Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor samsung jako monitor do komputera

apotoniec14 12 Sie 2014 19:00 858 2
  • #1 12 Sie 2014 19:00
    apotoniec14
    Poziom 4  

Witam wszystkich,mam pytanie odnośnie podłączenia tv lcd samsung do komputera HP ,chodzi bezpośrednio o samo włączanie i wyłączanie komputera .Telewizor mam podłączony do komputera przewodem HDMI i gdy uruchamiam komputer czy wyłączam muszę użyć przycisku zasilania na telewizorze (brak pilota),jest to bardzo kłopotliwe bo dodatkowo podczas uruchamiania komputera trzeba nacisnąć przycisk programów na telewizorze.I tu mam pytanie czy jest możliwość uruchamiania komputera wraz z telewizorem ,czy samym przewodem HDMI nie wystarczy i czy trzeba jakiś dodatkowy przewód który odpowiada za przekazanie napięcia na TV ,DZIĘKUJĘ za pomoc

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Sie 2014 05:41
    Polon_us
    Poziom 40  

Wg instrukcji ten telewizor wyłączy się samoczynnie, jeśli jest w trybie pracy analogowej. Po 30 min. braku sygnału telewizor wyłącza się. Takiej opcji nie ma dla trybu cyfrowego.

Ale można spróbować inaczej. Niech kolega sprawdzi BIOS komputera, czy znajduje się tam opcja HDMI-CEC - zwykle umieszczana w menu "Advanced". Jeśli jest, to proszę ją uaktywnić ("Enabled") i zapisać zmiany ("Exit & Save Changes").

Następnie uaktywnić "Viera Link" w telewizorze. Wg teorii przy tej komunikacji po HDMI wyłączenie komputera spowoduje wyłączenie telewizora. Ale trzeba liczyć się z tym, że wyłączenie telewizora spowoduje wyłączenie komputera. Działa to w dwie strony.

Powodzenia :)

P.S. Tak z czystej ciekawości - pilot telewizora zepsuł się koledze?

0
  • #3 15 Cze 2016 14:55
    apotoniec14
    Poziom 4  

sprzedałem ten telewizor.temat do zamknięcia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo