Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator - czym nawinąć?

13 Sie 2014 11:51 993 7
 • Poziom 16  
  Witajcie.
  Posiadam transformator od mikrofali i chciałbym z niego zrobić zgrzewarkę, ew. małą spawarkę. I tu jest moje pytanie, czym nawinąć uzwojenie wtórne? Mam do wyboru płaskownik miedziany o szerokości 30mm i grubości 2mm, oraz kabel o przekroju 12mm.
  Z góry dzięki za odpowiedzi.
 • Poziom 39  
  Pierwotne jest liczone do pracy chwilowej i będzie sie nagrzewać przy pracy ciągłej.
 • Poziom 16  
  O to nie ma co się bać, planuje założyć ogromne i wydajne chłodzenie i układ odłączający napięcie przy zbyt wysokiej temperaturze.
 • Poziom 36  
  Temat zgrzewarki z trafa mikrofali jest już opisany na elektrodzie, o spawarce zapomnij, nie ta moc i charakterystyka rdzenia.
 • Poziom 16  
  cirrostrato napisał:
  Temat zgrzewarki z trafa mikrofali jest już opisany na elektrodzie, o spawarce zapomnij, nie ta moc i charakterystyka rdzenia.


  Wiem, że był poruszany, ale ja chcę się dowiedzieć, czy lepiej nawijać drutem, czy użyć płaskownika.
 • Poziom 22  
  Uważam że płaskownik lepiej wypełni karkas, przy starannym nawinięciu,ale to tylko moje zdanie,może ktoś jeszcze da głos.
 • Poziom 39  
  Żeby coś doradzić potrzebne są dokładne wymiary rdzenia transformatora, grubość drutu uzwojenia pierwotnego i ilość miejsca zajmowanego przez to uzwojenie w oknie.
 • Poziom 10  
  witam Panowie. Mam parę wątpliwości co do nawinięcia mojego trafka. Jest to trafo 3f 3 kolumnowe, które ma posłużyć do migomatu własnej produkcji. trafo o wymiarach kolumny 5x8. pierwontne na chwile obecną nawinięte drutem 2mm średnicy do połączenia w trójkąt. Chce dowinąć odczepy do regulacji, co ile zwoi ?? i jeszcze jedno pytanie jakie max napięcie wyjściowe. Wszyscy piszą ze około 36v, ale na każdej kolumnie ?? jak połączyć uzwojenia wtórne?? do dyspozycji mam 4 diody 300a i dwie diody 200a.