Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie na małe plenery

caro518 13 Aug 2014 21:42 1884 15
GoodRam konkurs
    caro518
    Level 9  
    Witam wszystkich, chciałbym rozbudować swój zestaw tak abym mógł nagłośnić małe plenery, Chodzi mi o małe wioskowe imprezy gdzie przez większość dnia będą zabawy i konkursy a wieczorami występy okolicznych zespołów grających przeważnie muzykę disco polo. Aktualnie posiadam 4szt basów na głośnikach beymy 18G550 napędzane t amp-em proline3000 a na górze dwie paczki w każdej 2x15mi100 i CP380 wszystko z beymy, a napędzane Jolly roger-em lpa20. Myślałem nad dorobieniem jeszcze 4 takich basów i jeszcze jednych górach czy dało by to rade? Ewentualnie jak by było mało góry 3 komplet wchodzi w gre .

Z góry dziękuje.
  • GoodRam konkurs
    Matron
    Level 15  
    Moim zdaniem na małe plenery to ten zestaw co masz ( patrzę tylko na bas ) powinien wystarczyć. No 4x18" w basie to już konkret.

Jeżeli już faktycznie twoim zdaniem to za mało, to raczej pomnożyć ilość kolumn. Ewentualnie przesiąść się na zupełnie co innego - TH15S (TUBA). Słyszałem, że z dobrą końcówką 4 takie tuby zamiatają nieziemsko. Ale to tylko na plener bo w sali to to nie za bardzo gra, chyba, że jakaś duża.
  • GoodRam konkurs
    caro518
    Level 9  
    Nie no jestem zdania ze jak już coś robić to dobrze albo wcale. Myślałem też nad układem 2x18 w układzie V ale wtedy gorzej z wykorzystaniem na sali i ten ciężar..;/ I bardziej chodzi mi o góre w basie 8szt na 18' starczy tylko nie wiem czy te 4szt górek mi wystarcza żeby to spokojnie chodziło.
    DjMapet
    Level 43  
    Teoretycznie, skuteczność jednej nadstawki to ok. 104 dB, więc powinna być podparta trzema takimi (98 dB) basami. W takim wypadku dwie nadstawki na stronę, w zupełności wystarczą do czterech basów na stronę.
    Będziesz musiał pomyśleć o innym zasilaniu do tego zestawu, bo jeden proline-3000 i jeden LPA-20 to stanowczo za mało do zaspokojenia mocowego rozbudowanego zestawu.
    W zasadzie, te końce nie są w stanie optymalnie zasilić tego zestawu paczek, który już masz.

pozdrawiam.
    caro518
    Level 9  
    Znaczy sie jeden proline będzie zasilał 4 szt basów wiec na basie będą dwa końce. No i ten LPA20 tez będzie zasilał aby jeden komplet górek wiec też będą dwa w takim wypadku. Co do proline to on dobrze sobie radzi z tymi 4 szt tych basów wiec myślę ze na 4 szt starcza. A ten LPA20 do górek to i tak jest z zapasem 150 wat na stronę wiec daje rade bynajmniej mi się tak wydaje. A teraz jeszcze wyjaśnię kwestie dlaczego te końce akurat, porównywałem je z różnymi końcami np z ads-em serii plx i wszystkie odpadały zarówno w mocy jak i w dynamice i barwie dzięku dlatego chciałbym się ich trzymać, jak wszystko bedzie szło dobrze wtedy pomyśle nad czymś lepszym :)
    dr_aus
    Level 24  
    plx nigdy nie był projektowany do 4 ohm. Jakbyś podłączył w mostku na dwa głosniki to byś poczuł różnicę.
    Teraz są popularne głośniki do tych mocy, co się robi ogólnie znacznie tańsze niż przestarzałe głośniki po kilkaset watów.
    caro518
    Level 9  
    Porównywałem w stereo gdyz do tego był mi potrzebny, bo potrzebowałem konca ktory zasiliłby mi 4szt takich paczek i w tej roli plx mi sie nie sprawdził
    Granat :)
    Level 34  
    Na górki to ja bym się na Twoim miejscu pokusił o tego typu paczki: Nadstawki tubowe
    To są kolumny stworzone do głośnej łupanki podwieszone 4-5m nad ziemią, a niejako przy okazji ładnie grają :)

Moderated By adambyw:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

caro518
    Level 9  
    W przyszłoći sie pomysli a na chwile obecna te głosniki bede wykorzystywał tez na sali.
    caro518
    Level 9  
    Mała zmiana planów i kolejne pytanie do Was jakie gorki byście polecili na plener ale żeby też można było je wykorzystac na sali :) Cena wiadomo najlepiej jak najtaniej i raczej uzywki wchodza w gre :)
    Matron
    Level 15  
    stx pa 1000? 800zł za sztukę, ale bardzo to głośne i dużo mocy
    _eddie_
    Level 32  
    Matron wrote:
    stx pa 1000? 800zł za sztukę, ale bardzo to głośne i dużo mocy

Przesiadka klasę niżej? Po co?
    Matron
    Level 15  
    No jak by była dobra zwrotnica i wogóle to nie sądzę, aby to była zła przesiadka
    caro518
    Level 9  
    Zgodze sie tu z eddie ze był by to krok do tyłu. :)
    versus74
    Level 9  
    Na estradzie nie gra się na STX bo te głośniki są po prostu.... niepewne :|
    caro518
    Level 9  
    Chyba padło na Wharfedale Pro LX-215 z tego wzgledu gdyz jest tam driver 2' z wyjściem 1,4" co przy wokalu powinno nie zaszkodzic co o nich myslicie ?:)