Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Granie przez midi w czasie rzeczywistym - pianino

prokopcio 14 Aug 2014 11:08 1665 2
 • #1
  prokopcio
  Level 29  
  Witam.
  Mam Yamaha psr313 i szczerze to dźwięk pianina mnie nie zadawała - zwłaszcza górne dźwięki. Chciałbym podłączyć przez MIDI do PC i użyć jakiegoś dobrego (może być płatny) procesora dźwięku w stylu truepianos lub czegoś podobnego. Co poza kablem midi/USB będę potrzebował i jak krok po kroku to zrobić? Program do monitorowania MIDI działa dobrze wiec połączenie juz mam ok.
 • Helpful post
  #2
  adambyw
  Moderator of Acoustics
  W zasadzie nic więcej. Poza tym że czasami karty muzyczne wbudowane w komputer generują nieakceptowalne opóźnienia.

  Zasugeruję żebyś rozejrzał się za instrumentami wirtualnymi w standardzie VSTi. Fajny instrument to Pianissimo nie zajmuje dużo miejsca na dysku (do 300mb), niewymagający i ładnie brzmi, natomiast najlepszym jaki na dzisiaj trafiłem to pianina do Kontakt ze stajni Native Instruments ale 5GB próbek na instrument stawia przed komputerem pewne wymagania, i przy grze z dużą liczbą jednoczesnych próbek czasami przytnie na słabym kompie.

  Jak zrobić? Odpalić na komputerze instrument wirtualny, skonfigurować wejście MIDI, skonfigurować wyjście i grać.
 • #3
  prokopcio
  Level 29  
  Próbowałem kilka programików z VSTi :) dzięki - działa a co do opóźnień ( masakra 0,5s :) ) to pomogło szukanie po necie i coś takiego jak ASIO driver przynosi świetne rezultaty - trzeba skonfigurować żeby opóźnienie było nieodczuwalne przy dobrej jakości dźwięku....

  polecam od siebie TruePianos

  dziękuję....