do wymiany.
    Dodam jeszcze, że ta matryca nie ma bocznych flexów.
    Pozdrawiam