Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro 1.6 GLI - przegrzewanie się silnika

wojtekj 26 Kwi 2005 00:22 1882 2
  • #1 26 Kwi 2005 00:22
    wojtekj
    Poziom 10  

Od pewnego czasu po przejechaniu 3-4 kilometrów temperatura na wskaźniku przekracza 90 stopni. Wcześniej nigdy tak nie było, wskazówka zatrzymywała się troszkę przed 90 po nagrzaniu silnika. Wymieniłem termostat i nic się nie zmieniło, wymieniłem czujnik włączający wentylator i też nic się nie zmieniło (sądziłem, że wentylator zbyt późno się włącza). Ponieważ nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, oddałem samochód do warsztatu w celu sprawdzenia układu chłodzenia. Mechanik twierdzi, że sprawdził drożność całego układu chłodzenia i jest w porządku, wymienił nawet uszczelkę pod głowicą, bo od tego podobno też zależy przegrzewanie się silnika, i też nic nie pomogło. Na dworze robi się coraz cieplej i zaczyna to być problemem, bo przy jeździe na trasie np. 70 km wskazówka temperatury utrzymuje się powyżej 90 stopni i przeważnie wchodzi na czerwone pole. Wentylator się włącza ale nie jest w stanie odpowiednio wychłodzić silnika. Nie mam pojęcia co można z tym jeszcze zrobić tymbardziej, że specjalista rozłożył ręce.
    Może ktoś z kolegów miał podobne problemy. Proszę o jakieś porady, bo muszę niestety tym samochodem jeszcze trochę pojeździć

2 2
  • #2 26 Kwi 2005 01:00
    janosikxx
    Poziom 11  

spróbuj kupic płyn czyszczący do chłodnic.moze jak przeczysci chłodnice i ukłed to pomoze.drogie to to nie jest i łatwe w obsłudze:)
    pozdro

0
  • #3 26 Kwi 2005 01:07
    maciejkowski2
    Poziom 13  

Witam .Czy masz jakieś inne objawy złej pracy silnika np. spadek mocy ,znikanie płynu chłodzącego .Czy chłodnica jest goraca ? Czujnik temp. ten od wskazika jest w silniku a od właczania wiatraka w chłodnicy .

Pozdrawiam

1
  Szukaj w 5mln produktów