Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Carisma 1,8 GDI 98r - Błąd 56 - pomiary pompy wysokiego ciśnienia

14 Sie 2014 09:14 3228 6
 • Poziom 18  
  Witam. Wcześniej wymigując błędy kontrolka szybko migała, nie tak jak powinna ale jakieś błędy niby odczytałem. Mignięcia miały taką samą długość błysków lecz rózne odstępy czasy. Wyszło chyba 6 błędów. Poczytałem sporo i przyczyna mojej usterki być może jest czujnik spalania stukowego. Auto szarpie podczas przyspieszania, dusi go po prostu czasem, że ciężko ruszyć, trzeba przygazować. Wymieniłem pierwsze co czujnik spalania stukowego. Odpalam. Nic. Kontrolka nie świeci. Sprawdzam błędy nic, dopiero po przejechaniu się zaświeciła. Odczytując błędy zaczęło migać. I to tak jak nigdy, tak jak powinno. Cyfry dziesiątek odpowiednio długo i cyfry jedności krócej. Wymrugało tylko błąd 56. Podobno jest to błąd z pompą wc. Na wolnych obrotach napięcie wynosi ok. 0,74 przy 500obr/min przy 1000 wynosi ok 2,82v a przy 2000obr 2,90 z hakiem. Wkręcając i wykręcając śrubę od regulatora napięcie na wolnych obrotach nie spada ani nie rośnie. Jak ten regulator w ogóle wykręcić? Dokupi coś takiego gdzieś? Czytałem właśnie, że winny może być ten regulator. Przepustnica niedawno była czyszczona.
 • Poziom 30  
  Jeżeli masz zacięty regulator ciśnienia to na przewodzie przelewowym masz dużą ilość zwracanego paliwa , jeżeli na przelewie nie ma paliwa to pompa nie wyrabia i regulator nie ma czego regulować i dlatego napięcie na czujniku się nie zmienia .Najczęściej nawala pompa wysokiego ciśnienia.
 • Poziom 18  
  A można go jakoś wykręcić? Dzisiejsza jazda wskazuje na zacinający się ten zawór. Czy trzeba zwrócić na coś uwagę przy demontażu?
 • Poziom 30  
  Naprawdę dobra płaska 10 wystarczy , a najlepszy odpowiedni klucz , poluzuj kilka zwojów próbuj odpalić ciśnienie wypchnie tłoczek , inaczej oring trzyma i nie można tego wyjąć .
 • Poziom 18  
  A jak jest z tym ciśnieniem? Czyli odkręcić płaska dychą ze 2, 3 razy odpalić, ciśnienie zejdzie i odkręcić do końca? Kupi gdzieś też taki oring jakby coś?
 • Poziom 30  
  Jak zejdzie ciśnienie możesz wyciągać , oring ci się nie zepsuje ,ale z tłoczkiem musisz się pobawić najdrobniejszym papierem ściernym aby pracował bez zacięć .
 • Poziom 18  
  Czyli to odkręcenie paru obrotów tej tak jakby większej śruby co jest w tym na torxa 20 spowoduje spuszczenie ciśnienia?