Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW B6 - po naprawie światła drogowego nadal pali się kontrolka awarii oświetleni

13 Sie 2014 12:16 852 7
  • Poziom 10  
    Po usunięciu awarii światła drogowego w lewej lampie VW B6 nadal pali się kontrolka awarii oświetlenia.
    Proszę o radę, co może być przyczyną i jak sobie z tym poradzić (wszystkie światła działają)
    z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 20  
    Na czym polegała ta awaria światła drogowego?
  • Poziom 10  
    prawdopodobnie, jak stwierdził elektryk dokonujący naprawy, spalony był przewód w lampie. Osobiście nie widziałem. Światła działają, ale kontrolki nie dali rady wyłączyć.
  • Poziom 20  
    Dalej coś jest nie tak, albo słaba masa albo coś pomieszane. Widać że to jakieś spece musiały być. Podjedź do jakiegoś "normalnego" elektryka to ogarnie to w parę chwil, bo przez internet będzie ciężko doszukać się usterki.
  • Poziom 43  
    Sprawdź jaki błąd melduje moduł. Może jeszcze jest inna usterka.
  • Poziom 10  
    Około miesiąca temu przestała świecić naprawiana lampa, oddałem więc, zgodnie z sugestią Teodor85, do innego warsztatu. Tak jak przewidywałem spalony został palnik. Powodem było niezabezpieczenie palnika w obudowie lampy, co powodowało jej obijanie się i uszkodzenie otuliny elektrody. Wymiana dwóch na nowe i kontrolka nadal świeci. Powód - uszkodzenie elektronicznego układu sterującego. Elektryk "załatwił" drugi układ elektroniczny, lecz od 3 tygodni nie ma czasu na jego wymianę. Poczekam spokojnie do końca roku, a potem chyba zacznę szukać następnego naprawiacza.
    Taki los właściciela nowego wózka. Samemu niewiele można zrobić. Aż żal za Syrenką.
    Życzę Wszystkim Forumowiczom Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.
    Bez awarii!!!!!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    No, trochę młodszy, ale nie miałem na myśli rocznika tylko najnowszy nabytek.
    Dzięki za zainteresowanie.