Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H 2005 - Kłopot z doborem cewki klimy

14 Sie 2014 08:53 1539 4
  • Poziom 33  
    Witam
    Mam uszkodzony termik w cewce klimy, niestety plastiki są na tyle potopione że wymiana termika jest mało realna, poszukuję raczej nowej cewki a na starej poeksperymentuję.
    Cewka jest mocno przegrzana i nie widać na niej wyraźnych napisów, jeśli dobrze rozszyfrowałem to jest napis CAVITY2 i 35-3046.
    Wyraźny jest natomiast part number na sprężarce: 13124751 co wskazywałoby według googli na Delphy.
    Mam problem, bo wszystkie wyszukiwarki w sklepach wskazują na cewkę NRF38420 a ze zdjęcia wynika że w tej cewce nie ma diody która jest zamontowana w moim oryginale.
    Podejrzewam że bez diody przepięcia mogą uszkodzić sterowanie, mógłbym wsadzić jakąś diodę ale nie jestem pewien czy parametry cewki ( rezystancja, siła przyciągania ) są zbliżone do mojego oryginału.
    Drugim typem jaki znalazłem jest KTT030001 , ze zdjęcia raczej należy wykluczyć że i ta cewka ma diodę.
    Astra H z silnikiem Z17DTH jest z 2005 roku z października, komputer po podpięciu rozpoznaje ją jako model 2006.
  • Poziom 33  
    Witam
    Następna cewka sie też zagotowała :(
    Okazało się że sprężarka od czasu do czasu się blokuje i stąd problemy.
    Po czterech specjalistycznych zakładach od klimy połapał się w tym młody mechanik z przypadkowego serwisu.
    Po kilku tysiącach kilometrów z klimą jak na razie działa.
    Pozdrawiam