Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki do bluetooth na usb

zardes 13 Sie 2014 22:40 4263 7
  • #1 13 Sie 2014 22:40
    zardes
    Poziom 7  

Witam mam problem z tanim bluetoothem na usb i to pewnie przez to ten problem,
    po podłączeniu bluetootha zaczęły instalować się sterowniki za pomocą plug&play.
    Po instalacji wyświetlił się wykrzyknik i wiadomość mówiła o błędnym zainstalowaniu RFCOMM Protocol TDI lub może o nie odnalezieniu do tego sterownika.
    adapter wygląda tak:
    adapter cały czas miga czerwonym światłem, więc w jakimś stopniu działa.
    Jeśli próbuje dodać jakieś urządzenie bluetooth to adapter nie jest w stanie odnaleźć żadnego sprzętu.

tu reszta informacji:

0 7
  • #3 13 Sie 2014 23:43
    zardes
    Poziom 7  

Próbowałem wcześniej ten program od broadcoma i przy takim postępie się zatrzymuje, żaden wykrzyknik nie jest widoczny przy bluetooth
    Sterowniki do bluetooth na usb Sterowniki do bluetooth na usb
    Drugi program wyświetlił mi taki monit, lecz nadal nie mogę wyszukać żadnego urządzenia...

Cytat:
    Your bluetooth adapter is already installed and configured.
    Microsoft stack reports the folowing details:

Hardware address : (---------)
    Name : ------
    Subversion : 1958
    Manufactured by : YIGUANG
    Chip by : Cambridge Silicon Radio

There is nothing more can be done. Click "Exit" to leave the wizard.

Czuje że będę musiał zakupić nowy adapter, tylko ile trzeba wydać żeby działał prawidłowo.

0
  • #4 14 Sie 2014 00:24
    bmserwis
    Poziom 36  

Podaj identyfikatory sprzętu.

0
  • #5 14 Sie 2014 00:27
    zardes
    Poziom 7  

USB\VID_0A12&PID_0001&REV_1958
    USB\VID_0A12&PID_0001

0
  • #6 14 Sie 2014 06:28
    kuferekczasu
    Poziom 31  

Niech się kolega przyzna że ten adapter to wynalazek naszych braci z Chin. Czy próbowałeś na przykłąd instalować pakiet aplikacji w stylu Nokia Suite? Do czego ta pestka ma służyć.

A wcześniej spróbuj tego http://bluetoothinstaller.com/

0
  • #8 14 Sie 2014 12:50
    zardes
    Poziom 7  

kuferekczasu napisał:
    Niech się kolega przyzna że ten adapter to wynalazek naszych braci z Chin. Czy próbowałeś na przykłąd instalować pakiet aplikacji w stylu Nokia Suite? Do czego ta pestka ma służyć.

A wcześniej spróbuj tego http://bluetoothinstaller.com/

Pisałem że jest to tani adapter bluetooth, czyli wiadomo że pochodzi z chin.
    Pestka ma mi służyć do połączenia słuchawek philips shb 4000 z laptopem.
    Jeśli chodzi o ten installer to już podawał go RADU23 i po włączeniu go wyskakuje wyżej wymieniony monit, że niby wszystko jest ok.
    Zaraz będę próbował te 3 linki od DriverMSG.

Dodano po 45 [minuty]:

Zainstalowałem program z tego linku
    http://server04.driveridentifier.com/mir...Cutility_driver_tbw-107ub%28v1.0r%29.zip
    blueSoleil wykrywa słuchawki i mam do wyboru 2 opcje, pierwsza to "Słuchawki i mikrofon Bluetooth"(mono) i ten tryb działa lecz jakość nie powala, a druga opcja to "Zaawansowane audio Bluetooth" i podczas łączenia się w tym trybie wyskakuje wiadomość że słuchawki są zajęte i nie mogę ich podłączyć mimo iż włączyłem je na nowo. Może jest to wina wersji trial BlueSoleil na trayu pokazuje mi informacje "Bluetooth Kopia ewaluacyjna (jedynie 2MB danych)"

0