Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stael micra + sygnalizator satel sd 60006

sakul82 13 Sie 2014 15:10 1548 11
  • #1 13 Sie 2014 15:10
    sakul82
    Poziom 6  

Witam,

Panowie bardzo prosze o pomoc bo nie mam gdzie sie poradzic sprawa wyglada nastepujaco:
    jak podlaczyc poprawnie sygnalizator satel sd 6000 do satel micra -dolaczam zdjecia sygnalizatora i micry co z czym polaczyc bo juz mi rece opadaja a instalator ma czas dopiero pod koniec wrzesnia Prosze o pomoc

0 11
  • #2 13 Sie 2014 15:40
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Ciekaw jestem, czy podłączałeś to z głową czy na "chybił trafił". Tak czy inaczej, byłeś blisko. Kable do zmiany na normalne niskonapięciowe (np. ytdy). Z tymi kablami to aż wstrętnie wygląda.

Należy do wyjść micry (tych wolnych) podać na stałe potencjał 0V lub 12V. Następnie w sygnalizatorze odpowiednio ustawić zworki. To w zasadzie tyle. Problem w tym, że skoro to jest problem to co z konfiguracją?

Swoją drogą.. Micra z allegro czy od jakiegoś bardzo taniego sprzedawcy? Dobre firmy szanują klientów i pomagają im z takimi tematami.

0
  • #3 13 Sie 2014 15:50
    sakul82
    Poziom 6  

Kable tylko dorywczo wiem ze ochyd wlasnie o to chodzi ze ze klepu eltrox ale pomocy ) a instalator nie ma czasu - mozesz mi pomoc jak maja byc ustawione zworki

0
  • #4 13 Sie 2014 16:04
    dariusz.bembenek

Widzisz, trochę to nie fair - ale jest jednocześnie nauczka. Raz kupiłeś taniej, to teraz będziesz się z tym bawił przez wiele lat i każdy problem to będzie udręka. Wystarczyło raz wydać trochę więcej u uczciwego dystrybutora i wtedy by Ci pomagał od ręki.

Zanim będzie decyzja o zworkach podłącz do końca sygnalizator. Wtedy dopasujemy zworki do podłączenia. Z resztą.. otwórz tą instrukcję i sprawdź co Satel tam napisał. Jest czytelna tabela, która pokazuje dwa warianty sterowania:
    - po zaniku napięcia 12V
    - po zaniku napięcia 0V

W zależności jak podłączysz NO1 i NO2 (do plusa lub do minusa), tak należy ustawić zworki. Dodatkowo trzeba będzie odwrócić polaryzację wyjść w Micra.

0
  • #5 13 Sie 2014 17:30
    sakul82
    Poziom 6  

No niestety czlowiek sie uczy na bledach- kurcze caly problem polega na tym ze wlasnie nie wiem co jeszcze podlaczyc z tych kabli wiem ze 12V+ do 12V+ ,com do com,sta do no1, sto do no2 i tyle mojej wiedzy ???

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

acha czyli NO1 i NO2 ktore wg zdjecia sa teraz wolne podlaczam np do portu com w satel micra tak?

0
  • #6 13 Sie 2014 17:38
    dariusz.bembenek

sakul82 napisał:
    czyli NO1 i NO2 ktore wg zdjecia sa teraz wolne podlaczam np do portu com w satel micra tak?

Tak. To jedna z opcji. Podłączając w ten sposób decydujesz się na sterowanie masą (0V) - bo COM to właśnie masa. Teraz należy tak ustawić zworki w sygnalizatorze, żeby działały na zanik masy 0V.

Oprócz tego, w Micra trzeba odwrócić polaryzację wyjść, ale robi się to już z programu w komputerze.
    Obok podłączeń wyzwalania toru akustyki i optyki nie zapomnij o obwodzie sabotażu.. do złącza TMP i COM w Micra. Są przykładowe schematy nawet tutaj na elektrodzie.

0
  • #7 13 Sie 2014 17:44
    sakul82
    Poziom 6  

ok to jak podlaczyc to wiem a teraz bardzo prosze o info jak ustawic polaryzacje ten program ogarnalem tylko nie wiem gdzie tego szukac

0
  • #8 13 Sie 2014 17:56
    dariusz.bembenek

Polaryzacja jest przy konfiguracji samych wyjść. Można ją tylko zaznaczyć lub odznaczyć.

0
  • #9 13 Sie 2014 19:37
    sakul82
    Poziom 6  

Sorki, ale nie mogę znaleźć czy jest to NC.

0
  • #10 13 Sie 2014 20:02
    dariusz.bembenek

Tak, to jest ta opcja. Instrukcja również jest o tym wzmianka. Opcja ma być zaznaczona dla obu wyjść.

0
  • #11 13 Sie 2014 20:05
    sakul82
    Poziom 6  

podlaczylem wszystko nc ustawiłem a jak z tymi zworkami ktore wyciagnac a ktore zostawic - jak ja sie odwdziecze

0
  • #12 13 Sie 2014 20:24
    dariusz.bembenek

Tego już nie jestem w stanie pomóc. Bez sensu, żebym przepisywał instrukcję na forum. Skoro sterowanie jest masą, to należy tak ustawić zworki PLA i PLO, żeby sygnalizacja była na zanik masy.

0
  Szukaj w 5mln produktów