Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja samochodowa - jaką kupić ?

Patryk 102- 13 Aug 2014 00:35 12198 16
    Patryk 102-
    Level 10  
    Witam, potrzebuję nawigacji samochodowej w przystępnej cenie. Najlepiej, żeby posiadała:
    - 5 cali (ewentualnie coś koło tego)
    - POI baza obiektów publicznych
    - polskie menu
    - ekran dotykowy
    - możliwość pominięcia dróg płatnych, promów, korków, wybranych lokalizacji itd.
    - możliwość ręcznego określenia punktów przelotowych
    - lektor (ewentualnie napisy do tego)
    - 2D z możliwością do 3D
    - antyodblaskowe pokrycie wyświetlacza
    - informacje o znakach drogowych, kto ma pierwszeństwo itd.
    - rozdzielczość 480x272
    - baza fotoradarów (o ile jest bezpłatna)
    - mapy Polski i Europy (możliwość aktualizacji)
    Jeżeli zna się ktoś na tym to proszę o podanie przykładowych modeli (pierwszy raz to kupuję więc nie mam doświadczenia).
    Puszek13
    Level 9  
    Polecam TomTom VIA135 jest odblokowana wiec mapy z poi lub też bez możesz wgrać sam co jest banalnie proste ewentualne za 5 dyszek wgrają ci co będziesz chciał w pierwszym lepszym serwisie. :P
    Patryk 102-
    Level 10  
    A coś tańszego?
    brofran
    Level 39  
    Modecom MX3HD chyba spełnia wszystkie twoje wymagania .
    Patryk 102-
    Level 10  
    Raczej odpada, tak wziąłem z pierwszej lepszej stronki:
    Wydawca mapy nie dotyczy
    Mapy wgrane na front brak
    Profile tras nie dotyczy
    Wizualizacja mapy nie dotyczy
    Nawigacja głosowa nie
    Języki nawigacji głosowej do wyboru nie dotyczy
    Planowanie drogi nie dotyczy
    Komunikaty TMC/RDS nie

Czyli chyba nie można zaplanować drogi ręcznie przez jakie pkt. jedziemy oraz brak głosu?
    guzik77
    Level 9  
    Puszek13 wrote:
    Polecam TomTom VIA135 jest odblokowana wiec mapy z poi lub też bez możesz wgrać sam co jest banalnie proste ewentualne za 5 dyszek wgrają ci co będziesz chciał w pierwszym lepszym serwisie. :P

Ty wogóle wiesz co piszesz?
    Żadne z urządzeń tomtom-a nie jest odblokowane.
    Seria Via mapy tylko oryginały.

Kolega brofran ma rację. Modecom MX3 Ci wystarczy i to niekoniecznie z HD
    Patryk 102-
    Level 10  
    A o co chodzi z tym odblokowaniem?
    guzik77
    Level 9  
    Odblokowana nawigacja tzn. swobodny dostęp do systemu. Nawigacje z systemem WinCe 5 i 6 to głównie o nie chodzi chodzi. Można do nich "wgrać" lub zainstalować większość dostępnych programów nawigacyjnych( I-go, Automapa, Tomtom i inne)
    Urządzenia marki Tomtom, są na Linuksie i w nich nie zainstalujesz nic innego jak oprogramowanie i mapy Tomtom'a.
    Pozdrawiam
    Patryk 102-
    Level 10  
    Ale te mapy kosztują czy można najnowsze wersje jakoś ściągnąć i wgrać za darmo?

Moderated By ANUBIS:

3.1.1. Zabronione jest jakiekolwiek udostępnianie za pomocą Forum materiałów uzyskanych nielegalnie, bądź w sposób sprzeczny z obowiązującym prawem.

krakarak
    Level 41  
    Na samochód ciebie stać, ale mapy chcesz kraść?! To pieszo idź i pytaj ludzi o drogę!
    guzik77
    Level 9  
    Patryk 102- wrote:
    Ale te mapy kosztują czy można najnowsze wersje jakoś ściągnąć i wgrać za darmo?

Chleb też kosztuje.
    Wydatek ok 70 Pln za oprogramowanie to chyba na obecne czasy nie jakieś kosmiczne pieniądze?
    brofran
    Level 39  
    Patryk 102- wrote:

Droższe modele zapewniają w swojej ofercie bezpłatne coroczne aktualizacje map .
    guzik77
    Level 9  
    Tak a nawet kilka razy w roku można liczyć na aktualizację. Niestety ale kolega napisał tylko "w przystępnej cenie"
    Dla jednego to 200 Pln, a dla innego 700Pln.
    benekpp
    Level 15  
    W produkcji nawigacji wyspecjalizował się TomTom. Sprawdź sobie model TomTom Start 20 - jeden z popularniejszych w tym przedziale cenowym.
    Patryk 102-
    Level 10  
    A podobno wszystko co podałem oprócz przekątnej zależy od mapy a nie od urządzenia, prawda to?
    tarantula48
    Level 10  
    Mam pytanie:czy każda nawigacja pod winCE ma w menu możliwość zmiany ścieżki do nawigacji (tej na karcie microSD)? Pytam bo kupiłem w Chinach nawigację (ma do mnie dopiero dotrzeć) z zainstalowanymi mapami (IGO) na pamięci wewnętrznej.
    krakarak
    Level 41  
    Bezsens. No to jak dotrze to sam sprawdzisz.