Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 250 nie pobiera z 1 kasety

14 Sie 2014 09:44 1545 9
  • Poziom 11  
    Witam.
    Problem z urządzeniem Bizhub 250 polega na tym, iż nie pobiera papieru z 1 kasety, tzn. pobiera ale tylko jedną kartkę, a kolejnych już nie. Następna kartka jest lekko przygnieciona na początku tak jakby jedna rolka pobierająca ją pobrała a dwie rolki separujące ją zatrzymują.
    Rolki solidnie wyczyściłem, czujniki też. Zastanawia mnie tylko sprzęgło czy to ono może być powodem tego problemu? Dodam jeszcze, że z 2 kasety pobiera normalnie.
    Dziękuję wszystkim za porady odnośnie w/w usterki.
  • Poziom 20  
    wymień te rolki i przeczyść sprzęgiełka przy rolce pobierającej i prowadzącej
  • Specjalista - kserokopiarki
    Możesz zastosować wszystkie 3 rolki od maszyn Bizhub 222/282/223 . Tam wszystkie rolki są identyczne i to rozwiązanie sie sprawdza. Jeżeli miałbym cos dodać to warto wyczyścić i przeszlifować sprzęgło podające z kasety 1 ... Wiem , jest trochę roboty żeby do niego sie dostać ale warto.

C.
  • Poziom 15  
    Ja bym wymienił sprzęgiełko rolki transportu, tej która styka się z separacją.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Właśnie wróciłem od maszyny, w której miałem niemal identyczne objawy z tą różnicą, że problemy były z pobieraniem z obydwu kaset.

Powiem Wam jeszcze jedną rzecz, na którą warto zwrócić uwagę.
    Ale po kolei :
    Wymieniłem komplet rolek na nowe (niestety zamienniki bo do oryginalnych nie miałem akurat dostępu -z dolnej szuflady śmiga do dziś, z górnej już następnego dnia nie chciało pobierać kartek.
    Wymieniłem sprzęgiełko przy rolce podającej, puściłem ze 100 kartek i skoro było OK, zostawiłem tak z nadzieją, że tu tkwił problem w kasecie 1 - niestety po 2 dniach znów telefon, że z 1-nki nie bierze papieru.
    Poleciałem wymienić elektrosprzęgło w pierwszej kasecie - nie pomogło !!!!

I teraz najlepsze :
    Coś mnie tknęło, żeby podać papier ręcznie oraz pokręcić mechanizm rolek i przyjrzeć się w czym problem.
    Okazało się, że nowa rolka podająca jest do dupy - ta polipropylenowa gumka odkleiła się od plastikowej wewnętrznej części rolki i było tak, że plastik się kręcił, a "gumka" stała w miejscu zablokowana oporem separacji.
    Przykleiłem gumkę do plastiku i śmiga :)
    Wniosek:
    Nie ufajcie zamiennikom.

• Poziom 34  
    Biurotechadam napisał:

Okazało się, że nowa rolka podająca jest do dupy - ta polipropylenowa gumka odkleiła się od plastikowej wewnętrznej części rolki i było tak, że plastik się kręcił, a "gumka" stała w miejscu zablokowana oporem separacji.
    Przykleiłem gumkę do plastiku i śmiga :)
    .

Też tak miałem, teraz nie czekam, tylko od razu wpuszczam między gumę a plastik kilka kropelek kleju.
    Jeżeli macie na myśli te zielone rolki to lepiej dać sobie z nimi spokój ... Mają tendencje do oklejania sie pyłem papierowym a o nie trzymaniu sie plastyku nie wspomnę . Średnio wytrzymują ok 20K i ich powierzchnia ma dość dziwną strukturę . Przesiadłem sie na oryginały , licho droższe ale jest to cena mojego świetego spokoju. Polecam oryginały jeżeli nie chcecie klienta często odwiedzać na zacięcia papieru.

C.

• Poziom 34  
    Moje były niebieskie.
    Być może ja trochę błędnie interpretuję ten kolor ... Chodzi o te z Arbiko ?

C.
  • Poziom 24  
    Te z Arbiko to paździerze niepomierne. Używam tylko czerwonych oryginałów z maszyn serii 223, c203, i wyższych. 250k bezproblemowo. Są 3 powody problemów z pobieraniem w seriach b250 i Di2510.
    1) Kaseta 1 - sprzęgło elektromagnetyczne.
    2) Sprzegiełka jednokierunkowe. Lubią przepuszczać (wymieniam na czarne z maszyn serii 223)
    3) Zużyte rolki, szczególnie separująca.
    Jak sprawdzić?
    Dla kasety nr 2 proste jak banan. Wyciągamy kasete 1, latarka i patrzymy na rolki co się kręci a co nie ;-)
    Dla kasety 1. Odkręcamy lewy bok. Podkładamy coś pod kasetę 1 (problem z odczytem rozmiaru papieru). Latarka i patrzymy j/w.
    Dziesiątki maszyn udało się w ten sposób błyskawicznie zdiagnozować.